притисни ентер »

Извори

iLike

Хороскоп за понеделник (30.03.2020)

Хороскоп за понеделник (30.03.2020)

Овен Бурните емоции ги насочувате кон пријателите и тоа поради несложување. Не умеете мирно да реагирате, туку им ја фрлате вистината в лице и ги шокирате. Тоа многу често ви се случува, а не сте свесни кога им е непријатно на другите. Денеска е можно да се вљубите како никогаш. Бик Бидејќи вашите постапки извираат од страста, можни се разочарувања

Третман за подочници во домашни услови

Третман за подочници во домашни услови

Зелениот чај е совршенo здрав производ заради неговите антиоксидативни состојки. Првично, зелениот чај беше многу популарен во Кина и до денес се користи за лекување на главоболки и депресија. Покрај здравствените придобивки, зелениот чај има голем број на позитивни ефекти поврзани со кожата и телото. Зелениот чај помага за подмладување на кожата и

Хороскопски знаци со кои не можете да имате сериозна врска

Хороскопски знаци со кои не можете да имате сериозна врска

Секој од нас посакува да има до себе личност со оја ќе биде и во добро и во лошо. Но, ѕвездите не се кон сите подеднакво наклонети кога се работи за долгорочна љубовна врска. Овие три знаци се како тврд орев и со нив е многу тешко да се одржи долга и стабилна врска. Девица Луѓето родени во овој знак од самиот почеток немаат предиспозиции за поврзување,

Колку часа сон се потребни според возраста на детето?

Колку часа сон се потребни според возраста на детето?

Едно често прашање со кое се соочуваат многу родители е кога е вистинско време да се заспие детето? Ако децата ги легнувате премногу рано, нема да можат да заспијат, тие ќе си играат во креветот, на крајот може да станат хиперактивни и потешко да заспијат. Ако ги легнете премногу доцна, следниот ден тие ќе бидат вознемирени и тешко ќе можат го издржат

Колку часа сон се потребни според возраста на детето?

Колку часа сон се потребни според возраста на детето?

Едно често прашање со кое се соочуваат многу родители е кога е вистинско време да се заспие детето? Ако децата ги легнувате премногу рано, нема да можат да заспијат, тие ќе си играат во креветот, на крајот може да станат хиперактивни и потешко да заспијат. Ако ги легнете премногу доцна, следниот ден тие ќе бидат вознемирени и тешко ќе можат го издржат

Со партнерот секогаш треба да се расправате пристојно

Со партнерот секогаш треба да се расправате пристојно

Секако дека не постои пар кој не се расправа, но постојат расправии и расправии. Запомнете со кого се расправате Станува збор за вашиот партнер и секогаш обидете се да ја разгледате неговата ситуација. „Полесно е да се биде сочувствителни кога ќе се сетите дека тој се грижи за вас, иако ви е лут”, вели терапевката, Кери Кол. Прифатете го гестот за

Најчести причини зошто тој не се јавува?

Најчести причини зошто тој не се јавува?

Ако понекогаш се прашувате зошто партнерот не ви се јавува, прочитајте ги најчестите 4 причини за тоа. Не е тип кој често се допишува Постојат такви на кои им е помило да зборуваат, отколку да пишуваат пораки. Ако и вашиот партнер е таков, обратете внимание дали редовно ве бара или сепак не му е грижа. Се плаши да не влезе во маратон од пораки Понекогаш

Хороскоп за вторник (17.03.2020)

Хороскоп за вторник (17.03.2020)

Овен Сите ваши потфати се успешни. Успевате да ги усогласите зборовите и делата, така што фантастично функционирате. Искористете ги овие моменти, бидејќи не се случуваат често. Се занимавате со работи кои ви носат пари и профитирате. Избегнувајте неискрени потези. Бик Само што ќе решите една непријатност се јавува нова. Морате да се челичите и да сфатите

Зошто да пиете топла вода секој ден?

Зошто да пиете топла вода секој ден?

За добро здравје и доволна хидратација на организмот се препорачуваат 6-8 чаши вода во текот на еден ден. Топлата вода има повеќе корисен ефект врз нашиот организам, бидејќи така се ослободуаат сите штетни материи од телото. ◘ Пијте една чаша топла вода секој ден за ја прочистите кожата. Топлата водa особено се препорачува ако имате проблем со поспаност

Правило за хармонија и среќа во животот

Правило за хармонија и среќа во животот

Дали сте слушнале за Паретов закон? Истиот може да ви помогне за да го подобрите квалитетот на вашиот живот. Како што пишува Your Tango, овој закон се заснова на принципот 80/20, што значи 80% од посакуваниот резултат се постигнува со 20% од потрошеното време. Поедноставно кажано, ако 20% од вкупното време секој ден, го правите она што го сакате, тоа