20
1 2 3 4 5 
Mercedes S600   први официјални фотоси

Mercedes S600 - први официјални фотоси

на 1.2014 - Автомобили

Mercedes на салонот во Детроит премиерно ќе го претстави врвот од семејството на знаменосецот на марката S Класа . Станува збор за моќникот S600 под чија науба ќе бревта големиот V12.

200 КС галопираат во Astra GTC

200 КС галопираат во Astra GTC

на 1.2014 - Автомобили

Opel полека го проширува семејството на лутата Astra GTC која во новата година доаѓа со нов мотор кој кон предните тркала ќе турка ниту помалку, ниту повеќе, туку точно 200 коњски сили.

Golf R Cabrio

Golf R Cabrio

на 12.2013 - Автомобили

Eден два победа за Audi на пеколот во Бахреин

Eден-два победа за Audi на пеколот во Бахреин

на 12.2013 - Авто

Audi R18 ја освои петтата победа сезонава во особено тешки временски услови, додека екипажот Феслер/Лотерер/Трелије го зголеми водството во генерален пласман и јуриша кон титула.

Bentley Mulsanne e во Македонија

Bentley Mulsanne e во Македонија

на 12.2013 - Автомобили

Незаменлив луксуз со беспрекорни перформанси, со мотор како на авион и удобност на луксузна јахта. Луксузната и престижна лимузина Bentley Mulsanne пристигна во салонот на Порше Македонија.

Mercedes најефикасен при спречување судир

Mercedes најефикасен при спречување судир

на 12.2013 - Автомобили

Независната европска организација за проценка на безбедноста на нови возила, EuroNCAP, почна со тестирање на безбедносните уреди наменети за избегнување на судар кај автомобилите.

Возевме  Renault Captur

Возевме: Renault Captur

на 12.2013 - Автомобили

Неодамна ја имавме првата можност на регионалната новинарска презентација да го испробаме најновиот произовод од гамата на Renault, моделот Captur кој е базиран на последната генерација Clio .

Mercedes од Скопје слави 60 години

Mercedes од Скопје слави 60 години

на 12.2013 - Автомобили

Навистина убав јубилеј. Особено кога станува збор за автомобил чии тркала минале низ шест децении историја, со многу приказни и доживувања и сето тоа врзано за нашето најблиско опкружување.

Тест  Seat Ibiza SC 1 4 Style

Тест: Seat Ibiza SC 1.4 Style

на 12.2013 - Автомобили

Остра и уште попривлечна благодарение на фејслифитот, Ibiza продолжува да ја освојува возачката публика млада по години и по дух.

Ова е Lada Niva

Ова е Lada Niva

на 12.2013 - Автомобили

VW дебитира во WRC на есен

VW дебитира во WRC на есен

на 12.2013 - Авто

Иако влезот во Светскиот шампионат во рели VW го најави за следната сезона спортското одделение на компанијата планира да ги проба способностите на Polo R WRC уште годинава на Сардинија.

Пристигна Mercedes А45 AMG Edition 1

Пристигна Mercedes А45 AMG Edition 1

на 12.2013 - Автомобили

Најмоќниот четирицилиндричен мотор на светот кој испорачува ниту повеќе, ниту помалку, туку точно 360 КС и е спакуван под хаубата на Mercedes А45 AMG Edition 1 пристигна во Македонија.

Mitsubishi ASX награден за врвна безбедност

Mitsubishi ASX награден за врвна безбедност

на 12.2013 - Автомобили

Американскиот Институт за осигурување и безбедност во сообраќајот го прогласи Mitsubishi ASX за Top Safety Pick+ највисока титула која се доделува на возила кои нудат супериорна безбедност при судар.

Најбризот електричен глисер е на Mercedes

Најбризот електричен глисер е на Mercedes

на 12.2013 - Автомобили

Кoмпанијата Cigarette Racing и најстариот производител на автомобили на светот Mercedes го создадоа најмоќниот и најбрзиот електричен глисер на светот кој го користи погонот на електричниот SLS AMG.

Тест  Renault Clio Gordini GT 1 6

Тест: Renault Clio Gordini GT 1.6

на 12.2013 - Автомобили

Воведувањето на линијата Gordini донесе нова свежина во понудата на Renault и му овозможи, посебно на Clio, да се задржи меѓу посакуваните мали автомобили иако се наоѓа на залезот на кариерата .

1 2 3 4 5