20
1 2 3 4 5 6 7 
Венгер  Како самиот да си го организирав погребот

Венгер: Како самиот да си го организирав погребот

пред 27 минути - Фудбал

Арсен Венгер, во петокот, ја изненади спортската јавност со објавата дека по завршувањето на сезоната ќе го напушти Арсенал.

Реал доби засилување пред мечевите со Панатинаикос

Реал доби засилување пред мечевите со Панатинаикос

пред 52 минути - Кошарка

Кошаркарскиот клуб Реал, во пресрет на дуелите со Панатинаикос во Мадрид, ќе добие големо засилување, откако лекарите дале дозвола Серхио Љуљ да се врати во тимот.

Билијард елитата од регионот на турнир во Скопје

Билијард елитата од регионот на турнир во Скопје

пред еден час - Спорт

Откако во декември во Скопје се одржа силниот меѓународен снукер турнир „Скопје Опен“, последниот викенд во април носи нова возбуда за љубителите на билијардот, бидејќи ќе се игра еден од најбројните турнири што е некогаш одржан во Македонија.

Ривалдо  Знам каде ќе оди Нејмар

Ривалдо: Знам каде ќе оди Нејмар

пред 2 часа - Фудбал

Нејмар по само една сезона ќе го напушти ПСЖ, убеден е Ривалдо. Некогаш најдобриот светски фудбалер смета дека неговиот млад сонародник нема што да бара во Париз и дека таму само си го губи времето.

Grande Gigi Buffon

Grande Gigi Buffon

пред 3 часа - Фудбал

Победата на Наполи и однесувањето на Џанлуиџи Буфон се тема на денот во Италија и Европа. Наполи синоќа победи во Торино 1:0 и ја врати незивесноста во шампионската трка.

Глумеле повреди за да избегнат двоцифрен пораз

Глумеле повреди за да избегнат двоцифрен пораз

пред 3 часа - Фудбал

Бизарен натпревар одиграа боловиските екипи Вилстерман и Сукре во рамките на елитната Апертура. Гостите на овој дуел играле со младинскиот тим, бидејќи првиот ттим штрајкува, поради што на полувреме фудбалерите на Вилстерман имале предност 7:0.

Атлетскиот викенд  Охрид ТрчаТ  на 3 јуни ќе се одржи низ улиците на Охрид

Атлетскиот викенд „Охрид ТрчаТ“ на 3 јуни ќе се одржи низ улиците на Охрид

пред 4 часа - Спорт

Атлетскиот викенд „Охрид ТрчаТ“ кој на 3 јуни во организација на Асоцијацијата за спортови „Спорт за сите-сите за Спорт“ втор пат ќе се одржи низ улиците на Охрид доби официјално промотивно видеo.

Салах играч на сезоната во Премиер лигата

Салах играч на сезоната во Премиер лигата

пред 4 часа - Фудбал

Мохамед Салах е играч на годината во Англија, во изборот на Унијата на професонални фудбалери. Египќанецот игра брилијантна сезона во Премиер лигата има постигнато 31 гол, вкупно 41 во сите натпреварувања.

Спарси ја одложија елиминацијата  Кливленд и Милвоки израмнија

Спарси ја одложија елиминацијата, Кливленд и Милвоки израмнија

пред 5 часа - Кошарка

Сан Антонио ја намали предноста на Голден Стејт Вориорс нс 3.1, додека на Истокот, Милвоки и Кливленд го изедначија резултатот на 2:2 во сериите против Бостон, односно Индијана.

Кулибали го сруши Јувентус  Наполи се врати во шампионската трка

Кулибали го сруши Јувентус, Наполи се врати во шампионската трка

пред 15 часа - Фудбал

Наполи го победи Јувентус во Торино со 1:0, во дерби мечот одигран во 34.коло во Серија А. Актуелниот првак го сруши дефанзивецот Кулибали во 90.

Маркерз супериорен во Остин

Маркерз супериорен во Остин

пред 15 часа - Авто

Марк Маркез на Репсол Хонда победи на трката за Големата награда на САД. Шпанецот на оваа патека ја забележа шесттата победа во низа.

Маркерз супериорен во Остин

Маркерз супериорен во Остин

пред 16 часа - Спорт

Марк Маркез на Репсол Хонда победи на трката за Големата награда на САД. Шпанецот на оваа патека ја забележа шесттата победа во низа.

Жулио Цезар ја заврши кариерата

Жулио Цезар ја заврши кариерата

пред 16 часа - Фудбал

Славниот бразилски голман Жулио Цезар (38) ја заврши својата кариера на „маракана“ стадионот во Рио де Жанеиро. Жулио Цезар последниот меч во кариерата тој го одигра во дресот на Фламенго, тим во кој пред две децении ја започна успешната кариера.

Сити со  петарда  ја прослави титулата

Сити со „петарда“ ја прослави титулата

пред 17 часа - Фудбал

Манчестер сити со убедлива победа над Свонси 5:0, во 35.премиерлигашко коло, на прославата на шампионската титула. „Граѓаните“...

Челси ќе игра финале во ФА купот

Челси ќе игра финале во ФА купот

пред 18 часа - Фудбал

Фудбалерите на Челси го совладаа Саутемптон со 2.0 и изборија пласман во финалето на ФА купот. Екипата на Атнонио Конте игра лошо оваа сезона, но со триумфот над Саутемптон доби можност да се бори за трофеј.

1 2 3 4 5 6 7