20
1 2 3 4 5 6 7 
СРЕЌЕН 8 ми МАРТ на сите наши читателки

СРЕЌЕН 8-ми МАРТ на сите наши читателки

на 3.2015 - Забава

Изгледајте убаво во шорцеви и по триесеттата

Изгледајте убаво во шорцеви и по триесеттата !

на 7.2014 - Мода

Без разлика дали сакате или не, без разлика дали си свесен за тоа или не – наполнивте 30. Вашиот поглед кон светот стана позрел, а заедно со него се развива и вашиот стил.

Костими за капење

Костими за капење

на 5.2014 - Мода

Сезоната на костимите за капење започна. Назад низ времето ова мало парче облека било создадено од многу конзервативни елементи,...

Свадбени фризури за 2014

Свадбени фризури за 2014

на 5.2014 - Живот

Вашата венчавка е ден на кој наверојатно ќе бидете најмногу фотографирани. И баш затоа треба да изгледате беспрекорно. Многу...

Рибна чорба

Рибна чорба

на 4.2014 - Живот

Состојки: 1кг. речна риба 200-300 грама праз 1 чешле лук малку пире од домати 2-3 ловорови листови  магдонос 1 пашканат 1...

Модна недела во Сао Паоло за пролет лето 2014

Модна недела во Сао Паоло за пролет/лето 2014

на 4.2014 - Мода

Модната недела во Сао Паоло е представена со уникатни иновативни предлози кои не втурнуваат во експлозија на светлина и бои, предлози наменети за секакви прилики кои се подеднакво софистицирани и сензуални.

Фотосесија за новата колекција Инстинкт на Антонија Ристовска

Фотосесија за новата колекција Инстинкт на Антонија Ристовска

на 12.2013 - Мода

Антонија Ристовска ги објави фотографиите од фотосесијата за новата колекција есен/зима 2013/14 “Инстинкт” која што беше промовирана на Модниот викенд Скопје.

H   М Стартува  со новата  спортска  линија

H & М Стартува со новата спортска линија

на 12.2013 - Мода

H & M ја проширува својата линија со нова спортска колекција. Новата колекција беше...

Лејди Гага во кампањата на  Версаче за пролет   лето 2014

Лејди Гага во кампањата на Версаче за пролет / лето 2014

на 12.2013 - Мода

Две слики на Лејди Гага за кампањата на  Версаче за пролет 2014,беа сосема доволни за да се види правиот избор на етикетата, тоа е сосема јасно дека новиот договор дефинитивно е паметен потег.

Elizabeth и James чанти за есен 2013

Elizabeth и James чанти за есен 2013

на 12.2013 - Мода

Elizabeth и James колекција за есен 2013 е првата линија на чанти од етикетата. Се чини дека Mary-Kate и Ashley Oslen стануваат се повеќе сигурни за своите дизајнерски вештини и развиваат се повеќе проекти.

 Џенифер Лоренс е новото лице на Диор

Џенифер Лоренс е новото лице на Диор

на 12.2013 - Сцена

Нова сезона, нови заштитни лица . Практиката тоа го покажува се почесто меѓу луксузните брендови. Кристијан Диор подготвува слични промени.

Росица Мршиќ  Бобан Илиевски и Маја Ристевска добитници на Stylist mk наградите

Росица Мршиќ, Бобан Илиевски и Маја Ристевска-добитници на Stylist.mk наградите

на 12.2013 - Забава

Aсоцијацијата и моден онлајн-магазин Stylist.mk  во клубот и ресторан МКЦ ги додели наградите за најуспешните на есенското издание на Моден викенд-Скопје (FWSK).

The Twilight saga breaking dawn part 2

The Twilight saga breaking dawn part 2

на 12.2013 - Сцена

Премиерата на последниот дел од сагата на Twilight ќе биде на 16 Ноември 2012. Филмот повторно ќе биде исполнет со нови возбудувања и авантури и ќе претставува спектакуларен крај на сагата.

Книга предлог од КЛУБ Матица  Еднаш во животот

Книга предлог од КЛУБ Матица “Еднаш во животот “

на 12.2013 - Култура

Некаде пишуваше дека времето има две димензии: должината му е во ритамот на срцето, а широчината во ритамот на страста. Во...

БОТОКС   незаменлив препарат за мазен изглед

БОТОКС – незаменлив препарат за мазен изглед

на 12.2013 - Мода

Ботоксот претставува екстрахиран токсин од бактеријата Clostridium botulinum, приспособен за различни козметички и/или терапевтски намени.

1 2 3 4 5 6 7