20
1 2 3 4 5 6 7 
Пет ѕвездички од EuroNCAP за новиот Renault Koleos

Пет ѕвездички од EuroNCAP за новиот Renault Koleos

пред 6 месеци - Автомобили

Кросоверот на Renault, моделот Koleos од втората генерација, доби пет свезди на тестовите на EuroNCAP. Моделот беше тестиран согласно новиот 2016 Euro NCAP тест-протокол.

АМЕРИТ со најмодерен симулатор на камион

АМЕРИТ со најмодерен симулатор на камион

пред 6 месеци - Автомобили

Со цел што поефикасно да ја реализира идејата за заокружување на процесот на обука на возачите за меѓународен превоз, Центарот за обука АМЕРИТ се опреми со најмодерен симулатор.

Kia Stonic достапен како хибриден и електричен автомобил

Kia Stonic достапен како хибриден и електричен автомобил

пред 6 месеци - Автомобили

Корејскиот производител Kia подготвува уште две верзии на новиот компактен SUV - Stonic, кој беше претставен претходно оваа година.

Семејниот ден на Ferrari заврши со рекорден број посетители

Семејниот ден на Ferrari заврши со рекорден број посетители

пред 6 месеци - Автомобили

Традиционалната средба на вработените од Ferrari додаде дополнителна вредност во овогодинешното издание. Во година во која легендарната марка ja одбележува својата 70-та годишнина, во комплексот на компанијата се собраа рекордни 18.

Со Porsche Panamera ST и Panamera Hybrid во Трогир

Со Porsche Panamera ST и Panamera Hybrid во Трогир

пред 6 месеци - Автомобили

На потегот од Трогир до Паг имавме извонредна прилика да се запознаеме со вредности и деталите на најновите остварувања на...

Високо признание за новиот Dacia Duster

Високо признание за новиот Dacia Duster

пред 6 месеци - Автомобили

Целосно новиот Dacia Duster, кој имаше светската премиера за време на меѓународниот салон во Франкфурт од пред неколку дена, веќе може да се пофали и со првото престижно признание.

Mercedes ќе го произведува електричниот SUV во Алабама

Mercedes ќе го произведува електричниот SUV во Алабама

пред 6 месеци - Автомобили

Mercedes планира да ја реновира и прошири својата фабрика во Ванс, во Алабама, каде што ќе се произведува електричен SUV на подмарката EQ, што значи дека во фабриката ќе бидат вложени околу една милијарда долари.

Lotus потврди дека ќе прави кросовер

Lotus потврди дека ќе прави кросовер

пред 6 месеци - Автомобили

Нешто пред повеќе од 10 години, британскиот бренд за спортски автомобили на Lotus лансираше концепт на кросовер, наречен APX, кој беше брзо заборавен.

Кинески дизајн за Honda

Кинески дизајн за Honda

пред 6 месеци - Автомобили

Honda ги претстави новитетите од својот нов дизајнерски центар во Кина на автомобилскиот саем во Циндао. Со оглед на тоа што оваа единица е сосема нова во структурата на јапонскиот гигант, сеуште не може да се пофали со многу креации.

Електричната поделба на Land Rover ќе се вика Road Rover

Електричната поделба на Land Rover ќе се вика Road Rover

пред 6 месеци - Автомобили

Електричната поделба на Jaguar Land Rover ќе се вика Road Rover, истакнува изданието на Autocar. Првиот автомобил на новиот бренд ќе биде луксузен електричен кросовер со додатоци како Mercedes S класа.

Највредните автомобилски брендови во 2017 година

Највредните автомобилски брендови во 2017 година

пред 6 месеци - Автомобили

Во овогодинешното издание на рангирањето Top 100 Brands на Interbrand, каде светските марки се подредуваат по вредностите, фигурираат 16 автомобилски и мотоциклистички компании.

Distinguished Gentleman s Ride по втор пат во Скопје

Distinguished Gentleman’s Ride по втор пат во Скопје

пред 6 месеци - Автомобили

Парадата Distinguished Gentleman’s Ride 2017, во рамки на глобалното движење поддржано од Мовембер фондацијата, со цел подигање на свеста за превенција од рак на простата годинава и по втор пат се одржа во Скопје.

PSA ги електрифицира популарните модели

PSA ги електрифицира популарните модели?

пред 6 месеци - Автомобили

PSA планира промоцијата на целосно електрична верзија на следната Peugeot 208, како и на новиот DS 3 Crossback, чие деби е закажано за 2019 година.

Шефот на Jaguar Land Rover на чело на Bentley

Шефот на Jaguar Land Rover на чело на Bentley

пред 6 месеци - Автомобили

Bentley има нов шеф - поранешниот стратег на Jaguar Land Rover Group, Адријан Холмарк ќе го замени Волфганг Дархајмер, кој по втор пат во кариерата го напушта британскиот производител на луксузни автомобили, објави Manager Magazin.

Следната Mazda6 ќе биде со погон на задните тркала

Следната Mazda6 ќе биде со погон на задните тркала

пред 6 месеци - Автомобили

Следната генерација на Mazda6, која ќе биде пуштена во 2019 или 2020 година, ќе биде изградена на платформата со погон на задните тркала.

1 2 3 4 5 6 7