20
1 2 3 4 5 6 7 
Од казино во Скопје украдени над 125 илјади денари

Од казино во Скопје украдени над 125 илјади денари

пред 9 минути - Хроника

Скопје, 19 април 2018 (МИА) - Две непознати маскирани лица извршиле кражба во казино во Скопје, при што одзеле околу 125.

Биди подготвен за Скопскиот маратон

Биди подготвен за Скопскиот маратон!

пред 24 минути - Без катеторија

Одбројуваме до Скопскиот маратон. 6 мај е сѐ поблизу, а така се зголемуваат и дилемите за спортската опрема. Илјадници натпреварувачи...

Продолженија на познати трилогии кои никогаш не се снимени

Продолженија на познати трилогии кои никогаш не се снимени

пред 24 минути - Сцена

Во прилог е листата од популарни заборавени трилогии за кои се планирани трети продолженија, но никогаш не се снимени. Кои...

Лимузината на Путин ги помина краш тестовите

Лимузината на Путин ги помина краш-тестовите

пред 34 минути - Автомобили

Новата луксузна руска државна лимузина помина низа краш-тестови и наскоро ќе биде подготвена за својот најважен патник. Иницијативата...

Како ќе изгледаат патничките авиони во 2068 година

Како ќе изгледаат патничките авиони во 2068 година?

пред 49 минути - Живот

Ако некој патник низ времето тргне од 1968 година и некако се најде на аеродром во 2018 година, многу работи ќе го изненадат и сигурно ќе биде зачуден од технологијата која ја поседуваме.

Предметот на Зоран Божиновски споен со  Шпион   ново рочиште на 17 мај

Предметот на Зоран Божиновски споен со „Шпион“, ново рочиште на 17 мај

пред 59 минути - Македонија

Скопје, 19 април 2018 (МИА) - На Зоран Божиновски ќе му се суди заедно со обвинетите во случајот „Шпион“. Оваа одлука ја...

Елон Маск  Не е некултурно да си заминеш од здодевен состанок

Елон Маск: Не е некултурно да си заминеш од здодевен состанок

пред еден час - Економија

Елон Маск сака неговите вработени да го намалат бројот и времетраењето на непродуктивни телефонски разговори и состаноци за да го поттикне производството на Tesla Model 3 во наредните неколку месеци.

Скопско Smooth   различно од другите #потвое

Скопско Smooth – различно од другите #потвое

пред еден час - Живот

Новиот спот на Скопско Smooth во целост е инспириран од луѓето коишто живеат - по свое. Од сите оние кои без разлика на целокупните околности, остануваат упорни и  ги одредуваат правилата по кои ќе ги живеат сопствените животи.

Lexus ја откри новата ES лимузина

Lexus ја откри новата ES лимузина

пред еден час - Автомобили

Јапонскиот премиум бренд ја објави првата фотографија, како и видео од новата генерација на лимузината ES. Актуелниот Lexus...

МЗТ Скопје сака преполовување на бројот на странците

МЗТ Скопје сака преполовување на бројот на странците

пред еден час - Кошарка

Скопје, 19 април 2018 (МИА) – Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром покрена иницијатива за намалување на бројот на странците, од шест на четири во следната сезона, а потоа и на три во сезоната 2019/20.

Османи  По извештајот и препораката  очекуваме датум за преговори

Османи: По извештајот и препораката, очекуваме датум за преговори

пред еден час - Македонија

Скопје, 19 април 2018 (МИА) - Извештајот  на ЕК во кој Македонија доби чиста препорака за почнување преговори за членство е патоказ кој ни покажува во кој правец понатаму треба да се движиме.

Лето во април

Лето во април

пред 2 часа - Без катеторија

Клоп  И да се појавиме голи на терен пак сите ќе гледаат во Салах

Клоп: И да се појавиме голи на терен пак сите ќе гледаат во Салах

пред 2 часа - Фудбал

Во соблекувалната на Ливерпул владее одлична атмосфера оваа сезона, а тренерот Јирген Клоп неодамна откри една шега со своите фудбалери.

Бесплатна апликација која ќе ве мотивира да трчате

Бесплатна апликација која ќе ве мотивира да трчате

пред 3 часа - Техно

Како што доаѓаат уште потопли денови, сѐ потешко е да се убедите себеси дека треба да трчате, иако знаете дека треба да го направите тоа.

Најефикасниот лек за мигрена наскоро на пазарот  ги помина тестирањата

Најефикасниот лек за мигрена наскоро на пазарот, ги помина тестирањата

пред 3 часа - Здравје

Нов лек против мигрена се чини дека би можел да биде спас за сите оние кои страдаат од оваа здравствена тегоба. Резултати...

1 2 3 4 5 6 7