20
1 2 3 4 5 6 7 
Ивановски повторно триумфираше во Белград

Ивановски повторно триумфираше во Белград

пред 3 часа - Спорт

Македонецот оваа година ја заврши полумаратонската трка со резултат 1:08,03 Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски триумфираше на полумаратонската трка што се трчаше утринава низ улиците на Белград.

Венгер се согласил да напушти  за да не биде сменет

Венгер се согласил да напушти, за да не биде сменет

пред 3 часа - Фудбал

Шефовите на Арсенал му дозволиле на Французинот мирно да си замине Арсен Венгер по 22 години ќе го напушти Арсенал, а тоа официјално ќе се случи по завршувањето на сезоната.

Трофејот на Лига Европа украден во Мексико

Трофејот на Лига Европа украден во Мексико

пред 4 часа - Фудбал

Возилото кое го носело трофејот било нападнато, а сребрената чаша украдена Трофејот на Лига Европа е на турнеја низ светот, а во петокот беше во мексиканскиот град Леон.

Младиот Наков дебитираше за Славија

Младиот Наков дебитираше за Славија

пред 7 часа - Фудбал

Голманот кој во зимскиот преоден рок го засили тимот на Славија Софија, синоќа го чуваше голот на сениорскиот тим против...

Скопје повторно домаќин во Кичево  но на стадионот  Влазерими

Скопје повторно домаќин во Кичево, но на стадионот „Влазерими“

пред 21 часа - Фудбал

Суспензија од два меча доби тимот од Автокоманда. Веќе одработи еден меч казна, а во недела со Академија Пандев повторно...

Венгер со Арсенал играл против 124 екипи  а само пет не ги победил

Венгер со Арсенал играл против 124 екипи, а само пет не ги победил

пред 22 часа - Фудбал

Францускиот стратег на крајот на сезоната го напушта кормилото на Арсенал Во текот на 22 годишната кариера на чело на Арсенал, Арсен Венгер се соочил со вкупно 124 различни противници од различни држави, а против само пет не забележал победи.

Пелистер со Хусеин во борбата за опстанок

Пелистер со Хусеин во борбата за опстанок

пред 22 часа - Фудбал

Стратегот Марјан Секуловски замина, а на негово место седнува помошникот Пелистер ќе има нов тренер во клучните борби за опстанокот во Првата македонска фудбалска лига.

Пола Вардар конкурира за ол стар тим

Пола Вардар конкурира за ол-стар тим

пред 24 часа - Ракомет

Гонзалез, Штербик, Дибиров, Борозан, Циндриќ, Абутовиќ се меѓу кандидатите за најдобриот тим во елитата сезонава Речиси цел...

Кањелас две години  Македа во најава

Кањелас две години, Македа во најава

пред 24 часа - Ракомет

Шпанските бекови дефинитивно заминуваат Шпанските бекови во Вардар, Жоан Кањељас и Хорхе Македа дефинитивно заминуваат од „црвено-црните“ редови на крајот на сезоната и се селат во унгарскиот вице-првак Пик Сегед.

Ова е дното  На пет меча во ПМФЛ само 1 100 гледачи

Ова е дното: На пет меча во ПМФЛ само 1.100 гледачи

пред еден ден - Фудбал

*Во средата во рамките на 28. коло на пет стадиони, каде се играше прволигашки фудбал, имало само 1.100 гледачи или во просек по 220 на секој посебно Е ова е катастрофа.

Клоп  Не сакам да умрам на клупата  нема да работам колку Хејнкес

Клоп: Не сакам да умрам на клупата, нема да работам колку Хејнкес

пред еден ден - Фудбал

Уште една легендарна изјава на тренерот на Ливерпул Менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп сака не планира да работи колку и Јуп Хејнкес на клупата на Баерн.

И тоа се случи  По 22 години Венгер си оди од Арсенал

И тоа се случи: По 22 години Венгер си оди од Арсенал

пред еден ден - Фудбал

Менаџерот ќе ги напушти „топчиите“ на крајот на сезоната иако има договор на уште една година Арсен Венгер по 22 години служба во Арсенал ќе го напушти клубот иако има уште една година од договорот.

Борозан  Не знаев дека сум потпишал за Келце

Борозан: Не знаев дека сум потпишал за Келце!

пред еден ден - Ракомет

„Имам договор со Вардар до 2021 година и со никого не сум преговарал, ниту некој ме контактирал за што и како понатаму во...

Несторовски паузира 30 дена

Несторовски паузира 30 дена

пред еден ден - Фудбал

Палермо без својот капитен во финишот од сезоната Илија Несторовски ќе биде надвор од терените 30-40 дена, покажаа медицинските прегледи кои беа направени вчера над голгетерот на Палермо.

Прва победа на тенисерките во Фед купот

Прва победа на тенисерките во Фед купот

пред еден ден - Тенис

Нашите најдобри тенисерки ја забележаа првата победа во Третата Евро-Африканска зона од Фед Купот Тенисерките на Македонија денеска беа подобри од селекцијата на Исланд со 2-0.

1 2 3 4 5 6 7