20
1 2 3 4 5 6 7 
Судијата не го виде но камерите ја уловија оваа неверојатна ситуација Ингс доби бокс од Хегази ВБА доби прекршок

Судијата не го виде, но камерите ја уловија оваа неверојатна ситуација: Ингс доби бокс од Хегази, ВБА доби прекршок!

ново - Фудбал

Сигурно дека египетскиот фудбалер ќе добие суспензија од страна на ФА по тоа што му го стори на фудбалерот на Ливерпул....

ВБА му откина два бода на Ливерпул

ВБА му откина два бода на Ливерпул

пред 17 минути - Фудбал

Реми на првата средба за денеска во рамките на редовното 35 коло од англиската Премиерлига. Ливерпул е еден чекор назад...

Фергусон со свој коментар за повлекувањето на Венгер од Арсенал Сега ќе може да добие испраќање какво што заслужува

Фергусон со свој коментар за повлекувањето на Венгер од Арсенал: Сега ќе може да добие испраќање какво што заслужува

пред 41 минути - Фудбал

Поранешниот шеф на стручниот штаб на Манчестер јунајтед и ривал на Францускиот стратег со свој коментар за неговото повлекување од Арсенал.

Балотели ги разочара навивачите на Ница Останаа уште само пет натпревари

Балотели ги разочара навивачите на Ница: Останаа уште само пет натпревари...

пред 56 минути - Фудбал

Италијанскиот напаѓач остави една големадилема зад себе. Марио Балотели мина две години во дресот на францускиот прволигаш Ница, на кои забележа 46 настапи, а воедно постигна и 29 погодоци.

Случувањата во Арсенал неколку часа пред повлекувањето на Венгер и реакцијата на фудбалерите

Случувањата во Арсенал неколку часа пред повлекувањето на Венгер и реакцијата на фудбалерите

пред еден час - Фудбал

Францускиот стратег ја разгледувал оваа опција неколку седмици претходно, а тоа го правел со раководството на клубот каде на крајот заедно донеле таква одлука.

Салах е брз фудбалер но не и најбрз во Премиерлигата

Салах е брз фудбалер, но не и најбрз во Премиерлигата

пред еден час - Фудбал

Објавена е листата на најбрзи фудбалери во Премиерлигата оваа сезона. Офанзивецот на Ливерпул, Мохамед Салах е брз фудбалер со брзина од 34,93 километри на час, но Египјанецот е рангиран само на 18-тото место на листата која е објавена.

Тука нешто смрди  сериозни обвинувања за Арсенал Венгер не се повлекол туку добил ОТКАЗ

Тука нешто смрди! - сериозни обвинувања за Арсенал, Венгер не се повлекол туку добил ОТКАЗ?!

пред 2 часа - Фудбал

Неколку весници од „Островото“ утрово пренесоа дека Арсен Венгер не се повлекол од функцијата менаџер туку „Топчиите“ на својата легенда и врачиле отказ Французинот по 22 години на кормилото на Арсенал ќе ја напушти функцијата менаџер.

Лингард објасни како го избрал Манчестер јунајтед наспроти Ливерпул

Лингард објасни како го избрал Манчестер јунајтед, наспроти Ливерпул

пред 2 часа - Фудбал

Талентираниот англиски фудбалер има една доста необична причина зошто се решил за едниот, а го оставил другиот тим. Џеси...

BET IBC совети за обложување Барселона атакува на четвртиот трофеј од Копа дел Реј во низа

BET-IBC совети за обложување: Барселона атакува на четвртиот трофеј од Копа дел Реј во низа

пред 3 часа - Фудбал

„Каталонците“ ќе се обидат да ја комплетираат и втората половина од двојната круна, против Севиља ќе атакуваат на трофејот...

Реал по потешкиот пат ќе мора да го купува Нејмар ЛФП расчисти една дилема

Реал по потешкиот пат ќе мора да го купува Нејмар, ЛФП расчисти една дилема

пред 17 часа - Фудбал

Реал Мадрид се посочува како прв фаворит за потписот на Нејмар, но доколку „Кралевите“ сакаат да го ангажираат напаѓачот...

Шпанец е првиот пик на Арсенал за наследник на Арсен Венгер

Шпанец е првиот пик на Арсенал за наследник на Арсен Венгер

пред 17 часа - Фудбал

Дејли Мејл вечерва пренесе дека едно име се одвојува во трката за наследник на Арсен Венгер, прв пик на „Топчиите“ е поранешниот...

Дрим тимот составен од играчите кои Арсен Венгер за малку ќе ги донесеше во Арсенал

Дрим-тимот составен од играчите кои Арсен Венгер за малку ќе ги донесеше во Арсенал

пред 18 часа - Фудбал

Арсен Венгер се повлекува од менаџерското сотлче на Арсенал по 22 години, па фудбалските сеирџии не заборавија да потсетат...

Студен туш за Ибра од селекторот на Шведска Златан не е во моите планови

Студен туш за Ибра од селекторот на Шведска: Златан не е во моите планови!

пред еден ден - Фудбал

Златан Ибрахимовиќ неодамна порача дека ќе патува на мундијалот во Русија, но сега селекторот на Шведска го „олади“ напаѓачот...

BET IBC совети за обложување Залетаниот Лион по нова победа кај Дижон за останување во топ 3

BET-IBC совети за обложување: Залетаниот Лион по нова победа кај Дижон за останување во топ 3

пред еден ден - Фудбал

Можеби од поодамна се знаеше дека ПСЖ ќе биде нов шампион во Франција, но битката за местата во Лигата на шампионите ќе се...

Манчестер јунајтед ја одреди цената на Погба Рајола веќе остварил неколку контакти но еден клуб се издвојува

Манчестер јунајтед ја одреди цената на Погба, Рајола веќе остварил неколку контакти но еден клуб се издвојува

пред еден ден - Фудбал

Денешното издание на Дејли Мејл одново има топ сторија за иднината на Пол Погба, весникот пишува дека „Црвените ѓаволи“ ја...

1 2 3 4 5 6 7