20
1 2 3 4 5 6 7 

Израдувајте ги вашите најмили со роденденска забава на најубавата пролетна тераса

пред 3 дена - Живот

Пролетта ни пристигна со својата најубава магија и сончево руво. Резервирајте го вашиот термин за роденденска прослава и бидете гостин на најубавата тераса.

ИСТРАЖУВАЊЕ: Оние што легнуваат и се будат доцна, умираат помлади

пред 4 дена - Здравје

Според најновото истражување за оние што си легнуваат и се будат подоцна, голема е веројатноста дека ќе починат помлади. Ова го твдрат научниците од Универзитетот на Сари во градот Гилфорд, Велика Британија.

Trend Gastro Bar: Свечена промоција на новата Honda Civic Type R TCR

пред една недела - Автомобили

Во овогодинешната серија трки на Европскиот TCR шампионат, помеѓу бројните професионални европски тимови, ќе се вброи и првиот...

Латино хит: Погледнете го новиот видео запис на Енрике Иглесијас

пред една недела - Сцена

Латино ѕвездата Енрике Иглесијас во соработка со Дисемер Буено и Ел Мича објавија ново музичко парче. Песната „Nos Fuimos Lejos“ која има претензии да стане вистински хит е објавена заедно со интересен видео запис.

Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган наместо свадбен подарок сакаат донации

пред една недела - Живот

Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл ги замолиле сите кои сакаат да им испратат свадбен подарок следниот месец, наместо тоа да уплатат донација, соопштија од канцеларијата на принцот.

ИСТРАЖУВАЊЕ: Отоците на нозете се знак за напредна хронична болест

пред една недела - Здравје

Отекување на екстремитетите е скоро секогаш симптом на напредна хронична болест. Овие проблеми, исто така, можат да укажат и на хронични заболувања на црниот дроб, бубрезите или хипотиреоидизам.

The Pink Zebra: Фенси ресторан создаден за кул фотки за на Инстаграм

пред една недела - Живот

Неговото име и најдобро го опишува - The Pink Zebra, а во прашање е еден необичен ресторан во Индија чие уредување е инспирирано од Wes Anderson.

Започна сезоната на крлежи: Внимавајте на вашите најмили во природа

пред една недела - Здравје

Со доаѓањето на пролетта, започна и сезоната на крлежи. Затоа неопходно е особено да внимавате на вашите деца, кога ги носите на прошетка во природа.

Елегантен пар: Криси Тиген и Џон Леџенд на црвен тепих во Беверли Хилс

пред една недела - Мода

Супермоделот Криси Тиген и музичарот Џон Леџенд се појавија на црвениот тепих на Fashion Los Angeles Awards. Настанот беше во организација на познатиот медиум Daily Front Row, а парот позираше во елегантна комбинација.

Дуа Липа е гостинка во новиот сингл на Келвин Харис

пред една недела - Сцена

Младата музичка надеж, со косовско потекло, Дуа Липа, гостува во новиот сингл на еден од најуспешните музички продуценти на денешницата, Келвин Харис.

Велигденска Магија во Orange Kids Club & Caffè

пред 2 недели - Живот

Најзабавното Orange Kids Club & Caffè, оваа сабота (07.04.2018) Ве поканува да ја посетите нивната креативна работилница.

ИСТРАЖУВАЊЕ: Мажите откриваат кога е вистински момент да и кажеш дека ја сакаш?!

пред 2 недели - Живот

Знаете ли кој е вистинскиот момент за да кажете некому дека го сакате?! Иако повеќето ја чувствуваат оваа силна емоција, многумина се срамат од тоа да бидат првите што ќе го кажат тоа.

Долче и Габана: По нашата смрт нема да има нов дизајнер во компанијата

пред 2 недели - Мода

Модните дизајнери Доменико Долче и Стефано Габана, во иднина не планираат да ја продадат својата компанија, истакнувајќи дека по нивната смрт никој нема да ги наследи нивните места.

Како да бојадисате јајца без вештачки бои и хемикалии?!

пред 2 недели - Храна

Доколку сакате да ги бојадисате јајцата како што тоа го правеле домаќинките порано, кога не постоеле боите во кесичка, доволно е да ги одберете правилните продукти кои се дар од природата.

FAITHLESS DJ SET втори хедлајнери во првиот викенд на Скопје колинг

пред 2 недели - Сцена

Како што веќе знаете, ALAN WALKER е ултимативниот хедлајнер во првиот викенд на фестивалот Скопје колинг, на 2 јуни 2018.

1 2 3 4 5 6 7