притисни ентер »

Извори

Ladybook

Паметен избор – паметна исхрана

Паметен избор – паметна исхрана

Изминатиов месец се случија разни интересни настани низ градот, а посебен белег оставија низата активности на компанијата Herbalie Nutrition. @(cover) Случувањата започнаа со прес настан кој се одржа во хотелот Мериот на 18.11.2019 година, којшто продолжи во целовечерен настан со забава, дегустација на шејкови и едукативно предавање на докторот Јонатан

Богати и размазени кучиња на Instagram

Богати и размазени кучиња на Instagram

На Instagram покрај мали богати деца кои живеат речиси совршен живот, можат да се најдат и богати кучиња кои прават нашиот начин на живот да изгледа малку смешно. Го живеат сонот на секое куче.

Прошетајте низ куќата од „American Horror Story"

Прошетајте низ куќата од „American Horror Story"

Морничавата куќа од првата сезона на „American Horror Story” конечно е продадена за 3.2 милиони долари. Иако некои луѓе мислат дека куќата е проколната, изгледа навистина слатко и удобно за живеење.

Herbalife Nutrition ја лансира Иницијативата „Nutrition for Zero Hunger“ со која заложува 2 милиони УСД за да помогне во борбата против глад на глобално ниво

Herbalife Nutrition ја лансира Иницијативата „Nutrition for Zero Hunger“ со која заложува 2 милиони УСД за да помогне во борбата против глад на глобално ниво

ЛОС АНЏЕЛЕС ( 25 септември 2019 г. ) — Herbalife Nutrition (на Њујоршката берза (NYSE): HLF), најдобрата глобална нутриционистичка компанија, денеска го објави лансирањето на глобалната иницијатива „ Nutrition for Zero Hunger “ со која заложува 2 милиони УСД за да нема веќе гладни луѓе во светот, за да им се обезбеди пристап до правилна исхрана на

Доделени наградите на 10. Македокс

Доделени наградите на 10. Македокс

Светлината зрачеше од филмското платно, формирајќи приказни за луѓе и места кои досега не сме ги запознале или виделе. Научивме многу за нив, за нивните животи, за местата кои ги посетиле, за работите кои ги направиле. Предизвикаа емоции кои некогаш завршуваа со солзи... и се тоа неправи да се чувствуваме исполнети барем овие изминати 7 дена. Уште

Што ќе гледаме на отворањето на Makedox

Што ќе гледаме на отворањето на Makedox

Со проекцијата на документарните филмови „Мизерикордија“ (Шпанија, Бразил/ 2019/ 22 мин.) на Ксавиер Марадес и „И сѐ стана песна“ (Ирска, Велика Британија/ 2019/ 92 мин.) на режисерот Шејмус Марфи во Куршумли-ан ќе биде отворено 10. издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“. Краткиот документарец „Мизерикордија“ открива портрет

Мастерклас на Виктор Косаковски и работилница на Јана Цисар на 10. МакеДокс

Мастерклас на Виктор Косаковски и работилница на Јана Цисар на 10. МакеДокс

а два дена пред почетокот на 10. издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ ви најавуваме две, за нас многу значајни, програмски содржини. Мастер-клас со наслов „Не следете ги моите правила. Направете си свои“ на 24 август во Даут Пашин Амам ќе одржи еден од најзначајните европски и светски документаристи – Виктор Косаковски. Тој

Како целосно да се исклучите од работата додека сте на одмор?

Како целосно да се исклучите од работата додека сте на одмор?

Ако имате редовна работа со полно работно време, сигурно понекогаш се чувствувате уморно или недоодморено и едвај чекате да дојде лето за да го искористите годишниот одмор. Но, која би била поентата на одморот ако постојано го проверувате својот „е-mail" исто како кога сте не работа. Како да се дисконектирате од работата и да уживате во одморот? Средете

10 години Излет и отворање на летно Сектор 909

10 години Излет и отворање на летно Сектор 909

Утре, скопското кафуле „Излет“ одбележува 10 години од своето постоење. Прославата почнува во 17 часот и ќе трае се до 1 часот по полноќ. На годишнината на „Излет“ ќе настапи холандската легенда San Proper (Сан Пропер). Покрај Сан како музичка поддршка настапуваат и локалните артисти Узун Баба, Ulterior, Сашо Узун и Bruv. Ова кафуле сместено во срцето

Интимен концерт на Влатко Стефановски Трио

Интимен концерт на Влатко Стефановски Трио

Присуствувајте на концерт во интимна атмосфера на македонскиот вонсериски гитарист, Влатко Стефановски. Заедно со неговиот бенд, „Влатко Стефановски Трио“, ќе ви приредат вечер вредна за паметење. Концертот ќе се одржи на 08.06.2019 (Сабота) со почеток во 21:00 часот во прекрасниот и луксузен Комплекс Старо Буре, Кучково. Бидете дел од незаборавен