притисни ентер »

Извори

Дриблинг

Мендеш демантира заминување на Роналдо од Јуве: Се е лага!

Мендеш демантира заминување на Роналдо од Јуве: Се е лага!

Агентот на Кристијано Роналдо, Хорхе Мендеш во изјава за шпанскиот спортски весник „Ас“ демантираше дека неговиот клиент сака да го напушти Јувентuс. Италијанските медиуми и островски „Би-Би-Си“ денеска објавија дека Јувентус го понудл Роналдо на Барселона, ПСЖ и на Реал Мадрид. Неофицијално „Старата Дама“ ова лето ќе се обиде да се ослободи од игрчаите

ФОТО: Металург го декласираше Прилеп во второто полувреме на „Струга 2020“

ФОТО: Металург го декласираше Прилеп во второто полувреме на „Струга 2020“

Ракометарите на Металург ја запишаа првата победа на турнирот во Струга, откако го совлаа Прилеп со 33:24. Првото полувреме беше израмнетно иако на пауза екипата од Скопје замина со предност од два разлика, 13:10. Во вториот дел фаворит одигра многу подобро и се избори аа убедлива победа од девет разлика. Ѓорѓески на голот на Металург запиша 16 одбрани,

ФОТО: Металург го декласираше Прилеп во второто полувреме на „Струга 2020“

ФОТО: Металург го декласираше Прилеп во второто полувреме на „Струга 2020“

Ракометарите на Металург ја запишаа првата победа на турнирот во Струга, откако го совлаа Прилеп со 33:24. Првото полувреме беше израмнетно иако на пауза екипата од Скопје замина со предност од два разлика, 13:10. Во вториот дел фаворит одигра многу подобро и се избори аа убедлива победа од девет разлика. Ѓорѓески на голот на Металург запиша 16 одбрани,

Столе Димитриевски: За среќа, јас сум во одлична состојба

Столе Димитриевски: За среќа, јас сум во одлична состојба

Првата репрезентативна ракавица на Македонија, Столе Димитриевски се огласи по потврдата дека има Ковид-19. Димитриевски е во домашна изолација и според протоколот ќе мора да помине уште две тестирањата, два негативни тестови за Ковид-19 се условот за да се врати на тренингот на Рајо Валјекано. „Вчера бев известен дека сум позитивен на COVID-19 по

ФОТО: Војдан Стојановски ги започна подготовките со Гравелин за новата сезона

ФОТО: Војдан Стојановски ги започна подготовките со Гравелин за новата сезона

Македонскот кошаркарски репрезентативец, Војдан Стојановски го одработи првиот тренинг за Гравелин во рамките на подготовките за новата сезона. Стојановски неколку дена е во Франција а од денеска им се приклучи на соиграчите. 𝙍𝙚𝙩𝙤𝙪𝙧 𝙙𝙚 𝙨𝙩𝙖𝙜𝙚 ! Après quelques jours de stage en Belgique, retour à Sportica pour continuer le travail de pré-saison🔝

ФОТО: Бекам е пресреќен откако Матуиди официјално потпиша за Интер Мајами

ФОТО: Бекам е пресреќен откако Матуиди официјално потпиша за Интер Мајами

Францускиот репрезентативец, Матуиди е ново засилување на Интер Мајами. Плејмејкерот по три години го напушти Јувентус и реши да ја прифати понудата од САД. Еден од петте сопственици на Интер Мајами, легендарниот Дејвид Бекам е пресреќен поради одлуката на неговиот поранешен соиграч од ПСЖ да се пресели во МЛС лигата. „Матуиди е одличен карактер и

ФОТО: Лајпциг тргнува со Олмо, Симеоне ги остави на клупа Феликс и Мората

ФОТО: Лајпциг тргнува со Олмо, Симеоне ги остави на клупа Феликс и Мората

Фудбалерите на Лајпциг без поголем психолошки притисок ќе влезат во вечерашниот натпревар со Атлетико Мадрид од четвртфиналето од Лигата на шампионите во Лисабон. Нагелсман одлучи денеска да започне без Форсберг, Мукиеле и Шик кои се на клупата за резерви. Диего Симеоне ги изостави од почетната единаесетка Морана, Феликс и Лемар, изненадување е шанста

ФОТО: Бутел Скопје до прва победа на „Струга 2020“

ФОТО: Бутел Скопје до прва победа на „Струга 2020“

Ракометарите на Бутел Скопје ја запишаа првата победа на турнот во Струга откако славеа против Еурфарм Пелистер 2 со 21:17. Скопскиот тим имаше убедливо водство по првото полувреме од 11:6. Во вториот дел севкупно гледано Бутел Скопје одигра подобро, иако за момент му дозволи на противникот ра израмни на 15:15. На крајот конечна победа од четири разлика

Унион Рајо: Столе Димитриевски со позитивен тест за Ковид-19 (ФОТО)

Унион Рајо: Столе Димитриевски со позитивен тест за Ковид-19 (ФОТО)

Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски бил позитивен на тестирањето за Ковид-19. Дел од шпанските медиуми ја потврдија информацијата на „Унион Рајо“ откако Рајо Валјекано потврди дека има еден играч заразен со коронавирусот, но не го соопшти неговиот индентитет. Димитриевски е асимптоматски случај, сега е во изолација и според протоколот

Столе Димитриевски со позитивен тест за Ковид-19

Столе Димитриевски со позитивен тест за Ковид-19

Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски бил позитивен на тестирањето за Ковид-19. Дел од шпанските медиуми ја потврдија информацијата на „Унион Рајо“ откако Рајо Валјекано потврди дека има еден играч заразен со коронавирусот, но не го соопшти неговиот индентитет. Димитриевски е асимптоматски случај, сега е во изолација и според протоколот