20
1 2 3 4 5 6 7 
Беквалац добивала заканувачки пораки поради долгови на Лука

Беквалац добивала заканувачки пораки поради долгови на Лука

пред 17 минути - Сцена

Наташа Беквалац е убедена дека нејзиниот сè уште законски маж Лука Лазукиќ е виновен за наводниот грабеж што се случил на нејзинатa фарма во Ченеј.

Крвава свадба во Саудиска Арабија

Крвава свадба во Саудиска Арабија

пред 18 минути - Без катеторија

Најмалку 20 сватови во село на североисток на Јемен загинале во воздушни напади на коалицијата предводена од Саудиска Арабија, соопштиле денеска локалните медицински претставници.

Дуке Бојаџиев  Не правам компромис во музиката

Дуке Бојаџиев: Не правам компромис во музиката

пред 33 минути - Сцена

Mакедонскиот музичар Дуке Бојаџиев, на средината на мај ќе одржи два концерта во Македонската филхармонија во Скопје. Пред домашната публика повторно ќе се претстави со проектот „Сон.

Внуците на Есма украдоа сè од куќата па сега ме обвинуваат

Внуците на Есма украдоа сè од куќата па сега ме обвинуваат

пред 43 минути - Сцена

Симеон Атанасов, штитеникот на Есма Реџепова – Теодосиевска, за кого се пишуваше дека наводно бил приведен под сомнение дека извршил кражба во домот на Есма, демантираше дека ова се случило.

Наоми Кемпбел е голем обожавател на Карлеуша

Наоми Кемпбел е голем обожавател на Карлеуша

пред 53 минути - Сцена

Светскиот модел Наоми Кемпбел стиснала лајк на видеото што го објавила Јелена Карлеуша на „Инстаграм“ од нејзиниот настап на концертот на Дара Бубамара.

Постер од Елвис Присли продаден за 42 500 долари

Постер од Елвис Присли продаден за 42.500 долари

пред 53 минути - Без катеторија

Постер со ликот на Елвис Присли од 1955 година беше продаден на аукција во Северна Каролина за 42.500 долари. Аукциската...

Со Тајзи сме одлична екипа

Со Тајзи сме одлична екипа

пред еден час - Сцена

Поп-пејачката Викторија Лоба и реге-музичарот Тајзи вечерва ќе ја промовираат песната „Каде сме ние“, нивната прва заедничка песна.

Гробарите ја истераа полицијата од јужната трибина

Гробарите ја истераа полицијата од јужната трибина

пред еден час - Без катеторија

Неверојатната сцена е видена на стадионот на Партизан. Навивачите на клубот од Хумска, успеаа да ја истераат полицијата од јужната трибина.

Абдеслам осуден на 20 години робија за терористичкиот напад во Париз

Абдеслам осуден на 20 години робија за терористичкиот напад во Париз

пред еден час - Без катеторија

Салах Абдеслам (28), кој беше учесник во терористичкиот напад во Париз, е прогласен за виновен за тероризам и убиство со предумисла и е осуден на 20 години робија.

Kејт Мидлтон примена во болницa каде се очекува да се породи по третпат

Kејт Мидлтон примена во болницa каде се очекува да се породи по третпат

пред еден час - Сцена

Од Кенсингтонската палата соопштиле дека војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон утрово добила породилни болки и е примена во болницата „Света Мери“ во Падингтон.

Бијонсе со сестра ѝ Соланж паднаа на сцена

Бијонсе со сестра ѝ Соланж паднаа на сцена

пред 2 часа - Сцена

За време на настапот на фестивалот „Коачела“ Бијонсе со сестра ѝ Соланж ја изведувале песната Get me Bodied. Во обид да ја...

Русија ја погоди  Ахиловата петица на НАТО

Русија ја погоди „Ахиловата петица на НАТО“

пред 2 часа - Живот

Одбивањето на руската авиокомпанија „Волга – Дњепар“ да го продолжи договорот со НАТО за транспорт на тешка воена опрема...

Kејт Мидлтон примена во болницa каде се очекува да се породи по трет пат

Kејт Мидлтон примена во болницa каде се очекува да се породи по трет пат

пред 2 часа - Сцена

Од Кенсингтонската палата соопштиле дека војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон утрово добила породилни болки и дека е примена во болницата „Света Мери“ во Падингтон.

Даница и Филип Караѓорѓевиќ на прошетка со синот

Даница и Филип Караѓорѓевиќ на прошетка со синот

пред 2 часа - Без катеторија

Даница и Фили Караѓорѓевиќ споделија дел од атмосферата од пролетната прошетка со својот наследник. Синот Стефан е центар на светот на кралската двојка и, како што велат, уживаат кога го минуваат времето со него.

Неделен хороскоп од 23 до 29 април

Неделен хороскоп од 23 до 29 април

пред 3 часа - Без катеторија

Овен Ќе бидете оптоварени во текот на целата недела и ќе се чувствувате изморено, ама не смеете да потклекните на тешкотиите.

1 2 3 4 5 6 7