притисни ентер »

Извори

Арена

Погледнете каде е и што прави фудбалерот на Арсенал кој урна страшни рекорди

Погледнете каде е и што прави фудбалерот на Арсенал кој урна страшни рекорди

Погледнете каде е и што прави фудбалерот на Арсенал кој урна страшни рекорди… Каде е денес? Играчот за кој Арсенал сруши трансфер рекорд, кој ниту денес не е надминат. Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра. Иако тимовите преферираат купување на играч кој веднаш би успеале да го

Страшна тепачка помеѓу навивачи на Косово, погледнете што се случуваше (ВИДЕО)

Страшна тепачка помеѓу навивачи на Косово, погледнете што се случуваше (ВИДЕО)

Страшна тепачка помеѓу навивачи на Косово, погледнете што се случуваше… Инцидентот се случи на дуелот меѓу Дреница и Гњилани, а неколку гостински навивачи завршија со крвави глави. Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра. Без разлика каде се игра фудбалот, хулиганите никаде не мируваат

Во Реал Мадрид нема повеќе место, погледнете кои фудбалери одат на продажба

Во Реал Мадрид нема повеќе место, погледнете кои фудбалери одат на продажба

Во Реал Мадрид нема повеќе место, погледнете кои фудбалери одат на продажба… Некои играчи ги загубија своите места во Реал Мадрид, но тие се доволно квалитетни да ги бараат најголемите европски клубови. Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра. Летово пристигна Дани Себаљос во редовите

Навивачите на Милан со барање пред натпреварот со Арсенал

Навивачите на Милан со барање пред натпреварот со Арсенал

Навивачите на Милан со барање пред натпреварот со Арсенал… Дел од симпатизерите на Милан се организираа на социјалните мрежи со барање до раководството на клубот против Арсенал во меч од Европа Лигата да се игра со специјални дресови во чест на Давиде Астори. Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе

Лекиќ е ѕвезда на колото, Лејно и Ристовска во Топ-5 изборите

Лекиќ е ѕвезда на колото, Лејно и Ристовска во Топ-5 изборите

Лекиќ е ѕвезда на колото, Лејно и Ристовска во Топ-5 изборите… Вардар како првопласиран ќе влезе во четврт-финалето на женската лига на шампионите, на едно коло до крај на регуларниот дел од главната фаза. Во последниот натпревар пред домашна публика во оваа фаза Вардар го победи Битигхајм со 30-22. Една од ѕвездите на натпреварот и воопшто на колото

Победа за пионерките на Вардар против Кожувчанка

Победа за пионерките на Вардар против Кожувчанка

Победа за пионерките на Вардар против Кожувчанка… Најмладите ракометарки на Вардар ја победија екипата на Кожувчанка со 17 – 6 (8 – 3) на мечот од 9. коло од пионерската лига. Натпреварот се играше во СЦ Кале, а избраничките на Анжела Платон и Александра Кузмановска имаа лесна двоцифрена победа против екипата од Штип. Уште на почетокот на натпреварот

Ристовска: Сите игравме и ја оправдавме довербата

Ристовска: Сите игравме и ја оправдавме довербата

Ристовска: Сите игравме и ја оправдавме довербата… Вардар се пласираше во четврт-финалето на лигата на шампионите како првопласиран и на едно коло до крај на мечевите од Главната фаза може да почне да размислува за следниот ривал на патот до Ф4 турнирот во Будимпешта. На дуелот со Битигхајм во Скопје, „црвено-црните” триумфираа со 30-22. Ирина Дибирова

Целта е остварена: Вардар како прв од групата влегува во четврт-финалето на ЛШ

Целта е остварена: Вардар како прв од групата влегува во четврт-финалето на ЛШ

Целта е остварена: Вардар како прв од групата влегува во четврт-финалето на ЛШ… Вардар е на два чекори до пласман на Ф4 турнирот во Будимпешта откако на едно коло до крај на мечевите од Главната фаза во ЛШ го потврди првото место и како лидер и фаворит влегува во четврт-финалето. Во меч од 5. коло од Главната фаза Вардар на домашен терен го победи

Младински дуел: Вардар јуниор го победи Вардар

Младински дуел: Вардар јуниор го победи Вардар

Младински дуел: Вардар јуниор го победи Вардар… Вардар јуниор ја победи екипата на Вардар на првиот натпревар од пролетниот дел од сезонава во младинското првенство за жени. Нашите помладите ракометарки, предводени од тренерот Драгана Ристова во СЦ Кале победија со 32 – 29 (18 – 13), зацврстувајќи се на втората позиција на табелата. Младинките на Вардар,

Ристовска и Саздовска постигнаа по 13 гола против Овче Поле

Ристовска и Саздовска постигнаа по 13 гола против Овче Поле

Ристовска и Саздовска постигнаа по 13 гола против Овче Поле… Вардарки ја наполнија мрежата на екипата на Овче Поле на натпреварот од Женската лига, што се одигра во СЦ „Јане Сандански” во Скопје. Победивме со 52 – 17 (28 – 7), а најмногу голови постигнаа Сара Ристовска и Јована Саздовска – и двете по 13 гола. Разликата во квалитетот меѓу екипите на