притисни ентер »

Извори

Дерби

Ѕола импресиониран од играчот кој имаше тешка прва сезона: Наследникот на Лукаку игра во Серија А

Ѕола импресиониран од играчот кој имаше тешка прва сезона: Наследникот на Лукаку игра во Серија А

Легендарниот Франческо Ѕола говореше за моќта која ја доби Челси со ангажманот на Ромелу Лукаку, но исто така, во интеврјуто за угледната „Газета“ истакна дека Белгиецот веќе има свој наследник во Серија А. Ѕола будно ги следи случувањата во италијанскиот фудбал и е воодушевен од стартот на Наполи кој победи на првите четири натпревари во новата сезона,

Тренерот на Бешикташ шокиран од прославата на Балотели: Никогаш не сум видел вакво нешто

Тренерот на Бешикташ шокиран од прославата на Балотели: Никогаш не сум видел вакво нешто

Марио Балотели постигна спектакуларен гол во кам-бекот на Адана Демирспор против Бешикташ, натпревар кој ќе остане запаметен по откачената прослава на прославениот италијански напаѓач. Натреварот заврши 3:3 откако фаворизираниот Бешиташ испушти предност од 3:0 во последните 30 минути од средбата, но цела Турција зборува за прославата на Балотели пред

Ето го именуваше најдобриот напаѓач во светот: Луѓето можат да дебатираат, но едно име е на врвот

Ето го именуваше најдобриот напаѓач во светот: Луѓето можат да дебатираат, но едно име е на врвот

Самуел Ето направи интервју за угледниот „АС“ од светскиот фудбалски самит кој се одржува во Мадрид, обраќање при кое легендарниот камерунски напаѓач опфати повеќе теми кои се актуелни во светскиот фудбал. Ето признава дека тој не може да даде предлог за како би се решил комплицираниот проблем со кој се соочува Барселона, но кога беше запрашан да го

Роналдо го симна Меси од фудбалскиот трон со сензационалниот кам-бек на „Олд Трафорд“ (Фото)

Роналдо го симна Меси од фудбалскиот трон со сензационалниот кам-бек на „Олд Трафорд“ (Фото)

Угледниот бизнис магазин „Форбс“ прави целосна анализа на случувањата во спортот при крајот на секоја година, а со оглед на последните големи промени кои се случија на фудбалската трансфер сцената, има и поместувања на врвот на листата. Кристијано Роналдо со кам-бекот во Манчестер Јунајтед му го презема минатогодишниот примат на Лионел Меси како најплатен

Невидена ситуација во поновата историја на Барса: Куман прочита сооштение и го напушти пресот! (Видео)

Невидена ситуација во поновата историја на Барса: Куман прочита сооштение и го напушти пресот! (Видео)

Роналд Куман се појави на стандардната прес-конференција во пресрет на утрешниот натпревар со Кадиз во домашното првенство, но овој прес ќе остане запаметен како еден од најчудните во поновата историја на Барселона. Холандскиот стручњак не дозволи прашања од новинарите, па официјалнот прес го започна самостојно, а така и го заврши откако го прочита

Невидена ситуација во поновата историја на Барса: Куман прочита соопштение и го напушти пресот! (Видео)

Невидена ситуација во поновата историја на Барса: Куман прочита соопштение и го напушти пресот! (Видео)

Роналд Куман се појави на стандардната прес-конференција во пресрет на утрешниот натпревар со Кадиз во домашното првенство, но овој прес ќе остане запаметен како еден од најчудните во поновата историја на Барселона. Холандскиот стручњак не дозволи прашања од новинарите, па официјалнот прес го започна самостојно, а така и го заврши откако го прочита

Гвардиола воодушевен од средбата со „ѕверот“ Акинфенва: Вистинска легенда (Видео)

Гвардиола воодушевен од средбата со „ѕверот“ Акинфенва: Вистинска легенда (Видео)

Манчестер Сити оствари убедлива победа од 6:1 над Викомб во Карабао пресметката која се одигра синоќа, а на која Пеп Гвардиола им даде шанса на многу млади играчи од фудбалската школа на клубот. Сепак, Пеп во стартната постава најде место и за играчи како Кевин Де Брујне, Фил Фоден, Феран Торес, Рахим Стерлинг и Ријад Марез, но за шпанскиот стручњак,

Потпретседателот на Барса им откри на фановите колку години ќе бидат потребни за излез од кризата

Потпретседателот на Барса им откри на фановите колку години ќе бидат потребни за излез од кризата

Во краток временски интервал, Жоан Лапорта излезе со две видео пораки и побара од навивачите на Барселона да имаат трпение во ситуација кога клубот се наоѓа во тешка ситуација, но побара и максимална поддршка за тимот кој загуби од Баерн и одигра нерешено против Гранада. Претседателот на каталонскиот гигант се јави си видео обраќања по споменатите

Роналдо потпиша двегодишен договор со Јунајтед, но неговата мајка уште отсега го убедува на нов трансфер

Роналдо потпиша двегодишен договор со Јунајтед, но неговата мајка уште отсега го убедува на нов трансфер

Кристијано Роналдо режираше сензационален кам-бек во Манчестер Јунајтед и се погрижи за ѕвездено враќање на првите три натпревари кои ги одигра, бидејќи за 250 минути минати на теренот, успеа да постигне четири погодоци. Фановите на клубот се во фудбалски транс откако Роналдо демонстрираше завидни квалитети и на 36-годишна возраст, па откако клубот

Циципас изненаден како Медведев освоил грен-слем со таков стил на игра

Циципас изненаден како Медведев освоил грен-слем со таков стил на игра

Стефанос Циципас не успеа да дојде до можност да се бори за трофејот на Ју-Ес Опен, а неговото име најмногу се споменуваше поради контроверзните долги тоалет паузи во критичните моменти на мечевите. Неколку недели подоцна, грчкиот тенисер дал интересна изјава во интервју за медиум од неговата земја, во која вели дека тенисот на Медведев е неинвентивен