притисни ентер »

Извори

Lady

Канада со петиција против Меган и Хари! Зошто десетици илјади собираат потписи против нив?

Канада со петиција против Меган и Хари! Зошто десетици илјади собираат потписи против нив?

Повеќе од 80.000 Канаѓани потпишале петиција во која се бара принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл сами да ја платат сметката за безбедност додека биле во земјата. Претплатата ја издадоа канадската федерација на даночните обврзници и Лорел Колинс, која е градоначалник на Викторија – точно каде моментално живеат Меган и Хари, пренесува Дејли Меил

„Забранетите“ фотографии на Меган Маркл: Погледнете како изгледаше таа на претходната свадба

„Забранетите“ фотографии на Меган Маркл: Погледнете како изгледаше таа на претходната свадба

Се венчаа британскиот принц Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36). Инаку на Меган Маркл ова и е втор брак, а некогаш беше мажена за филмскиот продуцент Тревор, со кој беше во врска шест години. Венчавката се случила во 2011. година, романтично, на плажа.

Што е вашата свекрва во хороскоп? Погледнете како да го “скротите” нејзиниот лош табиет

Што е вашата свекрва во хороскоп? Погледнете како да го “скротите” нејзиниот лош табиет

Знаете што е вашата свекрва во хороскоп? Во тој случај ќе знаете како да ја “скротите”. ОВЕН Секогаш е во движење и сака да командува. Откога ќе го искали својот бес на сопругот и децата, на ред доаѓате вие и тука ви нема помош. Едниствено што можете да направите е да не обрнувате внимание на нејзините замерки, или уште подобро, не дозволувајте нејзиниот

Направил тетоважа со ликот на неговиот брат кој боледува од Даунов синдром: Реакцијата на момчето ќе ве расплаче

Направил тетоважа со ликот на неговиот брат кој боледува од Даунов синдром: Реакцијата на момчето ќе ве расплаче

Видео снимка објавена на социјалните мрежи, во која е прикажана неизмерната љубов на двајца браќа од кои еден боледува од Даунов синдром го обиколи светот. Имено, момче за да ја покаже љубовта кон помалиот брат со Даунов синдром, го тетовирал неговиот лик на раката. Кога го видел својот лик нацртан на раката на брат му, момчето со Даунов синдром реагирал

Пазете се од луѓето што ги сакате, не дозволувајте да ги изгубите на ефтини работи!

Пазете се од луѓето што ги сакате, не дозволувајте да ги изгубите на ефтини работи!

Немојте утре да се каете за еден неразумен каприц, за погрешно протолкуван збор, за едно површно чувство што не може да го разбереш. Зачувајте ги луѓето што ги сакате како што се чувате себеси. Бидете љубезни, отворени и искрени со нив, не преправајќи се дека сте нешто што не сте, не додавајќи си на себе одредена величина, не правејќи ветувања што

Меган беше фотографирана на прошетка со Арчи: Таа осум 8 месеци не може да го научи ова !

Меган беше фотографирана на прошетка со Арчи: Таа осум 8 месеци не може да го научи ова !

Повеќе од забележително е дека Меган Маркл не се насмевна откако се случи Мегзит. Два месеци Меган е во Канада, а неодамна и се придружи и Хари. Дотогаш, таа го поминуваше времето претежно со Арчи и кучињата, кои редовно ги носеше на прошетки. Сепак, корисниците на социјалните мрежи велат дека дури осум месеци по раѓањето, таа сè уште не знае како

Таа беше покрај него кога тој беше водоводџија, а сега излезе во тесна хаљина и ги украде погледите од неговите обожаватели!

Таа беше покрај него кога тој беше водоводџија, а сега излезе во тесна хаљина и ги украде погледите од неговите обожаватели!

По експресната борба, сите очи беа вперени во сопругата на Мек Грегор, Ди Девлин, која излезе на теренот и се приклучи на прославата. Во тесен зелен фустан, Ди Девлин влезе да го гушка победникот и страсно го бакна. Инаку, парот е заедно веќе 12 години, а нивниот старт не беше воопшто луксузен. Имено, пред да успее во суровиот, честопати неправеден

Како е да се биде студент за размена на МБУ?

Како е да се биде студент за размена на МБУ?

За еден млад човек кој го започнал своето образование, од непроценливо значење е доколку може  да студира на некој странски универзитет, да доживее нова култура, да запознаат нови луѓе. Често во нашето опкружување сме сретнале лица кои го искусиле студентскиот живот во странство од прва рака. Но, како е да се дојде во нашата земја како студент на размена

Оваа зима препорачуваме: Битолско свежо млеко отсега збогатено со Д3 витамин

Оваа зима препорачуваме: Битолско свежо млеко отсега збогатено со Д3 витамин

Добро познатото Битолското свежо млеко отсега е дополнително збогатено со витамин Д3. Покрај тоа што е природен извор на калциум, лесно е за консумација бидејќи не е потребно да се вари и се консумира свежо. Со ваквиот состав ова млеко, совршено е за сите консументи особено во зимските месеци кога сончевите денови ни се ограничени. Посебно е препорачливо