притисни ентер »

Извори

Фемина

Хит на Instagram: Стари фотографии од славните личности ...

Хит на Instagram: Стари фотографии од славните личности ...

Instagram профилот Velvet Coke деновиве непрекинато добива сè повеќе и повеќе следбеници. Зошто? Бидејќи обединува ретко видени фотографии и снимки од славните личности. Фотографии од младоста и приватниот живот на бројни холивудски и музички ѕвезди мамат насмевки и солзи кај фановите, а дел од нив откриваат и интересни факти. Бред Пит и Џенифер Анистон

Џенифер Лопез и Алекс Родригез споделија видеа и ...

Џенифер Лопез и Алекс Родригез споделија видеа и ...

Џенифер Лопез накратко ги стави професионалните обврски на пауза за да се релаксира со најсаканите. Славната актерка и пејачка замина на одмор со децата Макс и Еми заедно со Алекс Родригез и неговите ќерки Наташа и Ела. Популарната двојка сподели фотографии и видеа од патувањето во Ајдахо. Во едно од видеата, Лопез танцува со Наташа на нејзината најнова

Џони Деп се отвори за тоа како го изгуби ...

Џони Деп се отвори за тоа како го изгуби ...

Џони Деп во изминативе години мина низ многу комплицирани моменти во животот – изгуби стотици милиони долари, се соочи со смртта на мајка му, се разведе од Амбер Херд откако беше обвинет за семејно насилство, а е и во центарот на неколку судски процеси. Популарниот актер проговори за финансиските и семејните проблеми во интервју за реномираното списание

Талентиран на вујко си: Внукот на Тоше Проески ...

Талентиран на вујко си: Внукот на Тоше Проески ...

Се сеќавате на Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески со кого тој ја сними песната „My Little One“? A post shared by Kristijan Risteski (@kristijanristeski) on Oct 16, 2017 at 3:33am PDT Талентираното момче порасна и денес има 20 години, а љубовта кон музиката несомнено ја наследи од нашата ѕвезда со ангелски глас. Пред неколку години, Кристијан

Викторија Бекам во исто одело како мајка си на ...

Викторија Бекам во исто одело како мајка си на ...

Викторија Бекам организираше коктел забава во својот бутик во Лондон за да прослави за соработката со Sotheby’s. На настанот на кој беа изложени уметнички дела на Лукас Кранах Постариот, 44-годишната дизајнерка изгледаше елегантно во црн костум од сопствената колекција и складни салонки. Таа позираше покрај своите родители и Дејвид Бекам. На Instagram,

Четири совети за третман на ретка коса

Четири совети за третман на ретка коса

Косата не е само израз на стил, нејзината состојба може многу да ви каже за нечие здравје. Кога нејзиниот сјај и густина се губат, организмот сигнализира дека нешто во него се случува, односно дека постои физичка или психичка нерамнотежа. Често се случува жените во одреден период да забележат дека влакната од косата се тенчат, опаѓаат во голем број

Гвинет Палтроу се релаксира со свршеникот на ...

Гвинет Палтроу се релаксира со свршеникот на ...

Гвинет Палтроу и Бред Фелчак се на одмор во Италија додека се засилуваат гласините дека планираат свадба до крајот на летото. Славниот пар беше фотографиран на јахта во Капри на која престојуваа и познатиот дизајнер Валентино Гаравани и неговиот долгогодишен бизнис партнер Џанкарло Џамети. 45-годишната актерка и 47-годишниот продуцент и режисер ја

51-годишната Хали Бери со двете мали деца на ...

51-годишната Хали Бери со двете мали деца на ...

Хали Бери ги почести своите деца со одмор на Бора Бора. 51-годишната актерка ужива на егзотичниот остров со 4-годишниот Масео Роберт и 10-годишната Нала Ариела. Холивудската ѕвезда сподели фотографии на Instagram од семејниот одмор. Таа речиси никогаш не ги покажува лицата на своите деца на фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи. A post

Меган Маркл во розова креација од Прада со принцот ...

Меган Маркл во розова креација од Прада со принцот ...

Меган Маркл и принцот Хари ја придружуваа кралицата Елизабета II на доделувањето на наградите „Млади лидери“. На приемот, кој се одржа во Бакингемската палата, новата 36-годишна припадничка на кралското семејство се појави во розова креација со потпис на Прада и елегантни црни чевли. Кралицата носеше цветен фустан и бели ракавици и не ја криеше насмевката

Блогерка со колоритен стил: Шик комбинации од ...

Блогерка со колоритен стил: Шик комбинации од ...

Ејнџел Обаси ќе ве освои со колоритниот стил и умешноста да ги комбинира силните бои. Нигериската блогерка стои зад профилот The Style Connaisseur и досега им го има привлечено вниманието на десетици илјади обожаватели. Својот стил Ејнџел го опишува како елегантен, а вели дека би сакала еден ден да соработува со брендови како Balmain, Zuhair Murad,