притисни ентер »

Извори

Infomax

(Видео) НОВ УЖAC ВО ИРАН: Патнички авион во пламен, патниците снимиле застрашувачко видео

(Видео) НОВ УЖAC ВО ИРАН: Патнички авион во пламен, патниците снимиле застрашувачко видео

Уште еден авион во Иран се запалил веднаш по полетувањето. Авионот кој полетал од аеродромот кој се наоќа на северот во Иран, се запалил веднаш после полетувањето. До инцедентот дошол денеска во текот на денот. Патничкиот авион од Техеран бил принуден да се врати на аеродромот Горган на северот од Иран, затоа што едниот од моторите се запалил веднаш

ДЕМАНТ ОД СРБИЈА: Пациентот од Кина нема коронавирус!

ДЕМАНТ ОД СРБИЈА: Пациентот од Кина нема коронавирус!

Министерот за здравство на Србија, Златибор Лончар, во изјава за РТС нагласи дека пациент од Кина за кој во Белград се посомневале дека има коронавирус, по тестирање е откриено дека станува збор за респираторна инфекција. Тој потенцираше дека Србија има реагенси не само за еден вид коронавирус, туку за четири типа, и дека во рок од два часа тие можат

(Фото+Видео) НА 1.700 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСОЧИНА ПОЧНА ЛИТИЈАТА:”Не ви ги даваме светите места”, порачаа вениците

(Фото+Видео) НА 1.700 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСОЧИНА ПОЧНА ЛИТИЈАТА:”Не ви ги даваме светите места”, порачаа вениците

Протестите во Црна Гора не стивнуваат. Како што кажуваат верниците дождливото време нема да ги спречи да искочат на улиците и да ги изразат своето незадоволво и да им порачаат на Црногорските власти дека нема да дозволат да им ги земат Светите места. СИЈА ПЛАМЕМ ВЈЕЧНЕ ЉУБАВИ И ВЈЕЧНОГ ПРКОСА ВАСОЈЕВИЋА Gepostet von Marko Milačić – Prava Crna Gora

(Видео)ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА ОД ТИКВЕШИЈАТА: Полицајци тепаат 15-годишно дете пред очите на неговиот татко

(Видео)ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА ОД ТИКВЕШИЈАТА: Полицајци тепаат 15-годишно дете пред очите на неговиот татко

Скандалозно видео на кое се гледа кое се гледа како полицајци физички малтретираат 15 годишно момче, сподели нови нарот Фуркан Салиу на својот ФБ профил Според информациите кои ги добил новинарот, се работи за 15 годишно момче кое во рацете имало документи, и со ништо не можело да ги испровоцира полицајците. Гласот кој се слуша на снимката е од таткото

ТУРЦИЈА: Најмалку 35 загинати и 45 спасени од урнатините по земјотресот

ТУРЦИЈА: Најмалку 35 загинати и 45 спасени од урнатините по земјотресот

Министерот Коџа истакна дека според најновите податоци, бројот на повредени, што се примени во болниците во регионот погоден од земјотресот, е намален на 104. Министерот за внатрешни работи на Турција, Сулејман Сојлу, изјави дека последните податоци покажуват дека досега од под урнатините се спасени 45 луѓе во подрачјето што во петокот го погоди разорниот

ВУХАН Е ГРАД НА ДУХОВИ: Повеќе од пет милиони луѓе го напуштија градот, се очекуваат нови 1.000 случаи

ВУХАН Е ГРАД НА ДУХОВИ: Повеќе од пет милиони луѓе го напуштија градот, се очекуваат нови 1.000 случаи

Вухан е ставен во карантин од 23 јануари. Аеродромот, фериботите, метрото, јавниот превоз, железничката и автобуската станица привремено ја прекинаа работата и се затворени патиштата до други области на земјата. Повеќе од пет милиони луѓе го напуштија Вухан за празниците на Лунарната нова година и за време на епидемијата на коронавирусот во градот,

ГОЛЕМИ ПОПЛАВИ ВО БРАЗИЛ: Бројот на жртвите се искачи на 38, додека пак 17 лица се водат за исчезнати

ГОЛЕМИ ПОПЛАВИ ВО БРАЗИЛ: Бројот на жртвите се искачи на 38, додека пак 17 лица се водат за исчезнати

Властите на североисточната сојузна бразилска држава Минас Жераис објавија вонредна состојба во педесетина општини во регионот поради долготрајните поројни дождови, објави во неделата гувернерот Ромеу Зума Нето. Оваа одлука им овозможува на локалните администрации да набавуваат добра и услуги неопходни за справување со последиците од елементарната

ГОЛЕМИ ПPOТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ ПРОТИВ КАРАНТИНОТ: Демонстpaнтите фрлале гасни бoмби кон полициjaта

ГОЛЕМИ ПPOТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ ПРОТИВ КАРАНТИНОТ: Демонстpaнтите фрлале гасни бoмби кон полициjaта

Граѓаните на Хонгконг денеска организираа протести во дел од градот познат како Нова територија, по одлуката на владата привремено еден празен станбен блок да се претвори во карантин за оние кои имале контакт со луѓе со новиот коронавирус. Демонстрантите запалија оган во лобито на центарот и фрлаа гасни бомби кон полицијата, јавува Си-Ен-Ен. Одлуката

ВАУЧЕРИТЕ ОД 1.000 ЕВРА ЗА ИНВЕРТЕР КЛИМИ ЗАГЛАВЕНИ ВО ОПШТИНИТЕ: Повеќе од очигледно е дека место да се греат, граѓаните ќе ги добијат климите за ладење

ВАУЧЕРИТЕ ОД 1.000 ЕВРА ЗА ИНВЕРТЕР КЛИМИ ЗАГЛАВЕНИ ВО ОПШТИНИТЕ: Повеќе од очигледно е дека место да се греат, граѓаните ќе ги добијат климите за ладење

Ветените ваучери од по 1.000 евра за инвертер клими како замена на печките на огревно дрво, не стигнаа до рацете на граѓаните. Парите во висина од 10 милиони евра кои ги обезбеди ЕСМ се префрлени на општините, па сега се чека да започне постапката. Изготвување на програмата по која ќе се спроведува акцијата, потребната документација и начинот на аплицирање

МИНИСТЕРОТ ОД “АЛИ ЕКСПРЕС” СЕ “УТЕПА” ОД ЛАЖЕЊЕ: Климите инвертер место во зима, прашање е дали граѓаните ќе ги добијат и на пролет

МИНИСТЕРОТ ОД “АЛИ ЕКСПРЕС” СЕ “УТЕПА” ОД ЛАЖЕЊЕ: Климите инвертер место во зима, прашање е дали граѓаните ќе ги добијат и на пролет

Ветените ваучери од по 1.000 евра за инвертер клими како замена на печките на огревно дрво, не стигнаа до рацете на граѓаните. Парите во висина од 10 милиони евра кои ги обезбеди ЕСМ се префрлени на општините, па сега се чека да започне постапката. Изготвување на програмата по која ќе се спроведува акцијата, потребната документација и начинот на аплицирање