притисни ентер »

Извори

Бриф

Промените во Јуве може да влијаат на Дибала

Промените во Јуве може да влијаат на Дибала

Откако испадна од Лигата на шампионите, раководството на Јувентус одлучи дека се потребни промени. Првиот чекор беше разрешување на Маурицио Сари и назначување на Андреа Пирло на негово место. Новиот тренер нема намера да се потпира на некои од сегашните играчи. Блеиз Матуиди веќе замина, а се очекуваат Сами Кедира, Далгас Коста и Гонзало Игуаин. Според

Трамп за историското воспоставување дипломатски односи меѓу Израел и ОАЕ: Огромен напредок

Трамп за историското воспоставување дипломатски односи меѓу Израел и ОАЕ: Огромен напредок

Претседателот на САД Доналд Трамп се огласи по објавата дека Израел и Обединетите Арапски Емирати потпишаа мировен договор, изјавувајќи дека станува збор за голем напредок. „Денеска е постигнат голем напредок. Историски мировен договор меѓу нашите двајца големи пријатели, Израел и Обединетите Арапски Емирати“, напиша Трамп на Твитер. Договорот потпишан

(ФОТО) Легендарниот Роки изненади со имиџот: Сталоне пуштил стомак и брада

(ФОТО) Легендарниот Роки изненади со имиџот: Сталоне пуштил стомак и брада

Актерот од легендарната филмска акција „Роки“, Силвестер Сталоне е фотографиран за време на неговиот одмор со семејството на плажа во Малибу, а она што ги изнененади сите, е неговиот „нов“ имиџ. Иако секогаш се грижеше за својот изглед и ја одржуваше својата линијата, 74 годишниот Сталонe малку се „запуштил“ во последно време. Популарниот „Роки“ пуштил

На протестите во Етиопија убиени најмалку 17 лица

На протестите во Етиопија убиени најмалку 17 лица

Најмалку 17 лица се убиени во јужниот дел на Етиопија за време на протестите кои уследија по апсењето на локални функционери, а меѓу жртвите има и деца,  потврди денеска етиопската Комисија за човекови права. Комисијата изрази „длабока загриженост поради постојаното насилство и употребата на прекумерна сила“ против демонстрантите. Локалните активисти

(ФОТО) Првата дама на Франција се соблече по костим за капење, Макрон проба џет-ски

(ФОТО) Првата дама на Франција се соблече по костим за капење, Макрон проба џет-ски

Брижит Макрон, сопругата на францускиот претседател Емануел Макрон (24) е добро позната по своите совршени модни комбинации од познати дизајнери. Но, првата дама на Франција заедно со сопругот се на одмор, па папараците ја фотографираа облечена во нешто сосема друго. Двојката зеде здив уживајќи во пловење со брод на островот Поркероли, на југот на

Дачиќ за апсењето азербејџанскиот амбасадор во Србија: Белград нема да се меша, тој не е уапсен овде

Дачиќ за апсењето азербејџанскиот амбасадор во Србија: Белград нема да се меша, тој не е уапсен овде

Амбасадорот на Азербејџан во Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина, Елдар Хасанов, уапсен е денеска во Азербејџан под сомнение дека проневерил голема сума пари од буџетот, како и за други прекршоци, соопшти прес-службата на државната безбедност на таа земја. Како што јави дописникот на МИА од Белград, апсењето на амбасадорот на Азербејџан во Белград,

Дачиќ за апсењето на азербејџанскиот амбасадор во Србија: Белград нема да се меша, тој не е уапсен овде

Дачиќ за апсењето на азербејџанскиот амбасадор во Србија: Белград нема да се меша, тој не е уапсен овде

Амбасадорот на Азербејџан во Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина, Елдар Хасанов, уапсен е денеска во Азербејџан под сомнение дека проневерил голема сума пари од буџетот, како и за други прекршоци, соопшти прес-службата на државната безбедност на таа земја. Како што јави дописникот на МИА од Белград, апсењето на амбасадорот на Азербејџан во Белград,

Министерот Димковски ги повика винариите да имаат коректен однос кон своите партнери – земјоделците, да се цени трудот на земјоделецот

Министерот Димковски ги повика винариите да имаат коректен однос кон своите партнери – земјоделците, да се цени трудот на земјоделецот

Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, во Кавадарци, оствари средба со градоначалникот на Општина Кавадарци Митко Јанчев,  градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, градоначалникит на Демир Капија Лазар Петров, пратениците Панчо Минов, Даниела Колева и Лолита Ристова како и претставници на здруженија

Во Драч од македонски државјанин украдени 6.000 франци и автомобил, полицијата за неколку часа ги фати крадците

Во Драч од македонски државјанин украдени 6.000 франци и автомобил, полицијата за неколку часа ги фати крадците

Македонски државјанин, кој поседувал и швајцарски пасош, под закана со пиштол бил ограбен односно од неговата сопруга се украдени 6.000 швајцарски франци и автомобилот „аудиQ5“, во Драч, Албанија. – На Албанец од Северна Македонија со постојано место на живеење во Швајцарија, кој во Албанија пристигнал на одмор со неговата сопруга, странска државјанка,

Во Драч од македонски државјанин украдени 6.000 франци и автомобил, полицијата за неолку часа ги фати крадците

Во Драч од македонски државјанин украдени 6.000 франци и автомобил, полицијата за неолку часа ги фати крадците

Македонски државјанин, кој поседувал и швајцарски пасош, под закана со пиштол бил ограбен односно од неговата сопруга се украдени 6.000 швајцарски франци и автомобилот „аудиQ5“, во Драч, Албанија. – На Албанец од Северна Македонија со постојано место на живеење во Швајцарија, кој во Албанија пристигнал на одмор со неговата сопруга, странска државјанка,