притисни ентер »

Извори

Coffeetime

Кој си оди, а кој доаѓа во РК Вардар од следната сезона? (фото)

Кој си оди, а кој доаѓа во РК Вардар од следната сезона? (фото)

Сите добро знаеме веќе што се случи на Ф4 турнирот во Келн оваа сезона во ЛШ. Минатогодишниот ракометен европски шампион Вардар е симнат од тронот. Вардар со два порази заминува од Келн. Во полуфиналето загубија од Монпелје, со 27-28, а во дуелот за третото место од ПСЖ исто така минилано со 29-28. Подоцна токму Монпелје по 15 години повторно стана

Стартува судски процес против раководството на Скопски пазар за криминал со акции

Стартува судски процес против раководството на Скопски пазар за криминал со акции

Обвинителниот акт против раководството на Скопски пазар стана правосилен, а судот наскоро ќе закаже старт на судскиот процес во кој седуммина, предводени од претседателот на управниот одбор, Сашо Давитковски ќе бидат соочени со одговорност за криминал со акции на фирмата. Покрај Давитковски, на листата обвинети се и Тошо Давитковски, Предраг Милосављевиќ,

Нема да го препознаете – Актерот Џони Деп комплетно го промени имиџот! (фото)

Нема да го препознаете – Актерот Џони Деп комплетно го промени имиџот! (фото)

Тој е еден од најпосакуваните мажи на денешницата. Омилен актер кај женската популација, а денеска има нов имиџ. Canada the other night A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on May 20, 2018 at 10:35am PDT Холивудскиот актер Џони Деп направи голема и драстична промена на својот изглед. Сите се запрепастени, дури некои и неможат да поверуваат

Нема да го препознаете – Актерот Џони Деп комплетно го промени имиџот! (фото)

Нема да го препознаете – Актерот Џони Деп комплетно го промени имиџот! (фото)

Тој е еден од најпосакуваните мажи на денешницата. Омилен актер кај женската популација, а денеска има нов имиџ. Canada the other night A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on May 20, 2018 at 10:35am PDT Холивудскиот актер Џони Деп направи голема и драстична промена на својот изглед. Сите се запрепастени, дури некои и неможат да поверуваат

Во кои и колку земји можете да одите со македонски пасош?(фото)

Во кои и колку земји можете да одите со македонски пасош?(фото)

Македонскиот пасош годинава е рангиран на 41 место според својат важност и јачина. Истото се мери според тоа во колку земји може да се патува во светот без виза. Од регионот најдобро рангиран е пасошот на Србија. Со него може да се патувва без виза во 130 земји и се наоѓа на 36 позиција од светската ранг листа. Потоа, Македонија е на 41 место со 125

Цел свет плачеше на оваа снимка од Русија – Погледнете и зошто! (видео)

Цел свет плачеше на оваа снимка од Русија – Погледнете и зошто! (видео)

Во Русија е популарно сите во своите автомобили да имаат камера. Токму ова видео е направено од снимките кои снимаат се што се случува на патиштата во Русија. Цел свет плачеше на оваа снимка од Русија – Погледнете и зошто! (видео)

Порше Македонија – Технологијата го менува новиот Туарег (фото)

Порше Македонија – Технологијата го менува новиот Туарег (фото)

Новиот Touareg ќе биде пуштен на пазарот опремен со голем број иновации дизајнирани да помогнат во минимизирање на опасните ситуации. Новиот Touareg е првиот модел на Volkswagen достапен со системот Night Vision. Термичката камера (инфрацрвена камера) интегрирана на предниот дел на возилото го регистрира инфрацрвеното зрачење што доаѓа од живите организми

И овој вардарец е дел од најдобрите одбрани оваа сезона во Лигата на шампионите (видео)

И овој вардарец е дел од најдобрите одбрани оваа сезона во Лигата на шампионите (видео)

Искусниот чувар на мрежата на РК Вардар и оваа сезона блескаше во Лигата на шампионите. Па и сосема заслужено се најде во изборот на ЕХФ за најдобри одбрани на сезоната. Арпад Штербик на листата се најде со двојната интервенција на гостувањето против Загреб. Друштво на оваа листа му прават Омејер, Волф, Гонзало… И овој вардарец е дел од најдобрите

Поскапуваат цигарите – Ова се новите цени од денеска (фото)

Поскапуваат цигарите – Ова се новите цени од денеска (фото)

Цигарите од брендот на Бос, Вест, Давидов и Родео од денеска имаат нови повисоки цени. Сите видови на „Бос“ цигари се покачени за 5 денари, „Вест“ меко исто така, „Давидов класик“ и „голд“, исто за 5 денари, како и сите видови на цигари од брендот „Родео“. Цигарите од брендот „Давидов шејп“ се покачени дури за 10 денари. Според календарот сите видови