20
1 2 3 4 5 6 7 
Официјално Арсен Венгер го напушта Арсенал на крајот од сезоната

Официјално: Арсен Венгер го напушта Арсенал на крајот од сезоната

пред еден ден - Без катеторија

27 Споделувања Share Tweet Арсен Венгер, тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал ја напушта функцијата по крајот на сезоната, објави клубот на својата веб-страница.

Иван Босиљчиќ во Македонска Опера и Балет

Иван Босиљчиќ во Македонска Опера и Балет

пред еден ден - Култура

19 Споделувања Share Tweet Mиленикот на македонската публика од романтичните серии, Иван Босиљчиќ на наше огромно задоволство повторно кај нас.

Силно пријателство на мајмунот Коко и чуварот Погледнете го трејлерот за новата македонска комедија

Силно пријателство на мајмунот Коко и чуварот: Погледнете го трејлерот за новата македонска комедија

пред 2 дена - Култура

42 Споделувања Share Tweet Необичното пријателство меѓу мајмунот Коко и чуварот на Зоолошката градина, Цобе, и нивниот живот...

Далеку е Австралија ама вреди да се види галерија

Далеку е Австралија, ама вреди да се види (галерија)

пред 3 дена - Без катеторија

24 Споделувања Share Tweet Кели често виси на Инстаграм, а ни доаѓа од прекрасната Австралија. Ако ептен не планирате да ја посетите, дел од таа убавина можете да ја видите овде.

Донирајте колку можете да му купиме кауч на еден милијардер во мака

Донирајте колку можете да му купиме кауч на еден милијардер во мака

пред 3 дена - Без катеторија

32 Споделувања Share Tweet Луѓево по интернет се организирале да соберат пари и да му купат нов кауч на извршниот директор на Tesla – Илон Маск.

Претседателот на Уганда Никако орален секс устата е за јадење

Претседателот на Уганда: Никако орален секс, устата е за јадење!

пред 3 дена - Без катеторија

27 Споделувања Share Tweet Претседателот на Уганда – Јовери Мусевени, најави дека ќе воведе забрана за практикување на орален секс, пренесува Daily Mail.

Мајкрософт направи Windows Defender заштита и за пребарувачот Chrome Еве како да ја активирате

Мајкрософт направи Windows Defender заштита и за пребарувачот Chrome. Еве како да ја активирате

пред 3 дена - Техно

38 Споделувања Share Tweet Microsoft го „прошири“ својот Windows Defender антивирус и на пребарувачот на Google – Chrome.

Совршен пар Љубовната приказна на еден скопјанец и неговиот шармантен Fiat 500

Совршен пар: Љубовната приказна на еден скопјанец и неговиот шармантен Fiat 500

пред 3 дена - Техно

32 Споделувања Share Tweet Во својот серијал наречен АВТОбиографија, CARclub зборува со Владимир Спировски, кој има многу...

Рачно цртани филмски постери од Африка

Рачно цртани филмски постери од Африка

пред 3 дена - Култура

16 Споделувања Share Tweet Овој тип на уметност го живееше својот пик во африканските земји во периодот на ’80-тите и ’90-тите.

На 12 години го надраснал татко му а денес е висок 231 сантиметар

На 12 години го надраснал татко му, а денес е висок 231 сантиметар

пред 3 дена - Без катеторија

38 Споделувања Share Tweet Тој и Џорџ (Георге) Мурешан – највисокиот играч во историјата на НБА, имаат две заеднички работи.

Породување и првите моменти на мајчинска љубов  ама на горила

Породување и првите моменти на мајчинска љубов – ама на горила

пред 3 дена - Без катеторија

32 Споделувања Share Tweet Горилата Калаја од Националната зоолошка Смитсонијан во Вашингтон неодамна за првпат стана мајка.

Бил Гејтс Нé очекува финансиска криза како таа во 2008 година

Бил Гејтс: Нé очекува финансиска криза како таа во 2008 година

пред 3 дена - Без катеторија

30 Споделувања Share Tweet Финансиската криза од 2008 доведе до голема рецесија и остави милиони луѓе без работа. Требаше долго време да помине за опоравување, а ни до ден денес не е целосно – многумина сé уште ги чувствуваат последиците.

Ибрахимовиќ на гости кај Џими Кимел  Драг Лос Анџелес нема на што

Ибрахимовиќ на гости кај Џими Кимел: „Драг Лос Анџелес, нема на што“

пред 3 дена - Без катеторија

35 Споделувања Share Tweet Со првото стапнување на теренот на ЛА Галакси, Ибра стана американска сензација за помалку од 15 минути.

Европската комисија предлага нови лични карти

Европската комисија предлага нови лични карти

пред 3 дена - Свет

16 Споделувања Share Tweet Европската комисија предложи личните карти на државјаните на Европската унија на својот чип да ...

Словенија го прогласи брзиот интернет за универзално право Ќе мора да го има секаде и за сите

Словенија го прогласи брзиот интернет за универзално право; Ќе мора да го има секаде и за сите

пред 3 дена - Техно

46 Споделувања Share Tweet Секое село во Словенија ќе добие право на приклучок на широкопојасен интернет со минимална брзина на пренос од 10 Mbit/секунда, објави словенечката државна Агенција за телекомуникациски услуги.

1 2 3 4 5 6 7