притисни ентер »

Извори

Авто Плус

Тјунинг: Harley Davidson Street 750 од Mean Green Customs

Тјунинг: Harley Davidson Street 750 од Mean Green Customs

Приказната за прилагодување токму на Harley Davidson Street 750 започнува со изјавата на водечкиот дизајнер на Harley, Френк Севиџ „Street 750 е празен канвас за персонализиција и прилагодување“ Mean Green Customs е работилница основана во 2014 година во Мумбаи, која на листата има клиенти со префинет вкус. Работилница е позната по доста уникатни и

Мало освежување и за Stinger

Мало освежување и за Stinger

По освежувањето на малиот Stonic, Kia објави фотографии од Stinger, откривајќи освежен дизајн за спортскиот седан со високи перформанси Обновениот модел, откриен со спецификација за корејскиот пазар, може да се пофали со мали ажурирања во дизајнот, како внатре, така и надвор. Kia е доста вредна во периодов на промотивен план, со освежувања на Stonic

Е-камионите во реална употреба со 2.500 парчиња Nikola

Е-камионите во реална употреба со 2.500 парчиња Nikola

Електричниот камион за ѓубре постои само во виртуелниот свет и иако ова е само покажување футуристичкиот дизајн со остри и агресивни елементи, во споредба со камионите за ѓубре што веројатно сте навикнале да ги видите, ова е многу попривлечно за око Nikola обезбеди договор за продажба на електрични камиони за ѓубре на компанијата за отстранување отпад

Kia Sonet – најновиот субкомпактен СУВ

Kia Sonet – најновиот субкомпактен СУВ

Во февруари оваа година Kia го презентираше овој модел во концепт, планира да го „стави на полица“ за пар месеци, а го презентираше пред некој ден Уште еден СУВ во портфолиото на Kia. Овој субкомпакт беше презентиран како концепт на саемот во Њу Делхи во февруари оваа година. До крајот на оваа година ќе се најде на пазарот во Индија, а се очекува

Hyundai го лансира Ioniq како нов суб-бренд за ЕВ

Hyundai го лансира Ioniq како нов суб-бренд за ЕВ

Името Ioniq прв пат го сретнавме во 2016 кога го лансираше моделот во три изведби, од кои и една хибридна и и електрична Преку Ioniq суб-брендот Hyundai ќе пласира 100% електрични модели и тоа 3 во првите четири години. Компанијата ќе ги комбинира постоечките квалитети како брзо полнење, просторна внатрешност и батериска моќ со “future innovations

Викенд тарифа: Како е дизајниран McLaren P1

Викенд тарифа: Како е дизајниран McLaren P1

Дизајнирањето на автомобили e променлива уметност, а инспирацијата за McLaren P1 дошла директно од природата Стриктните регулативи често го диктираат дизајнот на автомобилите. Но, дури и тогаш, голем дел од денешните автомобили го започнале својот живот како мастило на хартија. Тоа е вистина за автомобилскиот дизајнер Франк Стивенсон, кој можеби не

Викенд тарифа: Koenigsegg Jesko и Porsche 935 во трејлерот за Project Cars 3

Викенд тарифа: Koenigsegg Jesko и Porsche 935 во трејлерот за Project Cars 3

Најновото продолжение на популарниот серијал на видео игри, Project Cars 3, добива неколку новини, како Koenigsegg Jesko и Porsche 935 Најновото издание на франшизата Project Cars ќе ви овозможи да купувате, поседувате, персонализирате, унапредувате и да го прилагодите вашето возило. Сето тоа во обид да ви помогне на вашиот пат да станете суперѕвезда

Cupra објави нови фотки и видеа од освежената Ateca

Cupra објави нови фотки и видеа од освежената Ateca

Cupra Ateca во јуни доби стилско освежување за моделската година 2021, а подбрендот на Seat сега објави нова доза на фотографии и видеа за својот перформансен SUV Лансиран од страна на Seat кон крајот на 2018 година како прв производ на нивниот нов перформансен бренд, Cupra Ateca сега повторно е во фокусот откако беше освежена заедно со остатокот од

Tesla подготвува помал Cybertruck специјално за Европа

Tesla подготвува помал Cybertruck специјално за Европа

И додека Tesla ги отфрли плановите за намалување на големината на Cybertruck, првиот човек на американската компанија Елон Маск најавува помала верзија на електричниот пикап за Европа Кратко по претставувањето на протитпот на Tesla Cybertruck минатата година, Елон Маск започна да зборува за подготовка на помал електричен пикап кој ќе го собере во обична

Електричниот Mercedes EQA ќе дебитира во ноември

Електричниот Mercedes EQA ќе дебитира во ноември

Новиот електричен SUV на Mercedes, моделот EQA, би требало да донесе значително подобра продажба отколку што е случајот со моделот EQC Mercedes најпрво започна со развојот на EQB и според очекувањата тој требаше да дебитира пред EQA. Сепак, германската марка во меѓувреме ги промени плановите, со тоа што EQA доби приоритет бидејќи во Mercedes веруваат