притисни ентер »

Извори

Fashionel

Џеј Ло одлично стилизирана – кариран дезен + чизми над колена

Џеј Ло одлично стилизирана – кариран дезен + чизми над колена

На улиците на Њујорк, деновиве беше фотографирана стилската и музичка икона, Џенифер Лопез, во одлично зимско издание што може да ви послужи како инспирација. Се работи за слоевит аутфит во кариран дезен во кафени тонови, со потпис на MaxMara. Комбинацијата вклучува црна ролка, мини фустан, блејзер и џемпер, со истиот дезен. Надополнета е со црни чизми

Камила Морони - Девојката која не греши при изборот на свечени креации

Камила Морони - Девојката која не греши при изборот на свечени креации

Камила Морони е 21-годишен модел и веќе подолго време девојка на актерот Леонардо Дикаприо (45). Успешна е во својата кариера, но годинава посебно беше забележана поради фантастичните модни комбинации кои ги презентираше, пред сè на црвениот килим. Иако може да се пофали со совршени пропорции, таа не ги нагласува на вулгарен начин ни одблиску. Исто

Ова се највпечатливите изданија на Меган Маркл низ 2019-та

Ова се највпечатливите изданија на Меган Маркл низ 2019-та

Меган Маркл беше прогласена за највлијателна модна личност за 2019-та година, според релевантната модна платформа Lyst. Тоа е доволен повод, да се осврнеме назад низ годината и да ги селектираме оние нејзини стилски изданија, за кои најмногу се зборуваше и најмногу го привлекоа вниманието на јавноста. Она што треба да се подвлече е дека годинава беше

Нова година на Барбадос е нешто што дефинитвно би сакале да го доживееме

Нова година на Барбадос е нешто што дефинитвно би сакале да го доживееме

Ако сте од оние што не ја сакаат лажната еуфорија околу Нова година, веруваме дека опцијата Барбадос и Нова година на плажа ви изгледа примамливо. Оние што биле велат дека тоа е доживување што секој би било прекрасно да го доживее. Нешто сосема поинаку од она што го знаеме и сме навикнале. View this post on Instagram A post shared by (@miamariawie)

Шарлиз Терон, Никол Кидман и Марго Роби атракција на премиерата на „Bombshell“ во Лос Анџелес

Шарлиз Терон, Никол Кидман и Марго Роби атракција на премиерата на „Bombshell“ во Лос Анџелес

Моќното трио – актерките Шарлиз Терон, Никол Кидман и Марго Роби кои ги толкуваат главните улоги во драмата „Bombshell", вчера со специјална премиера во Лос Анџелес ја започнаа својата промотивна турнеја за филмот. Како главни ѕвезди на вечерта, целото внимание беше свртено кон нив и неизбежно се коментираше како беа стилизирани. Фото: Getty images

Шарлиз Терон, Никол Кидман и Марго Роби атракција на премиерата на „Bombshell“ во Лос Анџелес

Шарлиз Терон, Никол Кидман и Марго Роби атракција на премиерата на „Bombshell“ во Лос Анџелес

Моќното трио – актерките Шарлиз Терон, Никол Кидман и Марго Роби кои ги толкуваат главните улоги во драмата „Bombshell", вчера со специјална премиера во Лос Анџелес ја започнаа својата промотивна турнеја за филмот. Како главни ѕвезди на вечерта, целото внимание беше свртено кон нив и неизбежно се коментираше како беа стилизирани. Фото: Getty images

Четврток во џинс + ролка + црвено-бело капутче

Четврток во џинс + ролка + црвено-бело капутче

Добро утро. На ден пред петок и стартот на викендот се одлучивме за една кежуал комбинација. За денска одбравме стајлинг со фармерки, омиленото парче на многумина. Го комбинираме со бела ролка и црвено-бело капутче, кое ќе внесе живост во сивилото надвор. Комбинацијата е заокружената со патики, очила за сонце и мала чанта, со што имате удобност - идеално

Групна изложба на македонски дизајнери на „Slowscapes 3“ во Акантус

Групна изложба на македонски дизајнери на „Slowscapes 3“ во Акантус

Во вторник, 17. Декември во 12 часот во галеријата Акантус во Скопје ќе биде отворена групната изложба насловена како „Slowscapes". Македонските модни брендови Арма, Петел Паун, Лудус, Марта Пејоска, Нина Нине, Кактус, Јована Филиповиќ и Ивана Секуловска (Factory Girl) ќе ги понудат на продажба своите најнови колекции во амбиент пригоден за престојните

2020 е престапна година и сега што?

2020 е престапна година и сега што?

За дваесетина дена ќе ни пристигне новата 2020 година, но ако им веруваме на народните верувања (а им веруваме!) не треба многу да сме среќни. 2020 е престапна година, а ако не ви прелетало низ нашиот медиумски простор, еве ние ќе ви ги кажеме кои работи никако да не ги почнувате во 2020 година: Изградба на куќа (Може да дојде до несреќа, поплава,

Аутфит по мерка на жените со изграден стил – Кејт Бланшет во сомотно одело

Аутфит по мерка на жените со изграден стил – Кејт Бланшет во сомотно одело

Деновиве во Лондон беше фотографирана филмската и модна икона Кејт Бланшет, во шик издание што беше прокоментирано како пример како треба да изгледа модерна жена со изграден стил. Во еден аутфт се споени две актуелни тенденции: сомотот како еден од омилените материјали во овој период од годината и класичната сина нијанса што е прогласена за боја на