20
1 2 3 4 5 6 7 
Што јадат за ручек луѓето со различни занимања од целиот свет

Што јадат за ручек луѓето со различни занимања од целиот свет?

пред еден час - Забава

Менијата за ручек откриваат многу за една личност, за земјата во која живеат, но и за газдите на компаниите во кои работат.

Ова не е робот  Ова е азиска келнерка која носи 20 чинии супа наеднаш И ТОА ПО СКАЛИ НАГОРЕ

Ова не е робот! Ова е азиска келнерка која носи 20 чинии супа наеднаш И ТОА ПО СКАЛИ НАГОРЕ!

пред еден час - Забава

Стабилноста да ја оставиме на страна, колку тежина е ова. Пробајте само кренете 20 празни чинии, односно 40 затоа што овие се полни.

Има ли посмешна работа од тоа  колегата да ти се закачи на оградата

Има ли посмешна работа од тоа, колегата да ти се закачи на оградата?

пред еден час - Забава

Никој не му помага, се разбира, за сеирот и смеењето да траат подолго.

Хелиумски балони на роденденската забава во затворено се глупа идеја  особено ако собата ви е мала

Хелиумски балони на роденденската забава во затворено се глупа идеја, особено ако собата ви е мала

пред еден час - Забава

Таман во моментот кога славеничката требаше да замисли желба… Изненадувањеее!!!

Рускиот романтичар на 8 миот кат

Рускиот романтичар на 8-миот кат

пред 2 часа - Забава

Љубовта не познава граници, но ти го заматува и мозокот и те тера да правиш вакви глупости :).

Три принцези на шопинг во супермаркет во Америка

Три принцези на шопинг во супермаркет во Америка

пред 2 часа - Забава

Која би му ја местеле на другар ви?

Многу чалам на високи потпетици и мини фустанче не е на арно

Многу чалам на високи потпетици и мини фустанче не е на арно

пред 2 часа - Забава

Насмејте се, ќе ве сликаат :).

Треба ли да пиеме вода додека јадеме

Треба ли да пиеме вода додека јадеме?

пред 2 часа - Забава

На телевизиските емисии за здрава храна, „експертите“ често велат дека е забрането да се јаде и да се пие во исто време. Некои „експерти“ објаснуваат дека водата ја разредува нашата стомачна киселина.

Спектакуларната завршница на меч од купот на Јужна Африка

Спектакуларната завршница на меч од купот на Јужна Африка

пред 4 часа - Забава

Навивачите на клубот Кајзер Шефс од главниот град Јоханесбург не можеа лесно да се помират со фактот дека нивниот клуб беше елминиран со 2:0 од страната на Стартс.

На плавушата никако не ѝ успева да нарача пијалоци  а убаво му кажува што сака  на диџејот

На плавушата никако не ѝ успева да нарача пијалоци, а убаво му кажува што сака… на диџејот :)

пред 4 часа - Забава

Како сега да ѝ објасни дека тој е диџеј и пушта музика, а не точи пијалоци.

Возачот смислил јака финта за никогаш да не плаќа казни

Возачот смислил јака финта за никогаш да не плаќа казни

пред 4 часа - Забава

Полицајците нега му пишуваат колку сакаат казни. Ако погледнете повнимателно, ќе видите за каков генијалец станува збор :).

Газдите прв пат влегуваат во станот кој го издавале под кирија на еден голем љубител на пиво

Газдите прв пат влегуваат во станот кој го издавале под кирија на еден голем љубител на пиво

пред 5 часа - Забава

Сопствениците што го снимаат видеото купиле нов стан во американската држава Пенсилванија, само за да го издаваат под кирија.

Мала расправија меѓу цивилизирани полнолетни луѓе во ресторан во Москва

Мала расправија меѓу цивилизирани полнолетни луѓе во ресторан во Москва

пред 5 часа - Забава

Кога има разбирање, спорот брзо се решава и секој си оди дома со извлечена поука.

Жена возач  Со 1 вртење на лево   6 коли отепа

Жена возач: Со 1 вртење на лево – 6 коли отепа

пред 5 часа - Забава

А заборавила само на едно просто правило во сообраќајот. Ако семафорот ти свети со стрелка, значи дека не смееш да шибаш без да погледнеш, бидејќи немаш целосна предност над сите возачи.

Никој не очекуваше вака жесток судир на навивачите на Наполи и Јувентус во тесна уличка

Никој не очекуваше вака жесток судир на навивачите на Наполи и Јувентус во тесна уличка

пред 5 часа - Забава

Двете групи се стрчаа во ист момент, како во средовековните битки, НО…

1 2 3 4 5 6 7