20
1 2 3 4 5 6 7 
ЕУ ќе бара начин за подобра комуникација меѓу земјите членки

ЕУ ќе бара начин за подобра комуникација меѓу земјите членки

пред 29 минути - Без катеторија

Русија предупредува на негативни последици од влезот на Македонија во НАТО

Русија предупредува на негативни последици од влезот на Македонија во НАТО

пред 49 минути - Без катеторија

Коѕијас за прв пат со авион во Скопје

Коѕијас за прв пат со авион во Скопје

пред еден час - Македонија

Од Министерството за надворешни работи засега не коментираат дали го добиле текстот со грчките предлози и агенда за идната соработка меѓу двете земји за решавање на спорот за името, откако тоа го изјави грчкиот шеф на дипломатијата Коѕијас.

АИ бара решавање на случаите на исчезнати лица во Пакистан

АИ бара решавање на случаите на исчезнати лица во Пакистан

пред еден час - Без катеторија

Коѕијас в четврток во Скопје

Коѕијас в четврток во Скопје

пред еден час - Без катеторија

Кремљ не е загрижен што Трамп не му ја честита победата на Путин

Кремљ не е загрижен што Трамп не му ја честита победата на Путин

пред 2 часа - Без катеторија

Зошто нема лекови по 15  ти во месецот

Зошто нема лекови по 15- ти во месецот?

пред 2 часа - Македонија

Граѓаните велат дека лековите се скапи и недостапни. Фондот недостигот на лекови го припишува врз неконтролирано издавање рецепти.

ОН бараат прекин на вонредната состојба во Турција

ОН бараат прекин на вонредната состојба во Турција

пред 3 часа - Без катеторија

Путин нема да се сретне со протераните дипломати од Британија

Путин нема да се сретне со протераните дипломати од Британија

пред 3 часа - Без катеторија

Сослушување на сведоци на рочиштето за предметот  Триста

Сослушување на сведоци на рочиштето за предметот „Триста“

пред 4 часа - Без катеторија

Осуден ерменски опозициски политичар на 10 ипол години затвор

Осуден ерменски опозициски политичар на 10 ипол години затвор

пред 4 часа - Без катеторија

Невработеноста и иселувањето на младите остануваат предизвик

Невработеноста и иселувањето на младите остануваат предизвик

пред 4 часа - Македонија

Потребни се систематски промени, а не интервентни решенија, со кои ќе се подобри состојбата на младите, посочуваат упатените.

Поранешниот француски претседател Саркози во притвор

Поранешниот француски претседател Саркози во притвор

пред 4 часа - Без катеторија

Трамп бара смртна казна за дилерите на дрога

Трамп бара смртна казна за дилерите на дрога

пред 5 часа - Без катеторија

Мило Ѓукановиќ кандидат за претседател на Црна Гора

Мило Ѓукановиќ кандидат за претседател на Црна Гора

пред 5 часа - Свет

Демократската партија на социјалистите на Црна Гора го кандидира Мило Ѓукановиќ за претседател на земјата на изборите што ќе се одржат на 15 идниот месец.

1 2 3 4 5 6 7