20
1 2 3 4 5 6 7 
Трудница со стил во Кан  Блејк Лајвли во мини фустан од Џамбатиста Вали

Трудница со стил во Кан: Блејк Лајвли во мини фустан од Џамбатиста Вали

на 5.2016 - Сцена

Блејк Лајвли недискутабилно е ѕвездата во Кан која привлекува најголемо медиумско внимание. Атрактивната русокоса со уште еден модерен стајлинг привлече кон себе море од пофалби.

Промоција во Скопје на новиот Huawei P9 во соработка со Leica

Промоција во Скопје на новиот Huawei P9 во соработка со Leica

на 5.2016 - Живот

Синоќа во одлична атмосфера во Скај бар, Хотел Русија во присуство на бројни гости како и претставници на Huawei беше промовиран новиот долго очекуван Huawei P9.

Луисана Лопилато сподели фотографија на која го дои тримесечното синче

Луисана Лопилато сподели фотографија на која го дои тримесечното синче

на 5.2016 - Сцена

„Ништо не се споредува со овие моменти“ – напиша Луисана Лопилато во описот на фотографија на која го дои своето мало синче Елијас.

Кендис Сванапул совршена бохо трудница во Њујорк

Кендис Сванапул совршена бохо трудница во Њујорк

на 5.2016 - Сцена

Кендис Сванапул ужива во бременоста. 27-годишниот модел и ангел на Victoria’s Secret беше фотографиран на прошетка во Њујорк во шарен бохо фустан од брендот Jen’s Pirate Booty.

Откако доби критики за преслабиот изглед  моделот на Victoria s Secret ја покажа здравата фигура

Откако доби критики за преслабиот изглед, моделот на Victoria’s Secret ја покажа здравата фигура

на 5.2016 - Сцена

Вита Сидоркина пред неколку месеци беше мета на многу критики поради преслабата фигура. Моделот на Victoria’s Secret во декември...

Вторите 10 финалисти на Евровизија 2016

Вторите 10 финалисти на Евровизија 2016

на 5.2016 - Сцена

Помина и второто полуфинале на Евровизија 2016. Синоќа, во „Ериксон глоуб“ арената во Стокхолм, одекнуваа песните на 18 изведувачи, меѓу кои и беше нашата претставничка Калиопи.

Официјални фотографии од принцот Карл Филип и принцезата Софија со новородениот син

Официјални фотографии од принцот Карл Филип и принцезата Софија со новородениот син

на 5.2016 - Сцена

Принцот Карл Филип и принцезата Софија на 20 април добија син . Шведското кралско семејство денес ги објави првите официјални фотографии од среќните родители со новороденото момче, кое го доби името Александар Ерик Хубертус Бертил.

Шерил во комбинезон од Зухаир Мурад блескаше покрај Лиам Пејн во Кан

Шерил во комбинезон од Зухаир Мурад блескаше покрај Лиам Пејн во Кан

на 5.2016 - Сцена

Пред помалку од една недела Шерил и Лиам Пејн за првпат зачекорија како пар на црвениот тепих во Париз, а сега го продолжија својот француски моден маратон во Кан.

Меган Трејнор падна додека танцуваше во шоуто на Џими Фелон

Меган Трејнор падна додека танцуваше во шоуто на Џими Фелон

на 5.2016 - Сцена

Меган Трејнор имаше мала незгода во шоуто на Џими Фелон. 22-годишната пејачка која се прослави со хитот „All About That Bass“ падна на сцената додека ја изведуваше својата нова песна „Me Too“.

Калиопи НЕ успеа да нè однесе во евровизиското финале

Калиопи НЕ успеа да нè однесе во евровизиското финале

на 5.2016 - Сцена

Калиопи и „Дона“ не оставија доволно силен впечаток за да се пласираме во евровизиското финале. По втората полуфинална вечер,...

Џорџ Клуни и елегантната Амал на премиера во Кан

Џорџ Клуни и елегантната Амал на премиера во Кан

на 5.2016 - Сцена

Брачниот пар Клуни ги раздвижи прстите на фоторепортерите на Канскиот филмски фестивал. На премиерата на новиот филм на Џорџ, „Money Monster“, Амал се појави во нежен фустан со висок шлиц од италијанската модна куќа Версаче.

Евровизискиот настап на Калиопи со  Дона  во Шведска

Евровизискиот настап на Калиопи со „Дона“ во Шведска

на 5.2016 - Сцена

Калиопи вечерва се бори за пласман на Македонија во финалето на Евровизија. Македонската музичка ѕвезда на сцената во Стокхолм ја отпеа „Дона“.

Џулија Робертс ги фрли обувките и зачекори боса на црвениот тепих во Кан

Џулија Робертс ги фрли обувките и зачекори боса на црвениот тепих во Кан

на 5.2016 - Сцена

Џулија Робертс е босонога безвременска убавица на црвениот тепих во Кан. Холивудската ѕвезда се појави на свеченоста во црн фустан од Армани и смарагден накит од Шопард.

Sea Hero  Играјте и помогнете во борбата против деменцијата

Sea Hero: Играјте и помогнете во борбата против деменцијата

на 5.2016 - Живот

Играјте и придонесете во борбата против деменцијата! Доколку имате време за релаксација, станете дел од Sea Hero Quest, првата игра за мобилни со којa секој може да им помогне на научниците во борбата против деменцијата.

Мила Кунис и Ештон Кучер со малата ќеркичка во Лос Анџелес

Мила Кунис и Ештон Кучер со малата ќеркичка во Лос Анџелес

на 5.2016 - Сцена

Папараци фотографиите честопати покажуваат дека Мила Кунис и Ештон Кучер уживаат во својата улога на родители. Ѕвездите од серијата „That '70s Show“ беа фотографирани на релаксирана прошетка со својата ќеркичка.

1 2 3 4 5 6 7