20
1 2 3 4 5 6 7 
Димитров Фокусирани сме на планот А

Димитров: Фокусирани сме на планот „А“

ново - Македонија

Изјавата на Димитров следи ден по пораката на Коѕијас дека Македонија не може да се надева на решение во наредните два месеца и дека Атина не отстапува од ерга омнес и уставните измени.

СДСМ ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски приземно и неодговорно си поигруваат со чувствата на граѓаните

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски приземно и неодговорно си поигруваат со чувствата на граѓаните

пред 15 минути - Македонија

За ВМРО-ДПМНЕ е несфатливо дека времето кога политиката се мешаше во судството а процесите партиски се нарачуваа и монтираа заврши со заминувањето на таа партија во опозиција.

Пролетен тренд Тексас комбинации на Северина

Пролетен тренд:Тексас комбинации на Северина

пред 15 минути - Сцена

Северина покажа дека некои тексас варијанти може да бидат совршени за лесна попладневна прошетка, но и дека тексасот е сосема ок и за излегување или забава.

Владиниот план 3 6 9 ќе се замени со нов наречен 18

Владиниот план 3-6-9 ќе се замени со нов наречен 18

пред 15 минути - Македонија

На ова се надева Вицепремиерот за Европски прашања Бујар Османи, охрабрен по се изгледа од сигналите кои пристигнуваат по добивањето на препораката на Европската комисија.

Бугарија ќе продолжи со поддршката за Македонија до полноправно членство во ЕУ и НАТО

Бугарија ќе продолжи со поддршката за Македонија до полноправно членство во ЕУ и НАТО

пред 15 минути - Македонија

Ова било заклучено на средбата на претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби со заменик претседателот...

Сите зборуваат за чевлите на Карлеуша кои ги носеше на судењето со Цеца

Сите зборуваат за чевлите на Карлеуша кои ги носеше на судењето со Цеца

пред 20 минути - Сцена

Вчера во Првиот основен суд во Белград се појавиле двете пејачки, но рочиштето е одложено поради вонредни околности. Меѓутоа, тоа што многумина ги интересираше, е како се облекле пејачките.

Возможно е да слабеете додека спиете но само со оваа напивка рецепт

Возможно е да слабеете додека спиете, но само со оваа напивка (рецепт)

пред 25 минути - Живот

Не само што ќе ви го забрза метаболизмот, туку ќе ви помогне и да ги согорите вишокот маснотии и да го намалите апетитот.

 Заборавените средношколци од Неготино се одмаздиле со голема нужда среде соба во хотелот

“Заборавените“ средношколци од Неготино се одмаздиле со голема нужда среде соба во хотелот

пред 30 минути - Македонија

Канал 5 разговараше со директорката на гимназијата Менча Зафирова која беше на ова патување. За случката со учениците дознала дури кога стигнала во Франција.

Со овој хороскопски знак секоја љубовна врска е незаборавна

Со овој хороскопски знак секоја љубовна врска е незаборавна

пред 35 минути - Забава

Секако станува збор за Лавовите. Тие многу бараат, но затоа и многу даваат!За да освоите некој во овој знак, морате да обрнете внимание на следните работи.

Музички ураган  невиден досега на овие простори ќе му се случи на главниот град

Музички ураган , невиден досега на овие простори ќе му се случи на главниот град

пред 35 минути - Забава

Фестивалската  приказна која започнува во Скопје ,во периодот кој следува  ќе продолжи да патува и низ регионот. Петдневната...

Дури и ако немате профил Фејсбук ве следи на интернетот Еве како

Дури и ако немате профил, Фејсбук ве следи на интернетот: Еве како!

пред 40 минути - Живот

Со самото тоа, дури и ако не сте на Фејсбук, оваа социјална мрежа користи поприлично импресивни трикови за да ве следи. Ова...

Бизарна љубов Тој има 19 таа 72 а се венчале по две недели

Бизарна љубов: Тој има 19,таа 72, а се венчале по две недели!

пред 40 минути - Живот

Врската помеѓу Гери Хардвик (19) и Алмеда (72) почнала најнормално, на состанок во една пицерија, а тоа што ги шокира луѓето кога ќе ги видат е разликата во годините.

Драма во Белград сопственик на хотел се заканувал дека ќе скокне од кров поради долг од 300 000 евра

Драма во Белград: сопственик на хотел се заканувал дека ќе скокне од кров поради долг од 300.000 евра

пред 40 минути - Свет

Според српските медиуми на Радовановиќ му се заканувало иселување поради долг од 300.000 евра, но во меѓувреме се покажа дека станува збор за правен проблем.

Анѓушев Извештајот на ЕК реално ги отсликува состојбите во економијата

Анѓушев: Извештајот на ЕК реално ги отсликува состојбите во економијата

пред 55 минути - Македонија

Се согласува и со укажувањето дека треба да се сузбие сивата економија  која, како што вели, е присутна во сите сегменти на живеењето, како на пример земјоделските производи, продажбата на текстилот.

НЛБ Банка АД Скопје добитник на Europe Banking Awards

НЛБ Банка АД Скопје добитник на Europe Banking Awards

пред 60 минути - Македонија

НЛБ Банка АД Скопје значително придонесе кон вкупната добивка на НЛБ групацијата со рекордната нето добивка од 34,6 милиони евра по локалната методологија или 40 милиони евра по НЛБ методологијата.

1 2 3 4 5 6 7