притисни ентер »

Извори

Алфа

Дани Парехо е навреден од начинот на кој Валенсија го даде во Виљареал за 0 евра

Дани Парехо е навреден од начинот на кој Валенсија го даде во Виљареал за 0 евра

Фудбал Дани Парехо е навреден од начинот на кој Валенсија го даде во Виљареал за 0 евра 1 минута наназад Поранешниот шпански репрезенативец Дани Парехо се уште не може да свати зошто Валенсија го избрка. 31 годишникот со солзи во очите на шпанските новинари им се жалеше дека никој од клубот не разговарал со него и дека не му е објаснето зошто мора

Заев не одговара дали ќе прифати Албанец премиер- ќе ги прифати ли СДСМ големите барања на Ахмети?

Заев не одговара дали ќе прифати Албанец премиер- ќе ги прифати ли СДСМ големите барања на Ахмети?

Македонија главна страна Вести Македонија Заев не одговара дали ќе прифати Албанец премиер- ќе ги прифати ли СДСМ големите барања на Ахмети? 7 секунди наназад Дали Заев ќе попушти пред големите барања на Ахмети? Според неофицијалните информации до кои дојде Алфа телевизија, ДУИ и СДСМ се блиску до договор, но во моментов камен на сопнување била поделбата

Мандат даден без обезбедено мнозинство, Мицкоски обвини дека мандатот е киднапиран од Заев

Мандат даден без обезбедено мнозинство, Мицкоски обвини дека мандатот е киднапиран од Заев

Македонија главна страна Вести Македонија Мандат даден без обезбедено мнозинство, Мицкоски обвини дека мандатот е киднапиран од Заев 15 секунди наназад За мандатор за состав на Владата на Република Македонија го определувам Зоран Заев, претседател на СДСМ, кажа претседателот Пендаровски од Вила Водно. Бура реакции во јавноста предизвика одлуката на

Во ловиштето „Ниџе“ биле пронајдени рачни бомби од Првата светска војна

Во ловиштето „Ниџе“ биле пронајдени рачни бомби од Првата светска војна

Хроника Во ловиштето „Ниџе“ биле пронајдени рачни бомби од Првата светска војна 28 секунди наназад На 12.08.2020 во 17.08 часот во Полициската станица Новаци било пријавено дека при ископување во ловиштето „Ниџе“ биле пронајдени рачни бомби од Првата светска војна. Пронајдените бомби во текот на денот ќе бидат подигнати од местото на настанот од страна

Направен е хируршки зафат врз рамото на Матијас Де Лихт, ќе отсуствува три месеци

Направен е хируршки зафат врз рамото на Матијас Де Лихт, ќе отсуствува три месеци

Фудбал Направен е хируршки зафат врз рамото на Матијас Де Лихт, ќе отсуствува три месеци 47 секунди наназад Врз најголемото и најскапото засилување за одбраната на Јувентус во минатата сезона Матијас Де Лихт е извршен хируршки зафат со кој било третирано рамото кое му создавало проблеми и болка на Холандскит стопер неколку месеци. Тој ќе мора долго

ЈУВЕНТУС според ББЦ го понудил КРИСТИЈАНО РОНАЛДО во БАРСЕЛОНА

ЈУВЕНТУС според ББЦ го понудил КРИСТИЈАНО РОНАЛДО во БАРСЕЛОНА

Фудбал ЈУВЕНТУС според ББЦ го понудил КРИСТИЈАНО РОНАЛДО во БАРСЕЛОНА 6 секунди наназад Јувентус сака да се ослободи од Кристијано Роналдо и според ББЦ и го понудил Португалецот на Барселона. Во Торино веќе не сакале да го плаќаат 35 годишниот напаѓач цели 57 милиони евра, а на Камп Ноу наводно сакаат да видат како би изгледал тандем Меси-Роналдо.

ВЛАДАТА МОЛЧИ ПО ОБВИНУВАЊАТА ЗА НЕПОТИЗАМ И ПОЛИТИЧКИ РЕВАНШИЗАМ ВО ТЕЛЕКОМ

ВЛАДАТА МОЛЧИ ПО ОБВИНУВАЊАТА ЗА НЕПОТИЗАМ И ПОЛИТИЧКИ РЕВАНШИЗАМ ВО ТЕЛЕКОМ

Македонија главна страна Вести Македонија ВЛАДАТА МОЛЧИ ПО ОБВИНУВАЊАТА ЗА НЕПОТИЗАМ И ПОЛИТИЧКИ РЕВАНШИЗАМ ВО ТЕЛЕКОМ 4 минути наназад Владата и натаму молчи по обвинувањата во медиумите за политички реваншизам, но и за класичен непотизам во македонски Телеком. Порталот Лидер неодамна објави дека во фирмата каде Владата е акционер, била донесена одлука

Сообраќајка на патот Градско – Прилеп

Сообраќајка на патот Градско – Прилеп

Хроника Сообраќајка на патот Градско – Прилеп 4 секунди наназад На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.А.(56) од Битола и патничко возило „ланчија“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано

МТСП со упатство за корисниците на социјална помош, детска заштита и згрижувачките семејства – клиенти на „Еуростандард банка“

МТСП со упатство за корисниците на социјална помош, детска заштита и згрижувачките семејства – клиенти на „Еуростандард банка“

Вести Економија МТСП со упатство за корисниците на социјална помош, детска заштита и згрижувачките семејства – клиенти на „Еуростандард банка“ 43 секунди наназад Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците на парични права од социјална и детска заштита и згрижувачките семејства кои биле клиент и на „ Е уростандард банка“ АД

Барселона го контактирала Асрен Венгер, но тој ја одбил понудата

Барселона го контактирала Асрен Венгер, но тој ја одбил понудата

Фудбал Барселона го контактирала Асрен Венгер, но тој ја одбил понудата 3 минути наназад Барселона го контактирала Арсен Венгер како можна тренерска опција при евентуално заминување на Кике Сетиен, но Французинот ги одбил Каталонците. Поранешниот тренер на Арсенал не сакал да биде на листа на чекање и прва замена за сегашниот предводник на Барса, и