притисни ентер »

Извори

Екран

(ФОТО) ПОЗНАТИТЕ ЗА КАТИЦА ЈАНЕВСКА по распитот во ЈО:„Ова место, сега северна Македонија, одамна е навреда за живеење за секој чесен,образуван, талентиран, способен, вреден…“

(ФОТО) ПОЗНАТИТЕ ЗА КАТИЦА ЈАНЕВСКА по распитот во ЈО:„Ова место, сега северна Македонија, одамна е навреда за живеење за секој чесен,образуван, талентиран, способен, вреден…“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, по четири и пол часа распит во истрагата за „Рекет“, го напушти Јавното обвинителство за гонење организиран криминал, со порака дека не чувствува вина… Но, освен што шокираше тоа што таа се појави со адвокат на личност која ја обвинува во предметот „Империја“ (за тоа ќе се произнесат правните стручњаци)

Дневен хороскоп за среда, 21.08.2019:Необична среда -ова е одличен ден полн со возбуда и аспирација да ги ослободиме нашите видици од вознемиреност и страв!

Дневен хороскоп за среда, 21.08.2019:Необична среда -ова е одличен ден полн со возбуда и аспирација да ги ослободиме нашите видици од вознемиреност и страв!

Денес Венера влегува во Девица, каде ќе престојува до средината на септември. Ова е време кога се отвораат можностите за остварување на нивните соништа. Сè што некогаш ви изгледаше недостижно, добива својата можност и патеки до реализација. Емоциите се намалени од потребата за перфекционизам, но оваа Венера исто така нуди можност да ги знаеме сите

Денеска се празнуваат Свети Емилијан Исповедник и Светиот Мирон Чудотворец

Денеска се празнуваат Свети Емилијан Исповедник и Светиот Мирон Чудотворец

Според календарот на МПЦ денеска е 8-ми август,ден посветен на Свети Емилијан Исповедник-епископ Кизички , но и на Свети Мирон Чудотворец… Преподобен Григориј Синаит Нарeчeн бил Синаит затoа штo сe замoнашил на гoрата Синајска. Вo врeмeтo на царoт Андрoник Палeoлoг, oкoлу 1330 гoдина, дoшoл на Св. Гoра да ги пoсeти манастиритe и да дoзнаe нeштo за

(ФОТО) 12. Чекори за здравје – Најпознатиот стручњак за здрава исхрана, Дарен Олиен советува: „Почитувајте го ова и никогаш нема да добете тешки болести!“

(ФОТО) 12. Чекори за здравје – Најпознатиот стручњак за здрава исхрана, Дарен Олиен советува: „Почитувајте го ова и никогаш нема да добете тешки болести!“

Дванаесет чекори за здравје осмислени од страна на стручњак за здрав живот е се што морате да го знаете за здравјето… Дарин Олиен е љубител на здравата исхрана и меѓународно признат професионалец за областа на исхраната и здравиот начин на живот. Неговата книга „Енергија во чинија: Пет извори на супермоќ“ е заснована на практични совети кои ќе ви помогнат

(ФОТО) СОСЕМА ПОИНАКОВ – Се сеќавате ли на „вистинскиот“ Роналдо, славниот бразилски фудбалер? Тешко дека денес би го препознале!

(ФОТО) СОСЕМА ПОИНАКОВ – Се сеќавате ли на „вистинскиот“ Роналдо, славниот бразилски фудбалер? Тешко дека денес би го препознале!

Го сметаат за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, и сè уште е непоразен во однос на бројот на титулите на ФИФА играч на годината. Некогаш „жарел и палел“ во фудбалски свет и бил миленик на жените,а денес Бразилецот Роналдо изгледа скоро непрепознатлив Пред седум години заслужено се повлекол во пензија, откако скоро две децении доминираше

(ФОТО Галерија) ВИЛА ВРЕДНА 3,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ – Интериер кој шармира на прва: Домот на боксерот е идеален спој на модерен и ретро стил

(ФОТО Галерија) ВИЛА ВРЕДНА 3,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ – Интериер кој шармира на прва: Домот на боксерот е идеален спој на модерен и ретро стил

Рускиот боксер, Сергеј Ковалев, ја ставил на продажба својата раскошна вила со базен сместена во Њупорт Бич во Калифорнија, а износот што го бара за неа е „вистинска ситнурија“. Професионалниот боксер Сергеј Ковалев одлучил да ја продаде својата импресивна вила со базен сместена во Њупорт Бич во Калифорнија. И покрај богатството кое го стекнал рускиот

(ФОТО) Џеј Ло после турејата ужива во одморот:Повторно привлекла внимание со нова фотка од нејзиниот „најопасен атрибут!“

(ФОТО) Џеј Ло после турејата ужива во одморот:Повторно привлекла внимание со нова фотка од нејзиниот „најопасен атрибут!“

Ова е дефинитивно нејзино време, па Џенифер Лопез одлучила да покаже дека и со 50. години изгледа одлично. Всушност, никогаш подобро. Има 50. години и изгледа како авион. Ама, како два авиони. Сега после турнејата и останало да се одмора и да прави селфи и фотографии од базени и плажи. Нејзиниот профил на Инстаграм овие денови гори што од нејзините

(ФОТО)  Со претставата „Одисеј“ на Горан Стефановски се спушта завесата на 59. „Охридско лето“

(ФОТО) Со претставата „Одисеј“ на Горан Стефановски се спушта завесата на 59. „Охридско лето“

Театарската претстава „Одисеј“ на Горан Стефановски вечерва на Античкиот театар со почеток во 21 часот ќе го означи крајот на годинешното 59-то издание на фестивалот „Охридско лето“. Се работи за копродукциски проект на театрите „Гавела“ од Загреб, „Улисис“ од Бриони, Српскиот народен театар од Нови Сад, „Драма“ од Марибор, „Ателје 212“ од Белград,

„Охридско лето“ уште еднаш се потврди како најдобар презентер на македонската култура,вели Наташа Поповиќ

„Охридско лето“ уште еднаш се потврди како најдобар презентер на македонската култура,вели Наташа Поповиќ

„Охридско лето запиша уште едно успешно фестивалско издание во богатата фестивалска историја, изјави денеска на завршната прес-конференција од годинешното 59-то издание на фестивалот „Охридско лето“ , директорката на оваа национална установа, Наташа Поповиќ. Како што рече Поповиќ, на фестивалските сцени годинава продефилираа 500 уметници од 23 земји

(ФОТО) Се жени Рафаел Надал: На скапата свадба ќе дојде и шпанскиот крал!

(ФОТО) Се жени Рафаел Надал: На скапата свадба ќе дојде и шпанскиот крал!

Шпанските медиуми пишуваат дека познатиот тенисер и Марија пред олтарот ќе застанат на 19. октомври, во малечкото гратле, Поленси на брегот на Шпанија. Еден од најпознатите шпански тенисери, Рафаел Надал (33) во јануари, после 14. години врска, ја запросил девојката Марија Перелло (31). Се шушкало дека двојката ќе се венча после тенискиот турнир „Ролан