20
1 2 3 4 5 6 7 
ТУРСКИ ВОЈНИЦИ ПЕАТ МАКЕДОНСКА ПЕСНА Слушнете како звучи Македонско девојче во изведба на турската војска

ТУРСКИ ВОЈНИЦИ ПЕАТ МАКЕДОНСКА ПЕСНА: Слушнете како звучи „Македонско девојче“ во изведба на турската војска

ново - Без катеторија

На социјалните мрежи се појави снимка на која припадници на турската армија ја пеат легендарната Македонска песна „Македонско девојче“.

ДЕПОНИЈА ВО СРЕДЕ ЦЕНТАР Шилегов и Богдановиќ не ветија ваков проект  но целосно е реализиран

ДЕПОНИЈА ВО СРЕДЕ ЦЕНТАР: Шилегов и Богдановиќ не ветија ваков „проект“, но целосно е реализиран

пред 14 минути - Македонија

Ова не беше дел од предизборните програми на градоначалниците на СДСМ, Петре Шилегов за Скопје и Саша Богдановиќ за Центар.

ПОСЛЕДНАТА ФОТОГРАФИЈА НА КАЛИНА Ова е последната фотографија и запис во нејзиниот дневник кој Калина го направила пред трагедијата

ПОСЛЕДНАТА ФОТОГРАФИЈА НА КАЛИНА: Ова е последната фотографија и запис во нејзиниот дневник, кој Калина го направила пред трагедијата

пред 24 минути - Македонија

Анализата и извештајот за зимското искачување на Кајмакчалан 2018-та на ФПСМ е полн со пропусти, недоречености и содржи низа...

Иванов ја посети Железната црква во Истанбул

Иванов ја посети Железната црква во Истанбул

пред 29 минути - Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Турција, вчера ја посети уникатната бугарска Железна црква Св.

МИЛИОН ДЕНАРИ И ЗА КОЉА МРАК  Алаѓозовски дели милиони како бомбончиња  милион денари за порталот на Гелевски

МИЛИОН ДЕНАРИ И ЗА „КОЉА МРАК“: Алаѓозовски дели милиони како бомбончиња – милион денари за порталот на Гелевски

пред 30 минути - Култура

Реакциите на годинишните Национални програми за култура секогаш предизвикувале реакоции, и од оние кои не добиле поддршка...

МАГНЕТ ЗА БАКТЕРИИ Дали знаете колку е нечисто парчето лимон во вашиот пијалак

МАГНЕТ ЗА БАКТЕРИИ: Дали знаете колку е нечисто парчето лимон во вашиот пијалак?

пред 35 минути - Здравје

Сте помислиле ли некогаш колку бактерии се наоѓаат на парчето лимон во вашиот џин, лиметата во вашата вотка или портокалот...

ТАЈНА НА ВИТАТА СТАВА Со овој продукт Меланиа Трамп го почнува секој ден

ТАЈНА НА ВИТАТА СТАВА: Со овој продукт Меланиа Трамп го почнува секој ден

пред 50 минути - Без катеторија

Како поранешна манекенка и една од најинтригантните први дами кои било кога зачекориле во Белата куќа, животот на Меланиа, вклучувајќи ја и нејзината диета, предизвикуваат интерес кај многумина.

ЗАГРОЗЕНА БЕЗБЕДНОСТА НА ГРАЃАНИТЕ СДСМ ја загрози безбедноста на граѓаните со амнестијата на над 2 000 затвореници

ЗАГРОЗЕНА БЕЗБЕДНОСТА НА ГРАЃАНИТЕ: СДСМ ја загрози безбедноста на граѓаните со амнестијата на над 2.000 затвореници

пред 54 минути - Македонија

Од ВМРО-ДПМНЕ порачуваат дека Судот мора да се ослободи од стегите на власта, а Македонија од заробена држава повторно да се врати на демократските принципи кон кои се стремат сите граѓани на државата.

КОЅИЈАС ДОАЃА ДА ГО СЕФТОСА АЕРОДРОМОТ Грчкиот министер ќе дојде во Скопје со првиот лет на Меѓународниот Аеродром  Скопје

КОЅИЈАС ДОАЃА ДА ГО „СЕФТОСА“ АЕРОДРОМОТ: Грчкиот министер ќе дојде во Скопје со првиот лет на „Меѓународниот Аеродром – Скопје“

пред 54 минути - Македонија

Шефот на грчката дипломатија во следните денови доаѓа во Скопје, објави грчката телевизија Алфа. Фото/МИА Во прилогот емитуван...

ПЕСНА ЗА ПУТИН Слушнете ја песната за Путин во изведба на улични музичари која го обиколи светот

ПЕСНА ЗА ПУТИН: Слушнете ја песната за Путин во изведба на улични музичари која го обиколи светот

пред 60 минути - Свет

Популарниот американски портал „Њузвик“ посвети статија за песната за рускиот лидер. Како што наведуваат, ваквите музички...

ЃОРЃЕ ИВАНОВ ВО ПОСЕТА НА ТУРЦИЈА Претседателот Иванов на средба со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган

ЃОРЃЕ ИВАНОВ ВО ПОСЕТА НА ТУРЦИЈА: Претседателот Иванов на средба со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган

пред еден час - Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата Маја Иванова, од денеска престојува во официјална посета на Република Турција.

ВЛАДИКАТА СО СВОЈОТ НАРОД Владиката Агатангел најверојатно ќе се придружи и ќе се обрати на демонстрантите на 27 фебруари

ВЛАДИКАТА СО СВОЈОТ НАРОД: Владиката Агатангел најверојатно ќе се придружи и ќе се обрати на демонстрантите на 27. фебруари

пред еден час - Македонија

Владиката Повардарски Агатангел ќе се обрати на семакедонскиот протест кој на 27 овој месец ќе се одржи пред седиштето на...

СЕЛА ЌЕ СВЕДОЧИ ПРЕД СУДОТ Зијадин Села денес ќе се соочи со лицата кои наводно го нападнале на 27 ми април

СЕЛА ЌЕ СВЕДОЧИ ПРЕД СУДОТ: Зијадин Села денес ќе се соочи со лицата кои наводно го нападнале на 27-ми април

пред еден час - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да сведочи Зијадин Села, лидерот на Алијансата за Албанците, за „обидот за убиство“ во насилството во Собранието на 27 април.

МИШО КОВАЧ ПЕЕШЕ ВО СКОПЈЕ Се случи и една свршувачка

МИШО КОВАЧ ПЕЕШЕ ВО СКОПЈЕ: Се случи и една свршувачка!

пред еден час - Живот

Со еден од своите најголеми екс-ју хитови, испеан уште одамна на еден од “Сплитските фестивали”, песната попозната како “На...

БЛОКАДА ВО КАВАДАРЦИ Здружението на транспортери ќе го блокира регионалниот пат поради неисплатени побарувања од ФЕНИ

БЛОКАДА ВО КАВАДАРЦИ: Здружението на транспортери ќе го блокира регионалниот пат поради неисплатени побарувања од ФЕНИ

пред еден час - Македонија

Здружението на транспортери и кипери „Кипер“ од Кавадарци за денеска од 10 до 12 часот најави блокада на едната сообраќајна лента на регионалниот пат од Кавадарци кон мотел „Дреново“, информираат од СВР Велес.

1 2 3 4 5 6 7