притисни ентер »

Извори

Курир

Расте бројот на жртви и заразени: Во Македонија коронавирус имаат 570 лица

Расте бројот на жртви и заразени: Во Македонија коронавирус имаат 570 лица

Расте бројот на жртви и заразени: Во Македонија коронавирус имаат 570 лица Во последното деноноќие забележани се 15 нови случаи на коронавирус во Македонија. По градови: Во Скопје 4, Куманово 8 и по еден во Тетово, Струга и Штип. Со тоа бројот на заразени порасна на 570 лица. Расте бројот и на жртви од коронавирусот во земјава. Починаа уште три лица

Димовски: Безусловно се ставивме во служба на татковината

Димовски: Безусловно се ставивме во служба на татковината

Димовски: Безусловно се ставивме во служба на татковината Љубовта и грижата кон Македонија и кон Македонскиот народ се покажува на различни начини. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, деновиве по втор пат покажа на дело како се сака и се води грижа за татковината и народот. Од срце, чесно, честито и несебично. Власта и СДСМ ги игнорираат

УМС на ВМРО-ДПМНЕ слави 29 години од формирањето

УМС на ВМРО-ДПМНЕ слави 29 години од формирањето

УМС на ВМРО-ДПМНЕ слави 29 години од формирањето 2️⃣ 9️⃣ години Унија на млади сили на ВМРО – ДПМНЕ, 2️⃣ 9️⃣ години авангарда и столб на младината! Поминавме многу години заедно, многу генерации се вградија и дадоа свој допринес во најголемиот политички помладок во Македонија. Нѐ чекаат уште многу години работа, труд и посветеност за # Македонија

Спасовски: Пикот на коронавирусот кај нас ќе биде помеѓу 2.000 и 2.500 заразени граѓани

Спасовски: Пикот на коронавирусот кај нас ќе биде помеѓу 2.000 и 2.500 заразени граѓани

Спасовски: Пикот на коронавирусот кај нас ќе биде помеѓу 2.000 и 2.500 заразени граѓани Премиерот Оливер Спасовски нагласи дека оваа битка ќе трае, и само заедно ќе може да се намали офанзивата на коронавирусот. -Следните две до три недели ќе го достигнеме пикот на заразата кај нас ќе биде помеѓу 2.000 и 2.500 заразени граѓани,  изјави премиерот Спасовски

Албанец пронајден мртов во Кавадарци, познат неговиот идентитет

Албанец пронајден мртов во Кавадарци, познат неговиот идентитет

Албанец пронајден мртов во Кавадарци, познат неговиот идентитет На 05.04.2020 во 12.50 часот во Одделението за внатрешни работи Кавадарци, А.Б.(42) од Кавадарци пријавил дека во куќа на ул.„11-та Бригада“, во соба каде престојувал, го пронашол починат Л.М.(44) од Р.Албанија. Од лекар од Итна медицинска помош констатирана е смрт без траги на насилство

Шилегов му го смени името на вирусот, не знае со што се бори цела држава

Шилегов му го смени името на вирусот, не знае со што се бори цела држава

Шилегов му го смени името на вирусот, не знае со што се бори цела држава Во Македонија секојдневно расте бројот на жртви од коронавирусот. Наречен Ковид-19 (бидејќи се појави во 2019-та година), сее страв низ цел свет, а секако и во нашата држава. Но градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, не знае ниту како се вика овој вирус, па му го смени

Угостител и уште три лица се обвинети за непостапување според здравствените прописи

Угостител и уште три лица се обвинети за непостапување според здравствените прописи

Угостител и уште три лица се обвинети за непостапување според здравствените прописи Основното јавно обвинителство Гостивар денеска поведе постапка и поднесе предлози за издавање казнени налози против четири лица кои го сториле кривиното дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик. Еден

Кабинет на Пендаровски: Излегоа резултатите од тестот за коронавирус на бабата на претседателот

Кабинет на Пендаровски: Излегоа резултатите од тестот за коронавирус на бабата на претседателот

Кабинет на Пендаровски: Излегоа резултатите од тестот за коронавирус на бабата на претседателот Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски информира дека резултатите од тестот за коронавирус од мајката на сопругата на претседателот се негативни. – Брисот беше земен посмртно, откако г-ѓа Ѓоргиевска (71) почина вчера на Клиниката за пулмологија во

Кабинет на Прндаровски: Излегоа резултатите од тестот за коронавирус на бабата на претседателот

Кабинет на Прндаровски: Излегоа резултатите од тестот за коронавирус на бабата на претседателот

Кабинет на Прндаровски: Излегоа резултатите од тестот за коронавирус на бабата на претседателот Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски информира дека резултатите од тестот за коронавирус од мајката на сопругата на претседателот се негативни. – Брисот беше земен посмртно, откако г-ѓа Ѓоргиевска (71) почина вчера на Клиниката за пулмологија во