20
1 2 3 4 5 6 7 
Несогласувања помеѓу Рама и Мета околу барањата на опозицијата

Несогласувања помеѓу Рама и Мета околу барањата на опозицијата

на 3.2017 - Балкан

Лидерите на двете партии во Албанија кои се во владината коалиција, премиерот Еди Рама и претседателот на Собранието Илир...

Таблоид тврди дека поседува секс снимка од Бритни Спирс  Се плашиме дека сега повторно ќе доживее нервен слом

Таблоид тврди дека поседува секс-снимка од Бритни Спирс: "Се плашиме дека сега повторно ќе доживее нервен слом"

на 3.2017 - Сцена

Поп ѕвездата е во паника и тешко се носи со целата ситуација, која настанала поради информацијата за нејзина секс снимка.

СДСМ најави Од јуни нема веќе екстерно

СДСМ најави: Од јуни нема веќе екстерно

на 3.2017 - Македонија

Новата Влада ќе ги врати и ќе ги почитува автономијата и достоинството на универзитетите "Oвој јуни нема да биде најстресниот...

Тепачка меѓу двајца скопски газди едниот тешко ранет

Тепачка меѓу двајца скопски газди, едниот тешко ранет

на 3.2017 - Македонија

Едно лице со тешки повреди заврши на Ургентен, а друго е приведено во полициската станица во Центар во вчерашниот инцидент во една скопска фирма.

СДСМ Власта во заминување лаже за БДП и долгот по критиките од Хан за штетите врз економијата

СДСМ: Власта во заминување лаже за БДП и долгот, по критиките од Хан за штетите врз економијата

на 3.2017 - Македонија

За брзо време ќе има ревизија на објавените податоци од страна на Министерството за финансии и од страна на Државниот завод...

Се надеваме дека оваа информација за Galaxy S8 не е точна

Се надеваме дека оваа информација за Galaxy S8 не е точна...

на 3.2017 - Техно

Долго време кружат гласини за спецификациите на најновиот адут на Самсунг на пазарот за мобилни телефони, а неодамна се појавија и цените по кои што ќе се продава новата „осмица“.

Швеѓаните се подготвуваат за нуклеарна војна

Швеѓаните се подготвуваат за нуклеарна војна?

на 3.2017 - Свет

Шведските власти наредиле да бидат подготвени стотици бункери ширум земјата, наводно, поради стравување од избивање на нуклеарна војна со Русија, пренесува британски "Independent".

Со години го крие лицето Сиа конечно покажа како изгледа под периката

Со години го крие лицето: Сиа конечно покажа како изгледа под периката

на 3.2017 - Сцена

Познатата пејачка Сиа веќе со години го крие своето лице со сега веќе препознатливата перика, но пред неколку дена на аеродромот во Лос Анџелес се појавила без периката, откривајќи си го лицето.

Тој е главен економски стратег на Русија Единствено овој човек може да му каже сè на Путин

Тој е главен економски стратег на Русија: Единствено овој човек може да му каже сè на Путин!

на 3.2017 - Свет

Герман Оскарович Греф, еден од водечките либерали на Кремљ и заговорник за "тотална пазарна економија" е шеф на Управата на најмоќната руска државна банка "Сбербанк" во која државата има 52 проценти сопственост од есен 2007.

NAVIGARE пристигна во CITY MALL  20 ПОПУСТ за ДОБРЕДОЈДЕ

NAVIGARE пристигна во CITY MALL - 20% ПОПУСТ за ДОБРЕДОЈДЕ

на 3.2017 - Мода

Популарниот италијански бренд NAVIGARE пристигна и во Македонија, со локација во City Mall на прв кат наспроти Peko. Navigare...

Бројот на неопределените гласачи во Франција е алармантен  половина од граѓаните со право на глас

Бројот на неопределените гласачи во Франција е алармантен – половина од граѓаните со право на глас

на 3.2017 - Балкан

Месец дена пред првиот круг од претседателските избори во Франција, уделот на неопределените гласачи е невидено голем и алармантен, бројката речиси се приближува до половина од граѓаните со право на глас.

Ердоган ги повика САД и Британија да ја укинат забраната за внесување лаптоп компјутери

Ердоган ги повика САД и Британија да ја укинат забраната за внесување лаптоп компјутери

на 3.2017 - Балкан

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги повика САД и Британија да ја укинат забраната за внесување лаптоп компјутери и...

Додик НАТО никогаш нема да има граница на Дрина

Додик: НАТО никогаш нема да има граница на Дрина

на 3.2017 - Балкан

Од ова место не можам а да не изрзам жалење за многуте Срби кои страдаа, но и многумина од други народи кои страдаа невини...

Заев на средбата со Бабиќ Ќе избереме нов собраниски претседател ќе има и нова Влада

Заев на средбата со Бабиќ: Ќе избереме нов собраниски претседател, ќе има и нова Влада

на 3.2017 - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во петокот се сретна со амбасадорката на Босна и Херцеговина, Лепа Бабиќ, пришто разговараа за потребата од што побрза разврска на политичката криза во Македонија, соопштуваат од партијата.

Вработените во судската служба бараат еднаков третман со судиите и обвинителите

Вработените во судската служба бараат еднаков третман со судиите и обвинителите

на 3.2017 - Македонија

Незадоволни од актуелниот статус и нееднаквоста во третманот пред судската и извршната власт, вработените во судската служба најавија повторно радикализирање на нивните активности во насока на исполнување на барањата за повисоки плати.

1 2 3 4 5 6 7