20
1 2 3 4 5 6 7 
Телесната висина одредува некои факти за Вас

Телесната висина одредува некои факти за Вас

на 2.2017 - Забава

Тоа што го бараш не е тука.

Како да престанете да се деконцетрирате за време на секс

Како да престанете да се деконцетрирате за време на секс

на 2.2017 - Љубов

Тоа што го бараш не е тука.

Реформ торта

Реформ торта

на 2.2017 - Храна

Потребни состојки: 12 јајца 500гр шеќер 300гр мелени ореви 200гр чоколадо за готвење 300гр путер Начин на подготовка: Ги матите белките со 250грама шеќер и кога ќе добиете цврст снег додадете ги оревите.

Никогаш не се чувствував осамено Исчезнал пред 5 години го пронашле како талка на друг континент

Никогаш не се чувствував осамено: Исчезнал пред 5 години, го пронашле како талка на друг континент

на 2.2017 - Без катеторија

Антон Пилипа исчезнал без трага во 2012.та година од предградието на Торонто, за пред неколку дена да го пронајдат на друг континент.

Нов Зеланд во трка со времето за спас на стотици китови

Нов Зеланд во трка со времето за спас на стотици китови

на 2.2017 - Без катеторија

Повеќе стотици граѓани на Нов Зеланд учествуваат во акцијата за спасување на китови кои се насукале на брегот на Фервел Сплит на Јужниот остров, пишува BBC.

Момчето родено со четири нозе и два пениса се опоравува по операцијата

Момчето родено со четири нозе и два пениса, се опоравува по операцијата

на 2.2017 - Без катеторија

Индиското момче родено со четири нозе и два пениса беше оперирано и следната недела ќе се врати дома на опоравување, по успешната операција, јавија светските медиуми.

Бившиот маж на Северина повторно ќе стане татко

Бившиот маж на Северина повторно ќе стане татко

на 2.2017 - Забава

Поранешниот партнер на Северина Којиќ, Милан Поповиќ кој со пејачката има син, неодамна потврди дека ќе стане повторно татко.

Меланија со тужба против Дејли Маил Бара 150 милиони долари отштета

Меланија со тужба против Дејли Маил: Бара 150 милиони долари отштета

на 2.2017 - Сцена

Првата дама на САД Меланија Трамп покрена тужба против британскиот „Дејли мејл“ поради натписи во кои се тврди дека работела како придружничка на мажи.

Домашна маст за зараснати и здебелени нокти Го решава проблемот за три дена  Рецепт

Домашна маст за зараснати и здебелени нокти: Го решава проблемот за три дена! (Рецепт)

на 2.2017 - Здравје

На овој начин ќе се ослободите и од габите на прстите на нозете Зараснатите и задебелени нокти може да создаваат големи проблеми.

Мит или вистина  Вагината се стеснува и станува поцврста поради недостаток на секс

Мит или вистина – Вагината се стеснува и станува поцврста поради недостаток на секс?

на 2.2017 - Љубов

Многумина претпоставуваат дека претставничките на понежниот пол кои имаат помалку секс имаат потесни и поцврсти вагини, додека жените кои имаат повеќе – полабави и пошироки вагини.

Необична јапонска метода за слабеење Резултатите се видливи за само неколку дена

Необична јапонска метода за слабеење: Резултатите се видливи за само неколку дена

на 2.2017 - Живот

Научниците од Јапонија открија нешто сосема ново за губење на килограмите, и тоа само во неколку дена. Ако сте качиле неколку...

Еве каков модел на фустан ќе биде во мода оваа пролет

Еве каков модел на фустан ќе биде во мода оваа пролет

на 2.2017 - Мода

Нешто што одвај чекаме да го видиме како го носат и нашите девојки Познатата манекенка и ИТ девојка Бела Хадид во последно време се почесто е во медиумите поради нејзиниот беспрекорен стил.

Дознајте што ве очекува во годината на петелот Краток и прецизен хороскоп за 2017 година

Дознајте што ве очекува во годината на петелот: Краток и прецизен хороскоп за 2017 година!

на 2.2017 - Забава

Цела надеж е во 2017 година, годината на Петелот. Петелот е симбол на Сонцето, бидејќи од рано утро, со неговото кукурикање започнува денот.

Зголемете го недостатокот на магнезиум

Зголемете го недостатокот на магнезиум

на 2.2017 - Живот

Ако имате недостаток на магнезиум во организмот сигурно чувствувате главоболка, недостаток на концентрација, раздразливост и замор наутро.

Рајски одмор  Villa Paraiso  Puerto Vallarta Мексико

Рајски одмор – Villa Paraiso – Puerto Vallarta, Мексико

на 2.2017 - Живот

Villa Paraiso е приватна вила со шест спални соби, која можете да ја изнајмите, и да уживате во својот луксузен одмор. Имајте неверојатно доживување со 9-члена послуга која ви стои постојано на располагање.

1 2 3 4 5 6 7