притисни ентер »

Извори

Македонија Денес

Никогаш повеќе нема да ја трошам својата духовна сила на ваквите луѓе: Совети на португалскиот експерт го обиколија светот!

Никогаш повеќе нема да ја трошам својата духовна сила на ваквите луѓе: Совети на португалскиот експерт го обиколија светот!

Португалскиот коуч  Жозе Микар Тејшеира објаснува како секој човек да се фокусира на главните животни цели и како да прекинеме да трошиме енергија на тривијалности и луѓе кои тоа апсолутно не го заслужиле! -Апсолутно повеќе немам никаква желба да трпам се што носи животот. Но, поентата не е станам арогантен, но дојдов до точка кога почнувам да се жалам

Се сеќавате на долгиот црн фустан во кој блескаше Џулија на Оскар пред 18 години:Еве за кого се чува (видео)

Се сеќавате на долгиот црн фустан во кој блескаше Џулија на Оскар пред 18 години:Еве за кого се чува (видео)

Иако од 73-тото доделување на Оскари поминаа 18 години, некои жени се уште се сеќаваат на долгиот црн фустан во кој Џулија Робертс (51) блесна на црвениот килим. Станува збор за фустан од модната куќа „Валентино“ кој имаше впечатлива бела лента од предната страна, а на пределот на деколтето преминува во две формирани во облик на буквата В. А од зад

Го затегнува стомакот, лекува болка во грбот, ги опушта рамениците: Ова е најдобрата вежба за жените (видео)

Го затегнува стомакот, лекува болка во грбот, ги опушта рамениците: Ова е најдобрата вежба за жените (видео)

Обратен планк е таква вежба која го затега и јакне телото користејќи ја тежината на оној што вежба. Ги активира сите мускули на телото, крвта подобро циркулира низ телото и ја зголемува мускулната маса. Постојат бројни начини за отстранување на подбрадокот,... Зелениот чај е омилен пијалок на многу жени, бидејќи... Грејпфрутот е апсолутен победник

Рецепт кој за 72 часа го елиминира подбрадокот:Направете сами природна крема и решете го овој проблем

Рецепт кој за 72 часа го елиминира подбрадокот:Направете сами природна крема и решете го овој проблем

Постојат бројни начини за отстранување на подбрадокот, некои од нив се хируршки зафати кои се ефикасни, но и доста скапи. Ние денес ви носиме природен начин како да ја затегнете кожата на лицето и да се решите засекогаш од подбрадокот. Состојки: една белка, мед, лимон, лажица мед. Овие состојки измешајте ги и направете маска за пилинг. Примена: Нанесете

Оваа госпоѓа (64) не била задоволна од изгледот и решила да доживее голема трансформација (видео)

Оваа госпоѓа (64) не била задоволна од изгледот и решила да доживее голема трансформација (видео)

Замислете да имате 64 години и да минувате низ драстични промени во животот. Веројатни мислите дека сите луѓе во тие години имаат нивна класична дневна рутина, носат иста фризура веќе со години и се задоволи со облеката која секојдневно ја носат и не сакаат поинаку да изгледаа. Тоа е вистина за многумина но не и за Џенет (64) која е мајка и штотуку

Колачиња кои го освоија интернетот: Потребни ви се 3 состојки и готови се додека кажете кекс (видео)

Колачиња кои го освоија интернетот: Потребни ви се 3 состојки и готови се додека кажете кекс (видео)

Брашно, путер и шеќер – овие три состојки звучат и повеќе од едноставно. Сепак, овие три состојки се доволни за да се направат овие колачиња кои засега освоиле речиси 7 милиони луѓе. Не само што за овие колачиња се потребни три состојки, туку и многу брзо се приготвуваат. Потребно ви е: 3/4 шолја путер на собна температура; 1/2 шолја ситен шеќер  и

Машко морско коњче се породува, неколку секунди откако се породил сите останале во шок (видео)

Машко морско коњче се породува, неколку секунди откако се породил сите останале во шок (видео)

Природата функционира на многу различни и чудни начини. Работите како природни опкружувања, исхраната и размножувања варираат од вид до вид секој од нив има уникатен начин на кој го прави сето тоа. Истото важи и за морското животно кое ќе го видите во ова видео – морско коњче. Додека секојдневно слушаме за тоа како женките се размножуваат и раѓаат,

Кучето на оваа сопственичка постојано бегало па таа решила да го сними со камера! Тоа што го видела е урнебесно (видео)

Кучето на оваа сопственичка постојано бегало па таа решила да го сними со камера! Тоа што го видела е урнебесно (видео)

Една од најважните работи за сопствениците на кучињата е да ги  научат нивните миленици да спијат на местото кое е наменето за нив. Некои кучиња во куќите имаат свои простирки, некои спијат на кревет со сопствениците додека некои имаат боксови. Џули е сопственичка на малечката Софи која обожува да бега од нејзиниот бокс и да се игра со пријателот Твич

Урнебесно: Овие дизајнери имале само една работа но направиле тешка грешка (галерија)

Урнебесно: Овие дизајнери имале само една работа но направиле тешка грешка (галерија)

Секогаш постојат луѓе кои не ја сфаќаат сериозно нивната работа и веруваат дека има покус пат кој ќе им помогне да дојдат до целта. Некои од тие грешки се толку епски што нема да им верувате на очите. Ќе се прашате како  некој можел ова да го направи. Михаел Бук е професор по уметност која решила во својот... Кристи Капела (27) е родена со оштетен

Направил куќа како од бајките за само 150 фунти и сега ја изнајмува (видео)

Направил куќа како од бајките за само 150 фунти и сега ја изнајмува (видео)

Михаел Бук е професор по уметност која решила во својот двор да направи куќичка од материјал кој сам г пронашол. Решил да ја направи во стил на куќи од дамнешни времиња, па ја правел од земја глина и слама. Тоа што е посебно интересно е тоа што оваа куќичка изгледа како домот на Хобитите од Господарот на прстените. Подот е од дрво и го направил од