20
1 2 3 4 5 6 7 
Lamborghini го удвојува производството

Lamborghini го удвојува производството

на 8.2016 - Авто

Lamborghini очекува да го зголеми најмалку два пати производството, до 7000 возила годишно во 2019 година, откако ќе го лансира новиот кросовер, соопштува Ројтерс.

Фелпс се мотивираше со рап

Фелпс се мотивираше со рап

на 8.2016 - Забава

Мајкл Фелпс доминираше на Олимписките игри во Рио каде стигна до 28. медал. Пред една трка имаше интересен и лут израз на лицето, а гостувајќи на доделувањето на МТВ наградите, американскиот пливач откри која песна ја слушал.

Децата на Барса ја покажаа својата големина

Децата на Барса ја покажаа својата големина

на 8.2016 - Фудбал

Додека Пике и Рамос се препукуваат, децата на Барселона го воодушевија светот со прекрасен гест. Во финалето на Светскиот Челинџ куп за деца до 12 години, Барселона ја победи јапонската Омија со 1:0.

Милевски  Продолжуваме таму каде што застанавме

Милевски: Продолжуваме таму каде што застанавме

на 8.2016 - Фудбал

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски одржа брифинг со новинарите пред двата важни натпревати од тековните квалификации против Шкотска и Северна Ирска.

Нови квалификации  нов предизвик

Нови квалификации, нов предизвик

на 8.2016 - Фудбал

Македонската репрезентација ги започна подготовките за првиот натпревар против Албанија од новиот квалификациски циклус за пласман на СП во Русија 2018 година.

Синот на Бекам положи за кола и доби  ѕвер

Синот на Бекам положи за кола и доби „ѕвер“

на 8.2016 - Фудбал

Синот на Дејвид Бекам, Бруклин е вистински среќник што за татко има таква легенда на светскиот фудбал. Бруклин само што го положи возачкиот испит и доби автомобил.

Доби топка каде најмногу боли

Доби топка каде најмногу боли

на 8.2016 - Фудбал

Фудбалерот на Херта Берлин, Мичел Веизер нема по добро да го памети мечот против Фрајбург. Во 63. минута настрада машкоста на младиот фудбалер откако Игњовски од близина со сета сила го погоди во меѓуножјето.

Болт не престанува да се журка

Болт не престанува да се журка

на 8.2016 - Забава

Златните медали во Рио, Јусеин Болт веќе со денови ги слави. Откако својата девојка ја измами со бразилска студентка, најбрзиот човек на светот беше „фатен“ во Лондон со повеќе од десет девојки во чие друштво се забавувал до пет часот наутро.

Тешка повреда на голманот на Нови Пазар

Тешка повреда на голманот на Нови Пазар

на 8.2016 - Фудбал

Фудбалерот на Црвена звезда, Предраг Сикимиќ е исклучен на мечот против Нови Пазар откако жестоко стартуваше над домашниот голман Живковиќ.

Дербито на Копенхаген

Дербито на Копенхаген

на 8.2016 - Фудбал

Најголемото фудбалско дерби на Данска е кога играат екипите на Брондби и ФК Копенхаген, а навивачите на двата вообичаено прават спектакл.

Повреда на денот

Повреда на денот

на 8.2016 - Забава

Ова невнимание сигурно предизвика болка од огромни размери.

Лоши кучиња

Лоши кучиња

на 8.2016 - Забава

Без особена причина кучињава ја демолираа колата.

Ракитиќ и донесе победа на Барса

Ракитиќ и донесе победа на Барса

на 8.2016 - Фудбал

Фудбалерите на Барселона славеа минимално на гостувањето на Сан Мамеш во Билбао над Атлетик со 1:0. Фудбалерите на Барселона славеа минимално на гостувањето на Сан Мамеш во Билбао над Атлетик со 1:0.

Најстариот човек има 145 години

Најстариот човек има 145 години

на 8.2016 - Забава

Мбах Гото од Индонезија има 145 години и е најстариот човек на светот. Гото е апсолутен рекордер по прашање на годините,...

Формула 1 во сенка на судирот на Магнусен

Формула 1 во сенка на судирот на Магнусен

на 8.2016 - Авто

Нико Розберг победи на белгиското ГП, но оваа трка ќе остане запомнета по страшниот судир на Кевин Магнусен, кој потполно го уништи својот болид во шестиот круг.

1 2 3 4 5 6 7