притисни ентер »

Извори

Македонија Денес

Еве го вистинскиот рецепт за брачна среќа!

Еве го вистинскиот рецепт за брачна среќа!

Многу насмевки и една расправија дневно – рецепт за брачна среќа а го “подготвија” Кејт и Бил Шевес, сопружници од 90 лета. Експертите на ова потврдно поздравуваат со главата, и велат дека расправиите се пожелен зачин секој ден, но само ако се конструктивни и ја избегнуваат можноста да станат физичка пресметка . Истражувањата покажуваат дека паровите

Витаминска бомба: Еве како да ослабете и да го зајакнете имунитетот со помош на оваа волшебна намирница! (рецепт)

Витаминска бомба: Еве како да ослабете и да го зајакнете имунитетот со помош на оваа волшебна намирница! (рецепт)

Овој оброк ги чисти маснотиите во цревата и на тој начин ја намалува тежината, а исто така ја регулира и киселината во желудникот. Состојки:Зелка, цвекло, морков, сок до лимон и маслиново масло. Подготовка: Исечкајте ја зелката, цвеклото и морковот во размер 3:1:1.На тоа додадете зачини по вкус (магданос, целер…)Измешајте го зеленчукот за да ослободат

Ѕвер од Сибир: Има само 17 години, го викаат Хулк и е жестока машина која им се заканува и на Мекгрегор и Хабиб!(видео)

Ѕвер од Сибир: Има само 17 години, го викаат Хулк и е жестока машина која им се заканува и на Мекгрегор и Хабиб!(видео)

Од Русија ни пристигнува вистински “ѕвер“. Момчето има само 17 години и му предвидуваат голема кариера во ММА спортот. Веќе на Инстаграм го следат повеќе од 1,3 милиони луѓе. Станува збор за Асхаб Тамајев. Прекар му е рускиот Хулк, поради неверојатната природна сила. Навистина неверојатно звучи што обемот на вратот му е 54 сантиметри. View this post

Цртаниот Маша и Медо влезе во Гинисовата книга на рекорди, а погледнете и зошто!(видео)

Цртаниот Маша и Медо влезе во Гинисовата книга на рекорди, а погледнете и зошто!(видео)

Епизодата „Маша и каша“ на рускиот цртан филм „Маша и Медо“ влезе во Гинисовата книга на рекорди затоа што е најгледаниот анимиран филм на Јутјуб. Оваа информација ја соопшти компанијата „Анимакорд“. „Маша и каша“ има повеќе од 3,4 милијарди прегледи до денешен датум. Стана единствено анимирано видео во светот кое се наоѓа помеѓу петте најгледани содржини

Кери Бредшо се врати  и изгледа подобро од било кога!(видео)

Кери Бредшо се врати и изгледа подобро од било кога!(видео)

Сара Џесика Паркер не планира да се откаже од Кери Бредшо, саканиот лик кој и донесе светска слава и ја позиционираше како една од најголемите модни икони на нашето време. Без оглед на војната со Ким Катрал поради кој помеѓу фановите 2018 ќе остане запомнета како година во која е погребан „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер ни порачува дека Кери

Снимена најголемата бела ајкула! Жена без страв пливала покрај шест метри долгиот предатор (видео)

Снимена најголемата бела ајкула! Жена без страв пливала покрај шест метри долгиот предатор (видео)

Двајца истражувачи кои неодамна имале средба со големата бела ајкула, можеби најголема што некогаш е снимена, ја користат таа ситуација да бараат усвојување на закон кој би ги заштитил ајкулите во сојузна американска држава Хаваи. Истражувачка и конзерваторка Оушн Ремзи кажала за Асошиејтед прес дека имала средба со шест метри долга голема бела ајкула

Исчистете киви за три секунди со помош на генијален трик (видео)

Исчистете киви за три секунди со помош на генијален трик (видео)

Киви е овошје кое многумина го сакаат, но лупењето на неговата кора претставува мака. Често се случува да се намачите додека го чистите и на крајот ви останува само мал дел од кивито. Одлично видео прикажува како за неколку секунди да го исчистите ова овошје. Двајца истражувачи кои неодамна имале средба со големата... Веста за новата девојка на Бред

Карма: Пијан сакал да удри куче, а тогаш го стигна сурова казна (видео)

Карма: Пијан сакал да удри куче, а тогаш го стигна сурова казна (видео)

Постојат луѓе кои грдото однесување му го припишуваат на алкохолот, но за некои постапки нема оправдување. Алкохолот е опасна работа, особено за луѓето кои претеруваат,а кога ќе сторат нешто лошо тогаш мора да ги трпат последиците. Овој човек е еден од нив. Пијан решил да клоцне куче кое му се нашло на патот и веднаш бил казнет за сторениот злостор

Сакаме веста за новата девојка на Бред Пит да е вистина!(фото)

Сакаме веста за новата девојка на Бред Пит да е вистина!(фото)

Веста за новата девојка на Бред Пит која сите добро ја познавате, а која ја пренесе The Sun,би можела жестоко да го разбранува Холивуд и направи пресврт по разводот на актерот и Анџелина Џоли. Според наводите на изворот за американскиот портал, Бред наводно почнал да излегува со Шарлиз Терон, а ги поврзал нејзиниот поранешен, Шон Пен. Како што пренесува

Кандидат за најхумано дело во регионот: Далибор од Босна и Херцеговина направил апликација за помош на гладните „Robin Food“

Кандидат за најхумано дело во регионот: Далибор од Босна и Херцеговина направил апликација за помош на гладните „Robin Food“

Годината само што започна и сосема е можно дека веќе го имаме кандидатот за најхуманото дело во регионот. Тој доаѓа од БиХ и е споственикот на идејата која ќе им помогне на гладните луѓе. Далибор Матијевиќ од Шимиќ покрај Бања Лука направил апликација која работи како современ Робин Худ – зема од богатите и им дава на сиромашните. И самиот Матијевиќ