20
1 2 3 4 5 6 7 
Вињалес ќе стартува од првата позиција  казна за Маркез од три места

Вињалес ќе стартува од првата позиција, казна за Маркез од три места

пред еден ден - Авто

По вчерашните возбудливи квалификации, стјуардите на ФИМ одлучија да го казнат Маркез заради неговото небрежно возење и тој вечерашната трка ќе ја започне од четвртата позиција.

Распоред за следење на МотоГП САД

Распоред за следење на МотоГП САД

пред 3 дена - Авто

Возбудувањата започнуваат денеска според следниот распоред: Петок (20.04.2018) | SportKlub 3 16:00 MOTO GP USA: MOTO 3 –...

Ducati го потврдува нивниот континуиран фокус во однос на безбедноста на возачот

Ducati го потврдува нивниот континуиран фокус во однос на безбедноста на возачот

пред 3 дена - Авто

Ducati најави серија на мерки кои ќе ги применат на нивните модели, при што ќе се користи и напредна електроника, за да се подобри безбедноста на возачите.

Часовникот одбројува за Бредли Смит

Часовникот одбројува за Бредли Смит

пред 3 дена - Авто

Дали Бредли Смит ќе ја оправда довербата од КТМ и ќе остане и понатаму во тимот? Дека планетата постојано се врти и часовникот никогаш не престанува да одбројува е една од константите во животот.

Дани Педроса ќе настапи на Гран При трката на Америка

Дани Педроса ќе настапи на Гран При трката на Америка

пред 3 дена - Авто

Имаме една добра вест за сите фанови на МотоГП. Дани Педроса доби дозвола за настап од докторите и ќе биде дел од трката која овој викенд ќе се оддржи на патеката во Остин, Тексас.

MotoGP  Нова драма на патеката во пресрет на трката во Остин

MotoGP: Нова драма на патеката во пресрет на трката во Остин?

пред 4 дена - Авто

Гран При трката која овој викенд ќе се оддржи во Остин би можела повторно во преден план да ги исфрли организаторите. Пред...

Милениумците повторно напаѓаат  овој пат на ред се мотоциклите

Милениумците повторно напаѓаат, овој пат на ред се мотоциклите

пред 4 дена - Авто

Постојат десетина фактори кои влијаат врз секоја индустрија и пазарот со мотоцикли воопшто не е различен. За разлика од некои...

Колтаков   Новиот шампион на мразот

Колтаков - Новиот шампион на мразот

пред 5 дена - Авто

Прво, да му честитаме на Рускиот возач за доминацијата. Во десет дена колку што траеше настанот, на шест трки освои максимален број на поени, а исто така победи и на девет финалиња.

Шампионот кој доаѓа од мразот

Шампионот кој доаѓа од мразот

пред 5 дена - Авто

Прво, да му честитаме на Рускиот возач за доминацијата. Во десет дена колку што траеше настанот, на шест трки освои максимален број на поени, а исто така победи и на девет финалиња.

Tamburini Т12   Мотоциклот кој чини 1 милион долари

Tamburini Т12 - Мотоциклот кој чини 1 милион долари

пред 5 дена - Авто

Во фабриката во Сан Марино ќе бидат креирани само 12 примероци од овој мотоцикл кој развива 230кс и кој тежи 154 килограми.

Дејвис успеа да се одбрани од Реа и стигна до победа на втората трка

Дејвис успеа да се одбрани од Реа и стигна до победа на втората трка

пред 7 дена - Авто

Чез Дејвис успеа да стигне до победа на втората трка која се возеше во Арагон и со тоа се искачи на второто место во шампионатот.

Пуиг не е задоволен поради казната на Маркез

Пуиг не е задоволен поради казната на Маркез

пред 7 дена - Авто

И покрај барањата од ривалите да се зголеми казната на Маркез после сударот кој го имаше со Роси, Пуиг се надева дека ќе има поинаква одлука, сега откако се смири ситуацијата.

Pirelli Diablo Rosso Corsa II

Pirelli Diablo Rosso Corsa II

пред една недела - Авто

Дизајнирани за брзо возење, Rosso Corsa II претставува замена за осумгодишните Rosso Corsa и се главен ривал со Michelin Power RS и новите Dunlop Sportsmart TT.

Победа и второ место за Бузалковски во Грција

Победа и второ место за Бузалковски во Грција

пред една недела - Авто

Викендов се возеа првите две трки од БМУ Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам на кои учествуваа двајца македонски натпреварувачи.

Маркез против Роси  Маркез против правилата

Маркез против Роси, Маркез против правилата

пред една недела - Авто

Во петокот, мотоциклите на Honda делуваа прилично моќно на патеката „Termas De Rio Hondo“ во Аргентина. Дани Педроса беше предвоник на првиот слободен тренинг, а Кал Кратчлоу беше веднаш зад него.

1 2 3 4 5 6 7