20
1 2 3 4 5 6 7 
 Самсунг  првпат ќе користи кинеска оптика во своите телефони

„Самсунг“ првпат ќе користи кинеска оптика во своите телефони

пред 7 часа - Живот

„Самсунг“ користи оптика од кинескиот производител „Сани Оптикал“ за новиот телефон Галакси Ес9, пишува корејското издание на „ЕТЊуз“.

Ердоган  Турската операција во Сирија ќе продолжи и кон други градови

Ердоган: Турската операција во Сирија ќе продолжи и кон други градови

пред 7 часа - Свет

Операцијата на турската Армија „Маслиново гранче“ по освојувањето на Африн, ќе продолжи и кон другите градови во Сирија што се под контрола на вооружените групи на сириските Курди, изјави денеска во Анкара турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Сточарите се жалат на ниска откупна цена на јагниња за Велигден

Сточарите се жалат на ниска откупна цена на јагниња за Велигден

пред 7 часа - Економија

Сточарите и годинава се незадоволни од ниската откупна цена на јагниња за Велигденските празници,која се движи околу 140 денари за 1 кг жива мера.

Турција ќе побара три милијарди евра за сместување на бегалците

Турција ќе побара три милијарди евра за сместување на бегалците

пред 7 часа - Балкан

Официјална Анкара ќе побара од Европската унија три милијарди евра за сместување на сириските бегалци кои живеат во Турција, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Од денеска се поднесуваат барања за обештетување од невремето во Охрид

Од денеска се поднесуваат барања за обештетување од невремето во Охрид

пред 7 часа - Македонија

Само до пладне,до општинската комисија за проценка на штети од елементарна непогода, се поднесени 20 барања за обесштетување од невремето кое во саботата го зафати Охрид.

Пеплосана викендицата на прилепскиот координатор на ВМРО ДПМНЕ

Пеплосана викендицата на прилепскиот координатор на ВМРО ДПМНЕ

пред 7 часа - Македонија

Синоќа, час и половина пред полнаќ, од засега неутврдени причини избувна пожар и ја пеплоса викендичката на Петар Ристески, координатор на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп.

Макрон му ја честиташе победата на Путин

Макрон му ја честиташе победата на Путин

пред 7 часа - Свет

Макрон е прв значаен западен лидер кој му ја честиташе победата на Путин на вчерашните претседатселски избори. Францускиот...

Путин најави поголема посветеност на решавање на внатрешните прашања

пред 7 часа - Свет

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Русија сака да има конструктивен дијалог со меѓународните партнери и нема да се вклучи во трката во вооружување.

Нова бомба во Тексас  две лица повредени

Нова бомба во Тексас, две лица повредени

пред 7 часа - Свет

Двајца мажи на возраст од околу 20 години се повредени откако експлодираше пакет-бомба во моментот кога минувале со велосипедите, соопшти шефот на полицијата во Остин, Тексас, Брајан Менли.

Невремето прави проблеми во Унгарија  во Хрватска и во Романија

Невремето прави проблеми во Унгарија, во Хрватска и во Романија

пред 9 часа - Балкан

Околу 9.000 домаќинства во источниот дел на Унгарија се без електрична енергија, откако за време на викендот земјата беше погодена од снежно невреме.

Девојката на Путин се појави на гласањето со мистериозен прстен

Девојката на Путин се појави на гласањето со мистериозен прстен

пред 10 часа - Сцена

Љубовницата, а според некои извори и можна идна сопруга на рускиот претседател Владимир Путин, гимнастичарката Алина Кабаева, на гласањето на претседателските избори во Русија, се појави насмеана и со елегантен прстен на раката.

ВМРО ДПМНЕ Законот за двојазичност ќе има огромни финансиски импликации

ВМРО-ДПМНЕ:Законот за двојазичност ќе има огромни финансиски импликации

пред 10 часа - Македонија

Законот за двојазичност, ваков каков што е, не смее да стапи на сила. Покрај тоа што е неуставен и неприменлив, истиот ќе направи огромна штета.

ОБСЕ  Во Русија немаше  вистински избор

ОБСЕ: Во Русија немаше „вистински избор“

пред 10 часа - Свет

Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) денеска соопшти дека во Русија немало вистински избор на вчерашните претседателските избори.

Врнежите ќе ги зголемат нивоата на реките  можни излевања

Врнежите ќе ги зголемат нивоата на реките, можни излевања

пред 10 часа - Македонија

Зголемување на сливните подрачја на Треска, Пчиња и Кумановска, како и на горните делови на Вардар, Радика, Сатеска, Црн Дрим и Голема (Ресенска), но и покачување на нивото на природните езера.

Шилегов не трпи прашања   ги навреди новинарите дека се умоболни

Шилегов не трпи прашања - ги навреди новинарите дека се умоболни

пред 10 часа - Македонија

Град Скопје планира да потроши 90 000 евра за патувања во 2018тата година. Тој се правдаше дека не трошел многу, туку скоро сите патувања му биле покриени од организаторите на патувањата на кои тој бил.

1 2 3 4 5 6 7