притисни ентер »

Извори

Делчево денес

(ФОТО) Жена 3 години реконструирала стар автобус и од него направила удобен дом

(ФОТО) Жена 3 години реконструирала стар автобус и од него направила удобен дом

Кога неможете да си дозволите да купите нова куќа или стан за кое са потребни неколку десетици илјади евра, една жена решила да си најде креативно решение кое верувајте е многу убаво а сепак не се потребни толку многу пари. Џеси Липскин не можела да најде стан за изнајмување од кој што таа ќе биде задоволна, па решила сама да го изгради својот дом

Интернетот полуде по овој трик за сушење алишта, со кој на истата сушара ќе соберете 5 пати повеќе алишта

Интернетот полуде по овој трик за сушење алишта, со кој на истата сушара ќе соберете 5 пати повеќе алишта

Корисничка на познатата платформа Редит споделила трик кој што таа редовно го користи за да стави што е можно повеќе облека на сушалката, а Интернетот буквално полуде по нејзиниот генијален метод. Во прилог погледнете и воодушевете се! Иако поглемиот дел од луѓето после перењето на облеката, се соочуваат со проблем како најефективно да ги распоредат

Kако ли живеат во 30 квадрати? Толку е мојата дневна соба! Но, би го дала целиот стан за нивните 30 квадрати!

Kако ли живеат во 30 квадрати? Толку е мојата дневна соба! Но, би го дала целиот стан за нивните 30 квадрати!

Домот од соништата не секогаш треба да изгледа како дворец за да се чувствувате удобно во него. Ова уметничко дело покажува дека е можно да се живее удобно и во 30 метри квадратни. Нема да поверувате, но овој дом има сè што е потребно за среќен живот . Внатре во оваа магична куќа човек се чувствува како во бајка. Оваа куќа од соништата е изградена

Докторите и го одземале детето откако виделе како таа му ги менува пелените

Докторите и го одземале детето откако виделе како таа му ги менува пелените

Ана Бахур од Белорусија, имала тежок живот откако нејзините родители ја напуштиле од нејзиното раѓање. Таа се родила со горни и долни екстремитети кои не биле доволно развиени. Никој не сакал да се грижи за неа, па така таа израснала во дом за деца без родители. Таа го завршила своето средно образование и појавила интерес за компјутерски науки. Бидејќи

Како да си направите прекрасна зеленчукова градина на балконот без да дадете ниту еден денар дополнително?

Како да си направите прекрасна зеленчукова градина на балконот без да дадете ниту еден денар дополнително?

Денес ви претставуваме една идеа како да си го пополните времето дома додека седиме дома и чекам овој период на пандемија да одмине и работите да се вратат во нормала. И да, кога се ќе заврши вие ќе имате една совршена градина на вашиот балкон. Одгледувањето на домашен зеленчук за многумина е сон. Но, што да правиме, ако на балконот од станот нема

(ФОТО)Од надвор мала вообичаена куќа, а внатре дом кој ќе ве остави без зборови

(ФОТО)Од надвор мала вообичаена куќа, а внатре дом кој ќе ве остави без зборови

Оваа куќа е дело на момче кое неможело да си дозволи поголема куќа и во само 18 квадратни метри решил да си ја направи куќата од неговите соништа. Во толку мал простор идеално се сместени кујна, дневна, спална и тоалетна. Дали би живееле во неа? Предноста на оваа прекрасна мала куќа е дека можете да ја придвижувате ако решите да го промените градот

ВИДЕО од болница во Шпанија кое ќе донесе солзи радосници во вашите очи

ВИДЕО од болница во Шпанија кое ќе донесе солзи радосници во вашите очи

Во ова тешко време на пандемија која зазема се поголем замав, единствениот спас за заразените луѓе се оние на првите редови, медицинскиот персонал. Гледаме дека во повеќе држави граѓаните се обидуваат на секој можен начин да им се заблагодарат и да им покажат дека ги подкрепуваат и се благодарни за нивните жртви на работење по цели денови, со цел да

Нејзиниот љубоморен сопруг ѝ ги отсекол рацете, а сега оваа мајка гордо позира, пренесувајќи моќна порака за прифаќање на самите себе

Нејзиниот љубоморен сопруг ѝ ги отсекол рацете, а сега оваа мајка гордо позира, пренесувајќи моќна порака за прифаќање на самите себе

26-годишната Маргарита Грачјова, од Русија, се соочила со страшен момент во својот живот, кога нејзиниот љубоморен сопруг ја нападнал. Димитри Грајчов, кој по професија бил психолог, долго време се сомневал дека Маргарита го изневерува, пред во Декември 2017-та година да го изврши нападот. Односно ја одвел својата сопруга во една шума, ја заврзал и

Овој маж не очекуваше дека по смртта на неговата најголема љубов, ќе запознае нова, која му била судена уште многу одамна

Овој маж не очекуваше дека по смртта на неговата најголема љубов, ќе запознае нова, која му била судена уште многу одамна

Дали верувате во судбината? Понекогаш има толку многу неочекувани настани, поради кои започнуваме да мислиме дека не може да биде толкава случајност. Животот постојани ни приредува изненадувања. Токму ваква е и следната љубовна приказна. Џастин Паундерс паднал во тешка депресија, по смртта на неговата свршеница, Адриана Робертс, до тој степен што цврсто

ТЕСТ: Која група, според вас, не е семејство? Вашиот одговор открива сè за вас!

ТЕСТ: Која група, според вас, не е семејство? Вашиот одговор открива сè за вас!

ТЕСТ: Која група, според вас, не е семејство? Вашиот одговор открива сè за вас! Една фотографија може да каже 1000 зборови. Ова е уште поголема вистина кога станува збор за семејните фотографии. Врската меѓу родителите и нивните деца е една од најчистите, исполнета со многу љубов и среќа, но не секој ги чувствува овие работи на ист еднаков начин. Токму