20
1 2 3 4 5 6 7 
Советот на Европа со декларација ја повикува Владата  Не го блокирајте поставувањето на Николоски во Брисел

Советот на Европа со декларација ја повикува Владата: Не го блокирајте поставувањето на Николоски во Брисел!

пред 8 месеци - Македонија

Парламентарното Собрание на Советот на Европа излезе со писмена декларација посветена на Македонија насловена како   „Заштита на угледот на македонската дипломатија“ .

Време е за море

Време е за море

пред 9 месеци - Без катеторија

Што кажува Божидар Димитров  Македонскиот јазик е бугарски дијалект

Што кажува Божидар Димитров: Македонскиот јазик е бугарски дијалект

пред 9 месеци - Македонија

Директорот на бугарскиот Национален историски музеј Божидар Димитров во гостување во емисијата „Денот во живо“ по повод на...

Албанците бараар Заев да возврати за добиената поддршка

Албанците бараар Заев да возврати за добиената поддршка!

пред 9 месеци - Македонија

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, продолжува да ги изненадува 70 илјади албански гласачи кои гласале за неговата партија. До сега,...

СДСМ ќе ја користи пресудата во Хаг  која ја омаловажуваше

СДСМ ќе ја користи пресудата во Хаг, која ја омаловажуваше

пред 9 месеци - Македонија

СДСМ според познавачите на состојбите своите планови за влез во НАТО и ЕУ ќе ја темели на стратегијата која владата на ВМРО-ДПМНЕ...

СРЕДБА ДИМИТРОВ КОЅИАС  На маса името

СРЕДБА ДИМИТРОВ-КОЅИАС: На маса името?

пред 9 месеци - Македонија

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров утре во Атина ќе се сретне со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас.

ИНТЕРЕСЕН ФЕНОМЕН  Борови се навалуваат кон Екваторот

ИНТЕРЕСЕН ФЕНОМЕН: Борови се навалуваат кон Екваторот

пред 9 месеци - Свет

Araucaria columnaris видот на бор има чудна навика. Секогаш се навалува кон екваторот. Ако растат на јужната хемисфера, се навалуваат кон север, а ако растат на север нивното стебло и крошна се насочуваат кон југ.

На крајот одлучи  дома ќе ги роди близнаците

На крајот одлучи, дома ќе ги роди близнаците

пред 9 месеци - Живот

Тие секој ден вежбаа за колку брзо време ќе стасаат до болница кога ќе почнат породилните болки, но на крајот Бијонсе пресече- нема да одат во болница туку дел од вилата го средиле за да моќе да се породи дома.

Имал секс со осум жени дневно и не се трезнел

Имал секс со осум жени дневно и не се трезнел

пред 9 месеци - Живот

-Оф, тоа беа тешки 60ти години кога сексот беше слободен и жените се фрлаа на нас. Носев иво-црн костум и девојките навистина паѓаа во транс.

Нова закана на ИД за светот

Нова закана на ИД за светот

пред 9 месеци - Свет

Џихадистите на Исламска држава ги повикаа денеска сите борци да продолжат со нападите ширум светот во текот на муслиманскиот традиционален пост месецот Рамазан.

Миранда Кер ја покажа бурмата со 20 дијаманти

Миранда Кер ја покажа бурмата со 20 дијаманти

пред 9 месеци - Живот

Но, само две недели по свадбата таа им се врати на социјалните мрежи и го покажа прстенот. Моделот го превзема Инстаграм профилот на магазинот „Marie Claire“, каде подготвуваше супа од печурки.

Владо Георгиев по втор пат татко

Владо Георгиев по втор пат татко

пред 9 месеци - Живот

Извори блиски до пејачот, Георгиев велат дека тој е пресреќен, а убавата вест ја споделил со сите пријатели и соработници.

Поплава од поплаки  Ми се одлепија сандалите  што да правам

Поплава од поплаки: Ми се одлепија сандалите, што да правам?

пред 9 месеци - Македонија

Организацијата на потрошувачите на Македонија (ОПМ) објавува квартални извештаи кои содржат информации за што сѐ се жалат потрошувачите кај нив.

Ражњатовиќ доаѓа хуманитарно во Скопје

Ражњатовиќ доаѓа хуманитарно во Скопје

пред 9 месеци - Живот

Здравствените проблеми  на македонскиот фризер и стилист, Љупчо Петрушевски – Бубе лани ја потресе македонската јавност, и  хуманоста треба да се покаже на дело.

Патот Маврово   Дебар кај Мелнички мост во прекин од 13 часот

Патот Маврово - Дебар кај Мелнички мост во прекин од 13 часот

пред 9 месеци - Македонија

Патниот правец Маврово - Дебар на делот од Мелнички мост до селото Долно Косоврасти денеска од 13 до 17 часот ќе биде во прекин во двата правца.

1 2 3 4 5 6 7