20
1 2 3 4 5 6 7 
Куртоа ги расчисти сите дилеми и откри во кој клуб ќе настапува во наредната сезона

Куртоа ги расчисти сите дилеми и откри во кој клуб ќе настапува во наредната сезона

пред еден ден - Фудбал

Првиот голман на премиерлигашот Челзи, Тибо Куртоа се огласи и ги расчисти сите дилеми и прашања околу тоа за чиј дрес ќе го носи во наредната сезона.

ЛШ1 4 финале Реприза на ланското финале Ливерпул против Сити

ЛШ1/4 финале: Реприза на ланското финале, Ливерпул против Сити!

пред еден ден - Фудбал

Денешната ждрапка во седиштето на УЕФА во Нион донесе неколку возбудливи четвртфинални натпревари. Петкратниот шампион Барса...

5 пијалоци од домашната кујна кои го намалуваат стресот

5 пијалоци од домашната кујна кои го намалуваат стресот

пред еден ден - Здравје

После напорниот работен ден, си доаѓате дома целосно исцрпени, а на вас чекаат уште еден куп обврски - стресн ситуација со која се соочуваме сите ние.

Skydio R1  дрон кој самостојно ве следи

Skydio R1 - дрон кој самостојно ве следи

пред еден ден - Техно

Skydio R1 е дрон кој може да го следи секој ваш чекор и притоа од разни агли да ви направи фасцинантни видео снимки. Па доколку...

Многу пати го менувала своето име Оваа скопска населба била посебен град

Многу пати го менувала своето име: Оваа скопска населба била посебен град

пред еден ден - Македонија

За разлика од останатите скопски населби во западниот дел на градот, кои датираат по ослободувањето 1944/1945 година или по скопскиот земјотрес од 1963 година, Ѓорче Петров бил посебен град и седиште на истоимената општина.

Има 200 милиони евра и може да има сè што ќе посака но се што му треба е само оваа девојка

Има 200 милиони евра и може да има сè што ќе посака, но се што му треба е само оваа девојка

пред еден ден - Сцена

Неговите автомобили вредат околу 20 милиони евра, приватните авиони 14 милиони, неговиот имот е три пати повеќе од тоа и може да има сè што ќе посака.

Џастин Тероу ја замени Џенифер Анистон со 25 годишна девојка

Џастин Тероу ја замени Џенифер Анистон со 25. годишна девојка

пред еден ден - Сцена

Откако објавија дека се разведуваат, медиумите пробуваат да ги пронајдат причините за разделбата на Џастин Тероу и Џенифер Анистон како и тоа кој кого прв преболел и си нашол замена.

Жељко Ражнатовиќ објави интимна снимка со новата девојка

Жељко Ражнатовиќ објави интимна снимка со новата девојка

пред еден ден - Сцена

Откако започна да се забавува со кошаркарката Богдана Родиќ, Вељко Ражнатовиќ не крие дека е заљубен. Неколкупати јавно и изјави љубов, а сега покажа и што прават кога се сами.

На работ на еротика Кели Брук цеди овошје врз бујните гради

На работ на еротика: Кели Брук цеди овошје врз бујните гради

пред еден ден - Сцена

Британската актерка, модел и ТВ водителка, која е најпозната по своите бујни гради и жешки облини, овој пат деколтето го „освежи“ со сто проценти природен цеден овошен сок.

Монструозното злосторство во соседството Со голи раце ја задавил болната сопруга па пријавил дека умрела од природна смрт

Монструозното злосторство во соседството: Со голи раце ја задавил болната сопруга, па пријавил дека умрела од природна смрт

пред еден ден - Балкан

Монструозното злосторство се случило завчера во куќата на оваа брачна двојка кога сопругот со голи раце ја задушил својата жена која долги години боледува од Алцхајмерова болест.

Мајка хероина Го жртвувала својот живот за да го спаси детето насилниот татко ја раскасапил и ја запалил

Мајка-хероина: Го жртвувала својот живот за да го спаси детето, насилниот татко ја раскасапил и ја запалил

пред еден ден - Свет

Соседите слушнале како Колопи бара помош, па ја повикале полицијата и пожарникарите. Меѓутоа додека тие стигнале во станот, таа веќе имала претрпено тешки повреди поради кои четири дена подоцна починала во болница.

Разликата е голема Еве по што се разликува новиот Закон за употреба на јазиците од Законот во 2008 ма

Разликата е голема: Еве по што се разликува новиот Закон за употреба на јазиците од Законот во 2008-ма

пред еден ден - Македонија

На новиот Закон за употреба на јазиците кој пред 2 дена беше изгласан во Собранието му претходи „Законот за употреба на јазик...

Утре засилен ветер и повисоки температури а попладне пороен дожд

Утре засилен ветер и повисоки температури, а попладне пороен дожд

пред еден ден - Македонија

Дневните температури ќе бидат значително повисоки, на повеќе места ќе достигнат над 20 степени. Кон крајот на денот и во недела ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Какви промени ни донесе новиот Mozilla Firefox

Какви промени ни донесе новиот Mozilla Firefox?

пред 2 дена - Техно

Mozilla ја претстави новата верзија на нивниот интернет прелистувач – Firefox Quantum, која нуди неколку нови опции за корисниците и обезбедува побрзо пребарување од порано.

Изгубете го вишокот килограми со индиска диета првите резултати очекувајте ги за седум дена

Изгубете го вишокот килограми со индиска диета, првите резултати очекувајте ги за седум дена

пред 2 дена - Здравје

Индиската диета е вегетаријанска. Повеќето Индијци се вегетаријанци, а западњаците масовно започнуваат да го следат нивниот пример.

1 2 3 4 5 6 7