притисни ентер »

Извори

media.mk

ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: МЕГАН ФОКС И КОРТНИ КАРДАШИЈАН ГИ ЗАПАЛИЈА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ (фото)

ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: МЕГАН ФОКС И КОРТНИ КАРДАШИЈАН ГИ ЗАПАЛИЈА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ (фото)

Фотографии од згодните девојки Кортни Кардашијан и Меган Фокс го шокираа светот. Името, Меган и Кортни позираа за новата колекција на брендот на Ким Кардашијан. Сликите кои ги објавија згодните девојки на социјалните мрежи го привлекоа вниманието на сите и добија бројни шокирачки коментари.

ХИТ НА ЈУТЈУБ: Британска репортажа за туризмот во Југославија во 1989 година (видео)

ХИТ НА ЈУТЈУБ: Британска репортажа за туризмот во Југославија во 1989 година (видео)

На Јутјуб кон почетокот на овој месец беше објавена британска репортажа од 1989/1990 година за летувањето во Југославија, поточно на подрачјето Кварнер и северниот брег на Хрватска, која детално известува за природните убавини, туристичките понуди, цените, плажите, но и високите стапки на инфлација во тоа време. Репортажата започнува во Опатија и продолжува

Вучиќ: Ја прашувам ЕУ – Како Косово има право да ги злоупотребува своите вооружени војници со снајперски пушки насочени кон секоја куќа?

Вучиќ: Ја прашувам ЕУ – Како Косово има право да ги злоупотребува своите вооружени војници со снајперски пушки насочени кон секоја куќа?

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, обраќајќи се пред јавноста од Будимпешта, ја коментираше ситуацијата на Косово и Метохија. – Тој проблем мора да се реши. Што направивме? За што да се зборува? За компромисот дека добиваат 20-30% од нивните барања и дека сме среќни што не се работи за 100% “, посочи Вучиќ и потенцираше дека ако некој му се

526 нови позитивни на КОВИД-19, 14 починати Во последните 24 часа

526 нови позитивни на КОВИД-19, 14 починати Во последните 24 часа

Направени се 3.632 тестирања, а регистрирани се 526 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 245, Куманово – 43, Велес – 22, Прилеп и Охрид – по 19, Штип – 18, Кавадарци – 17, Струмица – 16, Крива Паланка – 15, Битола – 12, Тетово – 11, Гостивар и Кочани – по 10, Кичево и Гевгелија – по 9, Свети Николе – 8, Виница и Валандово – по 6, Струга и Ресен – по 5,

Претседателот Стево Пендаровски се обрати денеска во седиштето на Обединетите нации во Њујорк (видео)

Претседателот Стево Пендаровски се обрати денеска во седиштето на Обединетите нации во Њујорк (видео)

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, во седиштето на Обединетите нации во Њујорк, се обрати на Генералната дебата на 76. Сесија на Генералното собрание на Обединетите нации. Во продолжение го проследуваме текстот од обраќањето на македонски јазик, а во прилог на албански и на англиски јазик. Видео-материјалот е достапен на следниот линк: Почитуван

Премиерот Заев: Со новата инвестиција на „Текнопанел“ се отвораат 120 нови работни места со просечна плата над 33.500 денари

Премиерот Заев: Со новата инвестиција на „Текнопанел“ се отвораат 120 нови работни места со просечна плата над 33.500 денари

Делегација на турската компанија „Текнопанел“, предводена од сопственикот Орхан Кахвеџи одржа работна средба со премиерот Зоран Заев и директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски на која беше презентирана новата инвестиција на компанијата во Северна Македонија. Премиерот Заев искажа задоволство од одлуката на компанијата  „Текнопанел“ да инвестира во Северна

Заменик-претседателот на Владата Николовски и министерот Шаќири: Со новиот Електронски систем за поднесување и следење на пријави до брзи услуги за граѓаните и превенција од корупција

Заменик-претседателот на Владата Николовски и министерот Шаќири: Со новиот Електронски систем за поднесување и следење на пријави до брзи услуги за граѓаните и превенција од корупција

Денеска, заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски и министерот за информатичко општество и администрација, Јетон Шаќири, го промовираа новиот „Електронски систем за онлајн поднесување и следење на пријави“. Станува збор за систем со чиешто воспоставување се

Бочварски: Привршуваме со изградба на обиколницата во Штип, експресниот пат до Радовиш готов до април 2022 година

Бочварски: Привршуваме со изградба на обиколницата во Штип, експресниот пат до Радовиш готов до април 2022 година

„Со вистински идеи и инвестиции во крупни проекти, Истокот доби нови лик, доби модерни и безбедни патишта.“ – истакна министерот Бочварски, кој денеска заедно со директорот на ЈП за државни патишта, Рустеми, извршија увид во изградба на втората фаза од експресниот пат Штип – Радовиш. Вкупната инвестиција е 15 милиони евра, а должината на оваа втора

Премиерот Заев: Се отвораат нови добро платени работни места, глобалните компании ја препознаваат поволната бизнис клима во земјата

Премиерот Заев: Се отвораат нови добро платени работни места, глобалните компании ја препознаваат поволната бизнис клима во земјата

Премиерот Зоран Заев и заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, присуствуваа  на настан по повод  отворањето на 50 нови работни места како резултат на иницијативата на „Филип Морис Тутунски Комбинат Прилеп“ (ФМТКП) за реалокација на центарот за корисничка поддршка

СДСМ: Очајнички чекори на ВМРО-ДПМНЕ пред извесниот пораз што им следува во Град Скопје и Карпош

СДСМ: Очајнички чекори на ВМРО-ДПМНЕ пред извесниот пораз што им следува во Град Скопје и Карпош

Соопштение за јавност Соочено со извесниот пораз што им претстои како во Град Скопје така и во Карпош, безидејното ВМРО-ДПМНЕ презема очајнички потези со цел да го ублажи поразот колку што може. Откако со денови ја манипулираа јавноста со лажни вести и конструкции за наводни скандали за реконструкција на водоводна мрежи, денес од ВМРО-ДПМНЕ поднесуваат