20
1 2 3 4 5 6 7 
Тоа што прво ќе го видите на оваа слика ја открива вашата тајна слабост во љубовта

Тоа што прво ќе го видите на оваа слика ја открива вашата тајна слабост во љубовта

пред 10 часа - Забава

Кој е најлесниот начин да откриете кои се вашите слабости во љубовта? Па со овој тест, секако! Оптичката илузија подолу е...

7 популарни комбинации на различни видови храна што го трујат вашето тело

7 популарни комбинации на различни видови храна што го трујат вашето тело

пред 11 часа - Здравје

Дури и детето знае дека ако комбинира грав со газирани пијалаци може да очекува несакани последици. Но, постојат и други...

Тортички со џин и тоник  Совршен десерт за вас и вашите пријатели

Тортички со џин и тоник: Совршен десерт за вас и вашите пријатели!

пред 12 часа - Храна

Уживајте во популарниот пијалак на сосема поинаков начин Потребни состојки: За тестото: 3 големи јајца 100 грама шеќер 100...

Можете ли да чувате тајна  Ако сте жена  најверојатно одговорот е НЕ

Можете ли да чувате тајна? Ако сте жена, најверојатно одговорот е НЕ!

пред 13 часа - Забава

Ако вашиот одговор е ДА, тогаш или се лажете или сте една од ретките личности што успеваат во оваа цел. Кога станува збор за жени, едно неодамнешно истражување открило дека просечното чување тајни кај нив трае околу 32 минути.

Истражувањата покажале дека жените имаат поголеми шанси за оргазам со друга жена отколку со маж

Истражувањата покажале дека жените имаат поголеми шанси за оргазам со друга жена отколку со маж

пред 14 часа - Забава

Истражувањата покажале дека жените имаат поголема шанса да доживеат оргазам со друга жена отколку со маж. Во истражувањето учествувале 2.

ЕГО   најголемиот убиец на љубовните врски

ЕГО – најголемиот убиец на љубовните врски

пред 15 часа - Колумни

Многу често се поставува прашањето „Кој е најголемиот виновник за распаѓањето на една врска?“. Ова прашање нема еден единствен одговор.

Како се однесува секој хороскопски знак кога ви е налутен

Како се однесува секој хороскопски знак кога ви е налутен?

пред 15 часа - Живот

Без разлика колку не ја сакаме оваа емоција, гневот е неизбежен дел од нашите животи. Можеби ќе се обидете да го сокриете, но проблемот секогаш излегува на површина ако не го решите.

17 научни факти кои звучат премногу лудо за да бидат вистинити

17 научни факти кои звучат премногу лудо за да бидат вистинити

пред 17 часа - Забава

Кој вели дека науката треба да биде здодевна? Научниците неодамна открија дека кокосовата вода може да се прима преку вена и дека Мона Лиза имала веѓи.

27 фотографии кои докажуваат дека цимерот може да ви биде и најголем непријател и најдобар пријател

27 фотографии кои докажуваат дека цимерот може да ви биде и најголем непријател и најдобар пријател

пред 17 часа - Забава

Дали некогаш морало да ги миете садовите на цимерот? Луѓето на овие фотографии го правеле тоа повеќе од еднаш. И покрај тоа...

Неверојатниот одговор на Анџелина Џоли за стареењето

Неверојатниот одговор на Анџелина Џоли за стареењето

пред 17 часа - Забава

Анџелина Џоли е една од најпознатите личности во светот. Многу луѓе дури сметаат дека таа е можеби најубавата жена на Земјата.

3 работи кои треба да ги знаете ако имате мермерни кујнски елементи

3 работи кои треба да ги знаете ако имате мермерни кујнски елементи

пред еден ден - Живот

Кога станува збор за кујни, речиси и да нема подобар избор од мермер. Сепак, ова е инвестиција која треба да ја третирате како скапа луксузна чанта.

5 работи кои им се добро познати на сите ранобудници

5 работи кои им се добро познати на сите ранобудници

пред еден ден - Забава

Ранобудниците се навистина неверојатни бидејќи одлично функционираат веднаш по будењето. Додека повеќето од нас имаат голем проблем со станувањето наутро, овие луѓе најмногу уживаат во утрата.

3 работи кои треба да ги знаете ако имате мермерна помошна маса

3 работи кои треба да ги знаете ако имате мермерна помошна маса

пред еден ден - Живот

Кога станува збор за кујни, речиси и да нема подобар избор од мермер. Сепак, ова е инвестиција која треба да ја третирате како скапа луксузна чанта.

Како навистина изгледа животот со анксиозност

Како навистина изгледа животот со анксиозност?

пред еден ден - Живот

Анксиозноста има една цел – да ги уништи луѓето. За жал, понекогаш успева во тоа. Анксиозноста може да ви ја „украде“ способноста за дишење и да ве парализира.

Вегански рецепт за леб со коприва

Вегански рецепт за леб со коприва

пред еден ден - Храна

Копривата е навистина лековито растение, а вкусот на овој леб ќе ве воодушеви. Лебот можете да го послужите со супа или чорба за здрав ручек што ќе го исчисти вашиот организам и ќе помогне во отстранувањето на масните наслаги.

1 2 3 4 5 6 7