притисни ентер »

Извори

Info.mk

Најтежок распоред на светот? Сити ќе гостува кај Челси, ПСЖ и Ливерпул во осум дена!

Најтежок распоред на светот? Сити ќе гостува кај Челси, ПСЖ и Ливерпул во осум дена!

Пеп Гвардиола се наоѓа пред можеби најголемиот предизвик во неговата богата тренерска кариера, откако во една недела неговите Манчестер сити ќе има две клучни гостувања во Премиерлигата и едно во Лигата на шапиони. „Граѓаните“, прво во сабота ќе играат на „Стемфорд бриџ“ против Челси на Томас Тухел, тимот кој лани ги победи за титулата во Лигата на

Абрахам е новиот херој на „волчицата“ – прво ја пееше химната, па донесе победа!

Абрахам е новиот херој на „волчицата“ – прво ја пееше химната, па донесе победа!

Теми Абрахам мораше да биде убедуван да го напушти Челси и да пристигне на „Олимпико“ под водство на Жозе Мурињо, но тоа најверојатно беше една од најдобрите одлуки во неговата кариера, откако Англичанецот веднаш стана миленик на публиката. На искрената поддршка од трибините, Абрахам врати со својот трет гол во седум меча во дресот на Рома, овојпат

ЛШ: ПСЖ покажа заби, Порто со драматична победа над Флензбург

ЛШ: ПСЖ покажа заби, Порто со драматична победа над Флензбург

Пари Сен-Жермен ја забележа првата победа во новата сезона во ЕХФ Лигата на шампиони, откако целосно доминираше против романскиот шампион Динамо Букурешт стигнувајќи до фантастична 41:30 (21:11) победа, додека Флензбург пропушти водство од два гола во последните минути за да загуби со 28:27 на гости кај Порто. По поразот од Веспрем во првото коло,

„Економист“ во редакциска колумна ја повика Кристалина Георгиева да се повлече од функцијата директор на ММФ

„Економист“ во редакциска колумна ја повика Кристалина Георгиева да се повлече од функцијата директор на ММФ

„Економист“ ја повика директорката на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева, да се повлече од функцијата поради нејзината улога во скандалот со манипулации со податоци поврзани со Кина, додека таа се уште беше во Светската банка. Според изданието, тој скандал го поткопал влијанието на ММФ. Влијателниот лондонски магазин во жесток едиторијал

Вилшир: Сопругата ќе одлучи кога ќе престанам со фудбалот

Вилшир: Сопругата ќе одлучи кога ќе престанам со фудбалот

Поранешниот талент на Арсенал, Џек Вилшир уште е во потрага на фудбалски клуб кој би ангажирал по отпуштањето од Бурнемаут, но признава дека неговата сопруга, Андријани Мајкл ќе одлучи кога ќе биде време тој да се откаже. 29-годишниот Вилшир, кој во кариерата имаше 34 настапи за Англија и 141 настап во Премиер лигата, и покрај ветувањата дека секогаш

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

Дрога е запленета вчера на црногорскиот граничен премин Сукобин во автомобил со регистерски таблички од Македонија, кој се движел од правец на Албанија кон Црна Гора. Дрогата е пронајдена во полициско возило, а како што соопшти царинската служба на Црна Гора службеници на царинска испостава во Сукобин во координација со полициската управа, заплениле

Вест хем го тролаат Санчо откако Форналс го прати по хот-дог: Се гледаме!

Вест хем го тролаат Санчо откако Форналс го прати по хот-дог: Се гледаме!

Вест хем преку својот официјален Твитер профил се потсмеваа со ѕвездата на Манчестер јунајтед, Џејдон Санчо, откако Пабло Форналс успеа да му ја протне топката низ нозе при вчерашната 0:1 победа на „Олд Трафорд“ во ЕФЛ купот. Санчо, кој за големи пари пристигна од Борусија Дортмунд ова лето, вообичаено е човекот кој фасцинира со своите потези и трикови,

ТОП најголеми грешки на фудбалските судии

ТОП најголеми грешки на фудбалските судии

Се случува!  Се случува!  Би можело да ве интересира ЛШ полувреме: Милер го има удрено „меракот“ на Барса, Баерн води на „Ноу Камп“ Стоп за странските тренери – Премиер лигата подготвува нови правила Инди 500: Монтоја ќе вози Мекларен Винкс го постигна голот на кариерата Вердер си постигна спектакуларен автогол, но извлече реми со Келн Пандев и Џенова

Регистрирани 526 нови случаи на коронавирус, починаа 28 лица

Регистрирани 526 нови случаи на коронавирус, починаа 28 лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.632 тестирања, а регистрирани се 526 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 245, Куманово – 43, Велес – 22, Прилеп и Охрид – по 19, Штип – 18, Кавадарци – 17, Струмица – 16, Крива Паланка – 15, Битола – 12, Тетово – 11, Гостивар и Кочани – по 10, Кичево и Гевгелија

28 починати и 526 новозаразени од Ковид-19

28 починати и 526 новозаразени од Ковид-19

Направени се 3.632 тестирања, а регистрирани се 526 нови случаи на КОВИД-19, информираат од Министерството за здравство. Во Скопје – 245, Куманово – 43, Велес – 22, Прилеп и Охрид – по 19, Штип – 18, Кавадарци – 17, Струмица – 16, Крива Паланка – 15, Битола – 12, Тетово – 11, Гостивар и Кочани – по 10, Кичево и Гевгелија – по 9, Свети Николе – 8, Виница