20
1 2 3 4 5 6 7 
Отворена реконструираната спортска сала во Косел

Отворена реконструираната спортска сала во Косел

на 6.2016 - Без катеторија

Денеска на свечен начин беше пуштена реконструираната спортска сала во рамките на ОУ Ванчо Николески во Косел, од страна...

 Исакоски со уште едно прво место  младиот генијалец не застанува

 Исакоски со уште едно прво место, младиот генијалец не застанува!!!

на 6.2016 - Без катеторија

На државниот натпревар по природни науки одржан на 04.06.2016. год . на Природно матеметичкиот факултет во Скопје ученикот...

Доделени решенија за редовен работен однос на наставници и професори од Охрид

Доделени решенија за редовен работен однос на наставници и професори од Охрид

на 6.2016 - Без катеторија

Поделени 67 решенија за трансформација на работен однос во основните и среди училишта на територијата на општина Охрид. Решенијата...

Start Qube   летен одмор и камп за развој на претприемачки вештини по втор пат на Галичица во Охрид

Start Qube – летен одмор и камп за развој на претприемачки вештини по втор пат на Галичица во Охрид

на 6.2016 - Без катеторија

Од 20-25ти август на планината Галичица во Велестово, Охрид по втор пат ќе се одржи StartQube, летен камп за претприемачи и луѓе ориентирани кон градење на бизнис или подобрување на своите бизнис вештини.

Даниел Јовески номиниран на  Ноќ на музичките клипови во Албанија 2016

Даниел Јовески номиниран на „Ноќ на музичките клипови во Албанија 2016“

на 6.2016 - Без катеторија

Познатиот охридски музичар, режисер и фотограф Даниел Јовески е номиниран на „Ноќта на музичките клипови во Албанија 2016“, која утре ќе се одржи во Тирана.

Продолжува нестабилното време

Продолжува нестабилното време!

на 6.2016 - Без катеторија

Погледнете ја временската прогноза за утрешниот ден! Утре (08.06.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност.

Вонредни контроли во Струга и Охрид

на 6.2016 - Без катеторија

Вонреден инспекциски надзор во повеќе угостителски објекти во Охрид и во Струга, спровеле инспекторите на Државниот инспекторат за земјоделство кои постапувале по Законот за рибарство и аквакултура, односно околу пуштањето риба во промет.

Реконструирано коритото на крак од Грашница  следно е чистење на овој предел и обнова на водоводната линија

Реконструирано коритото на крак од Грашница, следно е чистење на овој предел и обнова на водоводната линија

на 6.2016 - Без катеторија

По налог на Секторот за комунални дејности сообраќај и улици и претходно распишаниот тендер, како најповолен понудувач од...

АЛО2 и оваа година со отворен  повик за волонтери и млади музички таленти

АЛО2 и оваа година со отворен  повик за волонтери и млади музички таленти

на 6.2016 - Без катеторија

По успешата организација на минатогодишниот настан Алтернативно Лето Охрид (АЛО 1), Центарот за интегриран развој – Охрид започна со подготовките на организација на “АЛО 2”.

Охриѓанец извршил полов напад врз 7-годишно дете

на 6.2016 - Без катеторија

Вчера во полициската станица Охрид, 32-годишна охриѓанка пријавила дека истиот ден околу 12.30 часот 73-годишен жител на градот извршил полов напад врз нејзината седумгодишна ќерка.

Со  Шарена револуција  нагрдени новите автобуски постојки низ Охрид

Со ”Шарена револуција” нагрдени новите автобуски постојки низ Охрид

на 6.2016 - Без катеторија

Непознати сторите во текот на ноќта со боја ги нагрдиле новите автобуски постојки низ Охрид. На стаклата со кои се оградени постојките со боја било испишано ”Шарена револуција”, а на истите не е предизвикано оштетување.

Пристигнува првата група туристи од Израел

Пристигнува првата група туристи од Израел

на 6.2016 - Без катеторија

Во четврток на 9јуни на Охридскиот аеродром “Свети Апостол Павле” ќе пристигне првата група туристи од Израел. Летот е организиран од страна на на израелскиот тур-оператор “Аркиа интернационал”.

Ова е исчезнатиот Ристе Алексиески по кој трага семејството и Полицијата

Ова е исчезнатиот Ристе Алексиески по кој трага семејството и Полицијата

на 6.2016 - Без катеторија

Ова се  фотографиите од исчезнатиот охриѓанец 48 годишниот  Ристе Алексиески. Тој е  висок околу 170см, тежок околу 65 кг.

Започнува екстерното тестирање

Започнува екстерното тестирање

на 6.2016 - Без катеторија

Денеска започнува екстерното тестирање на учениците од четврто одделение во основно до учениците во трета година средно образование.

Подпросечни температури  Погледнете какво време не очекува денес

Подпросечни температури! Погледнете какво време не очекува денес!

на 6.2016 - Без катеторија

Пред нас период со малце пониски температури од вообичаените. Денес времето во Македонија ќе биде сончево и посвежо со умерена облачност.

1 2 3 4 5 6 7