притисни ентер »

Извори

Авто Плус

Анти кризна мерка: Најдобри филмови со автомобили

Анти кризна мерка: Најдобри филмови со автомобили

Со оглед на тоа дека најголемиот дел од луѓето се во домашна изолација поради пандемијата на коронавирусот, во прилог ви нудиме дел од најдобрите филмски остварувања со автомобили Поради пандемијата која владее низ целиот свет и новиот коронавирус кој го парализираше општеството, а пред се за доброто на сите нас и нашите најблиски, мораме да останеме

Novitec го претстави модифицираниот Maserati Levante Esteso

Novitec го претстави модифицираниот Maserati Levante Esteso

Познатиот тјунер Novitec го „набилда“ и го модифицираше SUV моделот на Maserati, Levante, кој сега поседува спектакуларни 616 КС Во исчекување на првиот SUV/кросовер од Ferrari, Maserati Levante Trofeo во моментов е нешто најблиску до тоа со своите 3,8-литарски twin-turbo V8 мотор кој е произведен од страна на Ferrari. Овој мотор развива 580 КС и 730

ABT го направи првиот тјунинг на новиот Golf

ABT го направи првиот тјунинг на новиот Golf

Германската тјунинг компанија ABT ја доби честа прва да ја модифицира најновата генерација на Volkswagen Golf и го објави неговиот изглед Осмата генерација на бестселерот на Volkswagen, култниот модел Golf, веќе на големо се испорачува ширум светот, а тјунинг компанијата ABT веќе успеа да го „среди“ и модифицира, а на прв поглед она што најмногу се

Bentley го најави првиот електричен модел за 2025 година

Bentley го најави првиот електричен модел за 2025 година

Британскиот производител на луксузни автомобили објави дека започна да работи на развојот на својот прв целосно електричен модел Bentley сака да го зацврсти своето место како лидер во луксузниот сегмент на автомобили кога станува збор за одржливоста и заштитата на животната средина, а како што велат од компанијата, за да дојде до такво нешто потребно

FCA сака да почне со производство, вонредните мерки прават проблем

FCA сака да почне со производство, вонредните мерки прават проблем

FCA групацијата сакаше да започне со производство следната недела во три свои фабрики во Италија, но тоа би можело да биде спречено поради продолжување на мерките Италија до 3. април забрани меѓуградски патувања во земјата и издаде наредба да се запрат сите активности кои не се од есенцијално значење, вклучително и автомобилската индустрија. Секако,

Volkswagen групацијата губи 2,2 милијарди евра неделно

Volkswagen групацијата губи 2,2 милијарди евра неделно

Volkswagen групацијата се соочува со огромни проблеми поради пандемијата на коронавирусот Херберт Дис, директорот на VW групацијата, во интервју за германскиот канал ZDF призна дека компанијата ќе мора да оптушти голем број на луѓе поради астрономските загуби од вртоглави 2,2 милијарди евра на неделно ниво. Volkswagen во моментов има продажба единствено

Модернизирана Alfa Romeo Giulia GT Junior на електричен погон

Модернизирана Alfa Romeo Giulia GT Junior на електричен погон

Totem Automobili направи целосно електрична верзија на италијанскиот класик Alfa Romeo Giulia GT Junior кој пристигнува со 518 КС Totem Automobili e тјунинг компанија која е „виновна“ за оваа феноменална креација. Проектот на Totem подразбира трансформација на култната Alfa Romeo Giulia GT Junior во спектакуларен електричен автомобил со 518 КС, а од

Од BMW ја објаснија причината за новото лого

Од BMW ја објаснија причината за новото лого

Промената на логото на BMW, кое беше претставено пред десетина дена, следуваше вистинска лавина од реакции на јавноста, пред се негативни Култниот симбол на BMW, кој во актуелната форма и дизајн е во употреба од 1997 година, доби свој благ „редизајн“ и сега повеќе не го поседува препознатливиот тродимензионален облик, но ниту истиот фонт за буквите,

Салонот во Париз е откажан, но ќе се одржи Фестивал за автомобили

Салонот во Париз е откажан, но ќе се одржи Фестивал за автомобили

Француските и останатите европски медиуми информираа дека потврдено е откажувањето на Салонот за автомобили во Париз кој беше планиран за есенва Откажувањето на Салонот за автомобили во Париз е уште еден удар врз автомобилските манифестации ширум Европа и светот. Сепак, тоа што салонот во својот традиционален облик нема да се одржи, не значи дека во

VW не се откажува, ID.3 на продажба од август

VW не се откажува, ID.3 на продажба од август

Volkswagen нема намера да се откаже од плановите за ID.3, а исто така нема намера да го намали бројот на вработени доколку продолжи паузата со произвоството Германскиот гигант за производство на автомобили нема намера да се откаже од своите цели и планира во август да започне со испораката на својот електричен модел Volkswagen ID.3 за широкиот пазар,