20
1 2 3 4 5 6 7 
Акција за чистење на езерото Козјак

Акција за чистење на езерото Козјак

пред 19 часа - Македонија

Преку 150 љубители на природата и совесни граѓани денеска учествуваа во акцијата за чистење на езерото Козјак од пластика,...

Акција за чистење на Козјак по повод Денот на планетата Земја

Акција за чистење на Козјак по повод Денот на планетата Земја

пред еден ден - Македонија

Акција за чистење на езерото Козјак се спроведува денеска по повод Денот на планетата Земја, во организација на Министерството за животна средина и просторно планирање, здружението „Гоу Грин“ и фондацијата „ЦНВП Македонија”.

Сончево со температура до 28 степени

Сончево со температура до 28 степени

пред еден ден - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од еден до осум степени, а дневната температура од 21 до 28 степени.

Редици во Лондон да се купи крофна бургер

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

пред еден ден - Живот

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондончани и извесен период имаше долги редици пред угостителскиот објект „Максвелс бар и грил“ за да се купи овој производ.

Северна Кореја соопшти дека ќе ги прекине нуклеарните и ракетните тестови

Северна Кореја соопшти дека ќе ги прекине нуклеарните и ракетните тестови

пред 2 дена - Македонија

Северна Кореја соопшти дека ги прекинала тестовите на балистичките ракети со долг домет и планира да ги затвори полигоните за тестирање на нуклеарни бомби.

Најголемите хитови на прерано починатиот диџеј Авичи

Најголемите хитови на прерано починатиот диџеј Авичи

пред 2 дена - Сцена

Вчеравечер светот беше потресен од веста за смртта на младиот и светски познат продуцент и диџеј Авичи, кој почина на 28-годишна возраст.

ВИКЕНД ПРОГНОЗА  Сончево и топло со умерен ветер

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево и топло со умерен ветер

пред 2 дена - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Севдализа  aрт поп ѕвездата од светската авангарда доаѓа на Д ФЕСТИВАЛ

Севдализа, aрт-поп ѕвездата од светската авангарда доаѓа на Д ФЕСТИВАЛ!

пред 3 дена - Сцена

Музичката програма на годинашниот Д ФЕСТИВАЛ веќе изобилува со значајни музички уметници кои за прв пат ќе настапат кај нас,...

Светски познатиот диџеј Авичи пронајден мртов во Оман

Светски познатиот диџеј Авичи пронајден мртов во Оман

пред 3 дена - Сцена

Светски познатиот шведски продуцент и диџеј Авичи денеска бил пронајден мртов во Оман на 28-годишна возраст. Неговата публицистка...

СИТЕ НА СТАРТНАТА ЛИНИЈА  Уште 8 дена за пријавување на Виз Ер Скопски маратон

СИТЕ НА СТАРТНАТА ЛИНИЈА: Уште 8 дена за пријавување на Виз Ер Скопски маратон

пред 3 дена - Спорт

Оваа година Виз Ер Скопски маратон ќе се одржи во недела, 06.04.2018, со старт во 08.30 часот. На агендата повторно се маратонот, полумаратонот, штафетниот маратон и трката на 5 километри.

ПРЕД КОНЦЕРТОТ ВО СКОПЈЕ  Тропико бенд ја промовираше новата песна со Џенан Лончаревиќ

ПРЕД КОНЦЕРТОТ ВО СКОПЈЕ: Тропико бенд ја промовираше новата песна со Џенан Лончаревиќ

пред 3 дена - Сцена

Во пресрет на најавениот аудио-визуелен концертен спектакл на еден од најдобрите бендови од соседството, Тропико бенд, закажан на 28 април во ВИП Арената „Борис Трајковски“, а во организација на Скај мјузик, следува уште еден новитет од момците.

Во Охрид викендов 6   Codefest  програмерски маратон

Во Охрид викендов 6. „Codefest“ програмерски маратон

пред 3 дена - Техно

Стотина млади програмери и студенти по информатика ќе учествуваат на шестиот по ред „Codefest“ програмерски маратон што викендов се одржува во Охрид.

Бугарски автобус што патувал кон Македонија изгорел кај ГП Ѓуешево  Деве Баир

Бугарски автобус што патувал кон Македонија изгорел кај ГП Ѓуешево- Деве Баир

пред 3 дена - Македонија

Бугарски автобус, со 46 патници кои патувалке кон Македонија, синоќа целосно изгорел на патот меѓу Ќустендил и Граничниот премин Ѓуешево-Деве Баир.

Сончево со мала облачност  попладне дожд и грмежи

Сончево со мала облачност, попладне дожд и грмежи

пред 3 дена - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Попладне во источните делови ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи.

Нова оригинална туристичка атракција на Малдивите

Нова оригинална туристичка атракција на Малдивите

пред 4 дена - Живот

Пловечките бунгалови минатата година беа најчест избор на  посетителите на Малдиви. Меѓутоа, оваа земја сега добива нова туристичка атракција – подводна вила, прва во светот од таков вид, а се наоѓа на островот Рангали.

1 2 3 4 5 6 7