притисни ентер »

Извори

Lady

Медицинско лице: Дојде ред и јас нешто да кажам и верувам дека зборувам во име на сите колеги…

Медицинско лице: Дојде ред и јас нешто да кажам и верувам дека зборувам во име на сите колеги…

Дојде ред и јас нешто да кажам и верувам дека зборувам во име на сите колеги. Од кога работам во итната служба сум се наслушала секакви критики за нашата работа и секогаш сум велела дека е под ниво да се одговори на злонамерни зборови, меѓутоа во една стресна ситуација за сите нас дојде ред да се кажат „два збора“. Како функционира брзата помош: да

Не ми глуми. Не дека не можеш да ме излажеш. Таков сум, верувам наивно како детенце…

Не ми глуми. Не дека не можеш да ме излажеш. Таков сум, верувам наивно како детенце…

Не ми глуми, ОК? Дека кога глумиш нешто што не си, целата енергија во тебе се пореметува. А животот ми направи апгрејд на сензорите, па веднаш забележувам нејасни и извештачени енергетски бранови. А тоа ме одбива од тебе. Енергиите не сакаат така. Енергиите сакаат јас и ти да се запознаеме на елементарно ниво. Да се препознаеме. Дека нашите енергии

Најдобрите трикови со сода бикарбона која секога жена треба да ги знае

Најдобрите трикови со сода бикарбона која секога жена треба да ги знае

Уште од античкиот Египет, луѓето знаеле за придобивките од сода бикарбона. Веќе е познато денес, и има околу 300 начини да се користи со векови од домаќинките низ целиот свет. Ви ги претставуваме 15-те најпопуларни трикови за сода бикарбона. Веројатно веќе го имате овој производ во домот, но дали го користите за нешто друго освен готвење? Овој ефтин

Прегратката е за секого еднаква големина. Прегратка понеси и доволно ти е !

Прегратката е за секого еднаква големина. Прегратка понеси и доволно ти е !

Чувај ја младичу. Сеуште можеш И ако не ја чуваш сега. Секој ден можеш да почнеш од почеток. Да сакаш една, најубава и најдобра. Иако знаеш дека не е најубава и најдобра. Не е ни важно. Човече на неа си и се. Каков и да си. На неа си најпотребен. И кога не знаеш ништо, она те чека само тебе. Само појави се. Верувај ми. Без пари, исприки и објаснувања

Што го очекува секој хороскопски знак во април

Што го очекува секој хороскопски знак во април

ОВЕН Kариера и пари: Од професионален аспект, април ќе биде доста ефективен, што значи дека ќе бидете зафатени скоро цело време. Првиот дел од април ќе биде дарежлив: ќе добиете многу материјални привилегии како и луксузни подароци. Здравје: Крајот на април ќе ви донесе олеснување: Доколку сте имале здравствени проблеми во последниве 6 месеци, сега

Чудо во манастирот Свето Преображение: Еве што се случило со три икони од иконостасот

Чудо во манастирот Свето Преображение: Еве што се случило со три икони од иконостасот

Во храмот Свето Преображение во Србија три икони од иконостасот започнале да мироточат за време на служењето на Светата литургија, на која, поради забраната за собири, присуствуваа само свештениците. Иконите на Исус Христос, Пресвета Богородица и Свети Архангел Михаил мироточат веќе неколку дена, на радост на тамошните верници, а свештеникот Анѓелко

Потпишувајте  ги документите со Телеком од дома, за непречено функционирање на вашиот бизнис

Потпишувајте ги документите со Телеком од дома, за непречено функционирање на вашиот бизнис

Дигиталното работење од дома не е новост денес, кога комуникациската технологија пружа неограничени можности. Но, во моментов, заради мерките за превенција, милиони луѓе работат од дома, а бизнисите се ставени во ситуација кога многу брзо треба да ја префрлат целата работа онлајн. Во овие услови, се јави потреба за дигитално потпишување документи (формулари,

Беќири по нападот врз девојка од Штип од страна на двајца машки монструми: Да, тие се истите мажи кои со векови се до ден денес …

Беќири по нападот врз девојка од Штип од страна на двајца машки монструми: Да, тие се истите мажи кои со векови се до ден денес …

Активистот Луми Бекири се приклучи на низата коментари кои следуваа по насилството кое се случи во Штип. Тој на својот фесјбук профил напиша: „Згрозен од видеото кадешто се гледа ужасно и брутално насилство врз девојка од Штип од страна на двајца машки монструми. Исто така згрозен и од коментарите кои се обидуваат да го морализираат или оправдаат насилството

A1 Македонија ќе ги доставува месечните сметки електронски до своите корисници

A1 Македонија ќе ги доставува месечните сметки електронски до своите корисници

Согласно Уредбата донесена од Владата, како мерка за превенција од COVID -19 објавена во Службен весник бр.80/2020, се овозможува издавање на месечни сметки во електронска форма, сé со цел да се намали користењето на сметки во хартиена форма. На овој начин се зголемува заштитата на јавното здравје и се поттикнува користењето на дигиталните алатки од

Исповед на човек чија сопруга била спасена од министерот Филипче: Еве што се случило

Исповед на човек чија сопруга била спасена од министерот Филипче: Еве што се случило

Дејан Димитровски во групата на фејсбук под име „И јас сум Венко Филипче -поддршка“ го напиша своето искуство: За Венко… Пред 7 години сопругата на 31 годишна возраст доби прскање на анеуризма во мозокот(нема да пишувам за голготата додека не примија на одделение во неврохирургија) .. По итните проверки лекарскиот тим одлучува веднаш утредента да ја