20
1 2 3 4 5 6 7 
ЛЕ Милан на мегдан со Арсенал во најголемиот дерби дуел од 1 8 финалето видео фото

ЛЕ: Милан на мегдан со Арсенал во најголемиот дерби дуел од 1/8 финалето (видео+фото)

пред еден месец - Фудбал

Во Нион денеска со ждрепка беа одредени паровите за 1/8 финалето во Лигата на Европа. Ждрепката донесе неколку интересни дуели, а највозбудлив е оној на Милан и Арсенал.

Ова е новиот болид на Ф1 тимот на Мекларен  Бојата во преден план  видео фото

Ова е новиот болид на Ф1 тимот на Мекларен – Бојата во преден план! (видео+фото)

пред еден месец - Авто

Мекларен ф1 тимот денеска го претстави новиот болид пред стартот на 2018 сезона во Формула 1. Новина е тоа што сега болидот на Мекларен ќе биде целосно портокалов.

Првенецот на Горан Пандев за оваа сезона и донесе важна победа на Џенова видео фото

Првенецот на Горан Пандев за оваа сезона и донесе важна победа на Џенова (видео+фото)

пред 5 месеци - Фудбал

Во последниот натпревар од 15.коло во калчото, Џенова славеше со 1-0 нагости кај Верона. Голот за победа на Џенова го постигна кој друг ако не капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев .

Првенецот на Горан Пандев за оваа сезона донесе важна победа на Џенова видео фото

Првенецот на Горан Пандев за оваа сезона донесе важна победа на Џенова (видео+фото)

пред 5 месеци - Фудбал

Во последниот натпревар од 15.коло во калчото, Џенова славеше со 1-0 нагости кај Верона. Голот за победа на Џенова го постигна кој друг ако не капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев .

ЛШ Денеска и утре се игра последното 6 коло Дерби средбите во Лондон и Минхен

ЛШ: Денеска и утре се игра последното 6.коло. Дерби средбите во Лондон и Минхен

пред 5 месеци - Фудбал

Денеска и утре се игра последното 6.коло фазата по групи во ЛШ. Четири екипи имаат обезбедено пласман во осминафиналето. ПСЖ и Баерн од А групата, Челзи во Б и Барселона од Д групата.

Шокантна снимка  Меси извади нешто од чорапот и го стави во уста на мечот со Олимпијакос

Шокантна снимка – Меси извади нешто од чорапот и го стави во уста на мечот со Олимпијакос!

пред 6 месеци - Фудбал

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси , долго ќе се сеќава на победата против Олимпијакос од 3:1. Меси го постигна својот 100-ти гол во европските натпреварувања.

Шокантна снимка  Меси извади нешто од чорапот и стави во уста на мечот со Олимпијакос

Шокантна снимка – Меси извади нешто од чорапот и стави во уста на мечот со Олимпијакос!

пред 6 месеци - Фудбал

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси , долго ќе се сеќава на победата против Олимпијакос од 3:1. Меси го постигна својот 100-ти гол во европските натпреварувања.

Арсенал и Венгер на Маракана  Што мисли тренерот на Арсенал за Ц Звезда видео фото

Арсенал и Венгер на Маракана – Што мисли тренерот на Арсенал за Ц.Звезда (видео+фото)

пред 6 месеци - Фудбал

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека верува во неговиот тим на претстојниот натпревар против Црвена Ѕвезда. Натпреварот е од 3.

ЛШ Тотенхем го скроти шампионот Реал на Бернабе Сити го победи Наполи видео фото

ЛШ: Тотенхем го скроти шампионот Реал на Бернабе, Сити го победи Наполи (видео+фото)

пред 6 месеци - Фудбал

Во Лигата на шампионите се одиграа 8 средби од 3.коло. Во дербито на вечерта Реал и Тотенхем одиграа без победник 1-1 на Бернабе.

Лестер одново остана без тренер  Кратко траеше бајката на Шекспир

Лестер одново остана без тренер – Кратко траеше бајката на Шекспир

пред 6 месеци - Фудбал

Поранешниот англиски шампион Лестер сити уште еднаш остана без тренер. Раководството на клубот му врачи отказ на менаџерот Крег Шекспир само четири месеци откако тој стана постојан менаџер на Лестер.

Кој со кого ќе игра во баражот за пласман на СП 2018 во Русија  Ова се двојките видео фото

Кој со кого ќе игра во баражот за пласман на СП 2018 во Русија – Ова се двојките (видео+фото)

пред 6 месеци - Фудбал

ФИФА во своето седиште во Цирих ги извлече двојките за баражот за пласман на Светското првенство во Русија 2018. Ждрепката сакаше да се сретнат, Северна Ирска-Швајцарија, Хрватска-Грција, Данска-Република Ирска и Шведска-Италија.

Две мега пресметки на стартот на новата 72 сезона во НБА лигата видео фото

Две мега пресметки на стартот на новата 72 сезона во НБА лигата (видео+фото)

пред 6 месеци - Кошарка

Започна новата 72 сезона во НБА лигата со две мега пресметки. Во дербито на истокот Кливленд го победи Бостон со 102-99. Екс играчот на Кавалирси, Кајри Ирвинг не успеа да погоди тројка.

Ждрепката одлучи  Против кого ќе игра Реал Мадрид на Светското клубско првенство видео фото

Ждрепката одлучи – Против кого ќе игра Реал Мадрид на Светското клубско првенство (видео+фото)

пред 6 месеци - Фудбал

Реал Мадрид преку ждрепка во Абу Даби ги дозна можните противници на Светското клубско првенство . Реал ќе игра дури во во полуфиналето на овој турнир.

Кливленд без Леброн на стартот на новата 2017 18 НБА сезона  Ова се причините

Кливленд без Леброн на стартот на новата 2017/18 НБА сезона – Ова се причините

пред 6 месеци - Кошарка

НБА ѕвездата на Кливленд, Леброн Џејмс ќе биде неизвесен за стартот на новата сезона во лигата. Леброн ја заврши претсезоната поради проблеми со глуждот на левата нога.

Тонеме и тонеме на ФИБА ранг листата  Еве на кое место падна македонската кошарка

Тонеме и тонеме на ФИБА ранг листата – Еве на кое место падна македонската кошарка!

пред 6 месеци - Кошарка

Продолжува падот на кошаркарската репрезентација на Македонија на ФИБА ранг листата . На најновата Македонија назадуваше за четири позиции и сега за наоѓа на 38.

1 2 3 4 5 6 7