20
1 2 3 4 5 6 7 
Тест   Редизајниран Peugeot 301

Тест - Редизајниран Peugeot 301

пред 8 месеци - Автомобили

Секако, останувајќи во истата ценовна граница, 301 ги сочува предностите заради кои е добредојден на македонските улици,...

Тест   Ford Ranger

Тест - Ford Ranger

пред 8 месеци - Автомобили

Како што кажува и самото име, Ranger - оригинален амерички хард-кор пик-ап, кој има задача да носи тежок или специфичен товар, а секако тоа да го прави на терен кој и не е така секојдневен.

Тест   Ford Ranger

Тест - Ford Ranger

пред 8 месеци - Автомобили

Како што кажува и самото име, Ranger - оригинален амерички хард-кор пик-ап, кој има задача да носи тежок или специфичен товар, а секако тоа да го прави на терен кој и не е така секојдневен.

Volkswagen Passat GT пристигнува во ноември

Volkswagen Passat GT пристигнува во ноември

пред 8 месеци - Автомобили

Volkswagen во ноември минатата година во Лос Анџелес го претстави Passat GT концептот. Во споредба со стандардниот модел, имал модифицирани браници, спојлер на вратата на багажникот и спорски издувен систем, како и спортска суспензија.

Електричниот Seat ќе го носи името Born

Електричниот Seat ќе го носи името Born

пред 8 месеци - Автомобили

Seat за 2021 или 2022 подготвува електричен автомобил. Неговото име веројатно ќе биде Born. Шпанскиот автомобилски производител ги заштити имињата Born, E-Born и Born-E.

Возење со новиот Ford F 150 снимено од необичен агол

Возење со новиот Ford F-150 снимено од необичен агол

пред 8 месеци - Автомобили

Не е никаква тајна да Ford F-150 е всушност многу моќна ѕверка, која својот полн потенцијал го покажува и на најтешките терени.

Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf  преминува во Škodа

Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа

пред 8 месеци - Автомобили

Со заминувањето на Џозеф Кабана во BMW, Škoda остана без човекот, кој дава визуелен идентитет на нивните автомобили. После неколку месеци, конечно го пронајдоа вистинскиот човек.

Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил

Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил

пред 8 месеци - Автомобили

Млади норвежани имаат нешто поинаква визија за тоа како би требало да изгледа зелен автомобил од иднината. Тие произведоа возила направено од смола добиена од шеќерна репка, а истото е покриено со листови лане произведени во Норвешка.

Од Mazda најавуваат 30  поекономичен бензински мотор

Од Mazda најавуваат 30% поекономичен бензински мотор

пред 8 месеци - Автомобили

Попознато како HCCI (Homogeneous charge compression ignition). Деталите ќе бидат познати после конференцијата во Франкфурт кон крајот на месец август.

Новото Porsche 911 Speedster ќе дебитира во Франкфурт

Новото Porsche 911 Speedster ќе дебитира во Франкфурт

пред 8 месеци - Автомобили

Porsche на саемот за автомобили во Есен пристигнува со навистина силен адут. Премиера ќе има новиот наследник на модел 911 Speedster, кој е актуелен на пазарот од 2010 година.

Коцкестата традиција на Mercedes која живее и денес

Коцкестата традиција на Mercedes која живее и денес

пред 8 месеци - Автомобили

Од година во година за овој модел побарувачката е се поголема. Иначе, германската компанија во фабриката Magna Steyr (Puch) во Австраија произведе околу 300.

Најавен нов Mercedes CLS за 2018 година

Најавен нов Mercedes CLS за 2018 година

пред 8 месеци - Автомобили

Mercedes, третата генерација на CLS моделот ќе ја претстави во 2018 година, на автомобилскиот саем во Женева, а во продажба овој модел би пристинал на лето.

Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот

Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот

пред 8 месеци - Автомобили

Toyota го патентираше новиот систем, кој би требало да ја разреши мистеријата на црните дупки, како што често ги нарекуваме местата помеѓу бочните страни на седиштата и просторот каде што се наоѓа менувачот, односно рачната сопирачка.

Tesla Model Y ќе биде изграден на иста платформа како и Tesla Model 3

Tesla Model Y ќе биде изграден на иста платформа како и Tesla Model 3

пред 8 месеци - Автомобили

Елон Маск го промени своето мислење. На почетокот на оваа година велеше дека Model Y ќе биде конструиран на целосно нова платформа и дека во салоните ќе пристигне кон крајот на 2019 или во почетокот на 2020 година, но целиот план се промени.

Mercedes AMG во ноември ќе ја претстави Серија 53

Mercedes-AMG во ноември ќе ја претстави Серија 53

пред 8 месеци - Автомобили

CLS53 AMG ќе биде придвижувана од 6-цилиндарски мотор и електромотор, кои во комбинација ќе развиваат до 420 коњски сили.

1 2 3 4 5 6 7