притисни ентер »

Извори

Кафе пауза

Овие 4 хороскопски знаци можат лесно да го издржат раздвојувањето и врската на далечина

Овие 4 хороскопски знаци можат лесно да го издржат раздвојувањето и врската на далечина

Поради ситуацијата со коронавирусот, многу парови буквално се присилени на врскa на далечина. Се разбира, ова е голем предизвик за многумина. Сепак, некои немаат никаков проблем – особено оние родени во овие 4 хороскопски знаци. Не е лесно да се биде оддалечен од саканиот со недели. Редовно се слушате или разговарате преку Skype, но тоа не е исто со

30-те најдобри фотографии од натпреварот „Дивина 2020“ што ќе ви го разубават денот

30-те најдобри фотографии од натпреварот „Дивина 2020“ што ќе ви го разубават денот

Погледнете ги најдобрите фотографии од најновиот конкурс на „ Агора “, во кој се избираше најдобрата фотографија од природата, а беа доставени повеќе од 9200 фотографии. Натпреварот „Wild2020“ започна на 21 февруари на мобилната апликација „Агора“, каде што сите фотографи, без разлика дали се аматери или професионалци, можеа да учествуваат на меѓународниот

Орангутани изградиле посебна пријателска поврзаност со видри со кои заедно го поминуваат времето во зоолошка градина

Орангутани изградиле посебна пријателска поврзаност со видри со кои заедно го поминуваат времето во зоолошка градина

Пријателството помеѓу различни животински видови е секогаш симпатично за набљудување. Овојпат, неверојатното пријателство помеѓу семејство орангутани со некои видри  во белгиската зоолошка градина го привлече вниманието на Интернет и ги освои срцата на многумина. Орангутаните и видрите за првпат се сретнале кога вработените во зоолошката градина „

6 трендови од минатото на кои треба да им обрнете внимание

6 трендови од минатото на кои треба да им обрнете внимание

Само што помисливте дека некои парчиња облека никогаш веќе нема да се носат, новите трендови почнаа да го демантираат тоа. Ова се некои од водечките трендови за оваа сезона, а вие речиси ги заборавивте. 1. Кроп топ Трендот на кратки топови и гол стомак е повторно многу актуелен. Овој пат тоа е малку посуптилно од претходно, но повторно го привлекува

14 филмови со премиера во 2020 година кои треба да ги изгледаме

14 филмови со премиера во 2020 година кои треба да ги изгледаме

Повеќе од 10.000 филмови беа премиерно објавени во 2019 година, но 2020 година е исто толку плодна! За да не се изгубиме во целата оваа разновидност, треба да ги прочитаме коментарите на критичарите, написите и оценките на Интернет. Следува список од најочекуваните филмови во 2020 година. 1. „Dune“ („Дина“) Датум на објавување: 19 ноември, 2020 година

Пет работи што ги нервираат жените

Пет работи што ги нервираат жените

Односите помеѓу мажите и жените се комплексни, а експертите секогаш советуваат да имате високо ниво на толеранција за врската да биде успешна. Покрај толеранцијата, неопходно е мажите да знаат како да се однесуваат во некои ситуации за нивната понежна половина да биде среќна затоа што постојат ситуации со кои жените едноставно не можат да се справат

Зошто се верува дека цинкот може да ја спречи заразата со коронавирусот и како да го користите?

Зошто се верува дека цинкот може да ја спречи заразата со коронавирусот и како да го користите?

Цинкот може да биде ефикасен кога станува збор за намалување на времетраењето на настинката, а сега се знае дека многу обични настинки се предизвикани од коронавируси. Па, многумина да се прашуваат дали цинкот може да помогне во ублажување на влијанието и да помогне во борбата против новиот коронавирус кој пустоши низ целата планета. Цинкот е неопходен

Тиропита за појадок или вечера: Грчка пита со сирење

Тиропита за појадок или вечера: Грчка пита со сирење

Ова е едноставен и вкусен рецепт со кој ќе ги воодушевите вашите најблиски. Ви предлагаме веднаш да го направите овој вкусен грчки специјалитет и тоа без готови кори за пита. Потребни состојки: 5 јајца 200 грама брашно 400 г фета сирење 200 г кашкавал 1 шолја павлака (180 мл) 100 мл масло 1 лажичка прашок за печиво Начин на подготовка: Лесно разматете

Во овој случај, носењето маска e повеќе штетно отколку корисно!

Во овој случај, носењето маска e повеќе штетно отколку корисно!

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО) за итни случаи Мајкл Рајан изјави дека носењето маски за лице, доколку тие се користат неправилно, може да направи повеќе штета отколку корист во борбата против ширењето на новиот коронавирус. Во време кога некои земји се соочуваат со недостиг од маски, Рајан повтори дека СЗО верува дека маски

6 хороскопски знаци на кои не треба да им верувате премногу

6 хороскопски знаци на кои не треба да им верувате премногу

Лесно е да се даде ветување, но многу е потешко да се исполни. Постојат хороскопски знаци кои и покрај желбата да го исполнат ветувањето, на крајот, никогаш не го завршуваат она што го започнале. 1. Близнаци Кога Близнаците ветуваат нешто, тие имаат намера да го исполнат тоа. Меѓутоа, тие постојано се обидуваат многу повеќе отколку што навистина можат