притисни ентер »

Извори

Бркај работа

Селото чие име се крие, нема струја ниту вода, а секој месец се произведуваат 100 килограми кокаин кој се користи како валута

Селото чие име се крие, нема струја ниту вода, а секој месец се произведуваат 100 килограми кокаин кој се користи како валута

Во село во Колумбија чие име не е откриено, не постои никаков извор на вода која се пие, а мештаните живеат под свеќи, бидејќи нема ни струја. Меѓутоа, селото успешно произведува кокаин секој месец, бидејќи местото е исполнето со листови кока кои се потребни за правење на дрога. Вреќа од 2,27 килограми билки може да се преточи во 2 килограми чист кокаин,

Марјановиќ само со еден потег изнуди насмевка на лицето на Дејвис

Марјановиќ само со еден потег изнуди насмевка на лицето на Дејвис

Бобан Марјановиќ, еден од највисоките кошаркари во редовите на НБА лигата, конечно почна да добива минутажа во дресот на ЛА Клиперс. Тимот е веќе надвор од плеј-оф разигрувањето и нема никакви шанси за борба за 8 место во Западната конференција. Сепак, „Бобинаторот” како што доби надимак од НБА коментаторите, почна да ги покажува своите квалитети.

Атлетик Билбао ја потопи „жолтата подморница“, битката за Лига Европа станува се поинтересна

Атлетик Билбао ја потопи „жолтата подморница“, битката за Лига Европа станува се поинтересна

Екипата на Атлетик Билбао ја запиша деветтата победа и дојде до нови три бода во Примера откако кај Виљареал, тим кој се бори за излез во еврокуповите, славеше со победа од 1-3 (0-1). Гостинот од Баскија диктираше темпо на игра цел натпревар и заслужено ги освои трите бода. Поведе уште во 4. минута, кога Иниго Кордоба доби топка од Ињаки Вилијамс и

ВИДЕО: Човекот кој бил одгледан од волци проговорил: Разочаран сум од животот меѓу луѓе, сакам да се вратам во планина!

ВИДЕО: Човекот кој бил одгледан од волци проговорил: Разочаран сум од животот меѓу луѓе, сакам да се вратам во планина!

Маркос Родригез Пантоја од Шпанија живеел меѓу волци 12 години на планина, пред на 19 години да биде пронајде од страна на Цивилната гарда која го вратила во цивилизацијата. Сепак, дури и сега, кога има 72 години, Пантоја вели дека никогаш сосема не се прилагодил на животот со луѓе. Роден е во Кордоба во 1946. година. Ја изгубил својата мајка на само

Вечера која ги топи килограмите

Вечера која ги топи килограмите

Страдате од прекумерена тежина, постојано сте на диета, се трудите максимално но не знаете како дополнително да си помогнете? Овие неколку намирници ви ги препорачуваме да ги јадете за вечера, тие ги топат килограмите. Сепак, ова не значи дека мора да прегладнувате и јадете исклучиво овошје и зеленчук. Јадете нормално, а во вечерните часови посветете

Холандска компанија собира енергија од растенија за WiFi и полнење на батериите

Холандска компанија собира енергија од растенија за WiFi и полнење на батериите

Холандска компанија собира електрична енергија од живи растенија и потоа ја користи да ги напојува полначите за телефони, Wi-Fi хотспотови и повеќе од 300 LED улични светилки во Холандија. Компанијата Plant-e за прв пат го претстави проектот Starry Sky во 2014 година во близина на Амстердам, а сега електричната енергија од растенијата се користи и

Синот на Дејвид Бекам со нова суперсексапилна девојка, има само 20 години, а веќе позирала за Плејбој

Синот на Дејвид Бекам со нова суперсексапилна девојка, има само 20 години, а веќе позирала за Плејбој

Најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам за прв пат е виден во јавност со својата нова девојка, суперсексапилната девојка Лекси Вуд. Младиот Бруклин (19) беше уловен од папараците како страствено ја бакнува новата девојка (20) со канадско потекло додека седел во еден тату салон во Лос Анџелес. Така конечно ги замолчи сите оние кои зборуваа дека ја

После 14 години, Северина за првпат проговори за експлицитното видео на јахтата!

После 14 години, Северина за првпат проговори за експлицитното видео на јахтата!

Пејачката Северина Којиќ во рамките на својата програма имаше концерт во Сплит. Во таа прилика истакна дека поддршката е важна во многу ситуации како што било и за неа во 2004 година кога излезе секс видеото на јахта. - Поддршката е важна, јас тоа го знам од својот живот. Имено, имаше лоши ситуации и не сакам да зборувам за нив. Но имаше и духовити

Алмудена со далеку поубави „ножички“ од оние на Роналдо

Алмудена со далеку поубави „ножички“ од оние на Роналдо

Бившата шпанска гимнастичарка Алмудена Сид Тостадо очигледно поседува импресивна фудбалска вештина откако изведе удар со „ножички“ во стилот на Кристиано Роналдо. 37. годишната Алмудена Сид Тостадо, пензионирана гимнастичарка од Шпанија, без разлика што е во пензија сака да покаже се уште и тоа како уште е во топ форма. A post shared by Almudena Cid

Хакерски напад на хитот „Despacito“: Го избришаа видео спотот и напишаа своја порака

Хакерски напад на хитот „Despacito“: Го избришаа видео спотот и напишаа своја порака

Најгледаното видео во историјата на YouTube, спотот на песната „Despacito“ на Луис Фонси, беше избришан од страна на хакери. Само пет дена откако беше претставено како првото видео кое досега достигнало до 5 милијарди прегледи, снимката исчезна од платформата. This is the first time I get to see a @YouTube account compromised ( @LuisFonsi 's) and a