притисни ентер »

Извори

M Express

Зегин го носи Џенан Лончаревиќ во Берово

Зегин го носи Џенан Лончаревиќ во Берово

Во склоп на Етно Плоштад Фестивал во Берово ќе настапи големата балканска ѕвезда Џенан Лончаревиќ благодарение на генералниот спонзор на манифестацијата, Зегин. Главната ѕвезда на настанот Џенан Лончаревиќ ќе настапи на последниот ден од фестивалот на 27 август (вторник) со почеток во 22: 00 часот. Зегин продолжи со спонзорирање на овој фестивал, а

(Галерија) Цел Инстаграм дозна дека Антониа го сака дечкото

(Галерија) Цел Инстаграм дозна дека Антониа го сака дечкото

Поп-пејачката Антониа Гиговска неодамна летуваше во Грција со момчето Иван Јованов од „Либеро бенд“. Неколку недели по одморот, Иван објави заедничка слика, направена на популарната плажа „Сафари“ во Неа Каликратија, па ѝ порача на Антониа дека му е „најголема љубов“. „Среќна сум што те имам“, му одговори пејачката на „Инстаграм“. Откако се во врска,

Кире Колемишевски- Идниот заменик минстер некогаш глевен фраер со „Нокаут“

Кире Колемишевски- Идниот заменик минстер некогаш глевен фраер со „Нокаут“

Поранешниот член на „Нокаут“, Кирил Колемишевски, е предложен за нов заменик министер за економија во Владата на Заев. Кире треба да биде на местото на Кире Наумов, за кој Заев најави дека ќе достави предлог за разрешување. Колемишевски ѝ е познат на јавноста уште од времето кога кон крајот на 90-тите со „Нокаут“ беа една од најпопуларните македонски

Инвалиди во Русија први во светот добија интернет чипови во протеза

Инвалиди во Русија први во светот добија интернет чипови во протеза

На тој начин ќе може да се испраќаат информации за рехабилитацијата на пациентот и техничката состојба на протезата. Три лица со инвалидитет од Иркутската област во Русија добија нови протези со применети иновативни технологии. Во помагалата се вградени интернет чипови на компанијата „Моторика“ од Сколково, соопшти службата за односи со јавноста на

Џузепе Меаца, фудбалерот кој на мечевите доаѓал директно од бордел

Џузепе Меаца, фудбалерот кој на мечевите доаѓал директно од бордел

Поранешниот играч на Милан, Џуезепе Меаца, ќе остане запаметен како еден од најдобрите напаѓачи во светот, во периодот меѓу двете Светски војни. Џузепе бил уметник во дриблањето. Најголемо задоволство му било да го издрибла голманот, а потоа со топката да влезе во голот. Поради сето тоа што го направил за фудбалот, градскиот стадион во Милано во 1979

Памела Андерсон и сега заведува мажи со црвениот костим од култната серија

Памела Андерсон и сега заведува мажи со црвениот костим од култната серија

Поранешната Плејбој зајачица и глумица, Памела Андерсон, вели дека се уште повремено го носи црвениот костим за капење што го носеше во култната серија „Чуварите на плажата“ и дека со него ги заведува мажите што ѝ се допаѓаат. „Се туширам во тој костим, па мокра се забавувам со нив низ целата куќа“, рекла Памела во едно скорешно интервју. 52-годишната

Емили Ратајковски е бремена

Емили Ратајковски е бремена

Познатата манекенка, Емили Ратајковски, ги изненади фановите со последната слика на „Инстаграм“ – таа објави фотографија со сопругот Себастијан Бер-Меклард и напиша „мама и тато“. Заради коментарот на сликата фановите ја прашаа дали е бремена, а светските медиуми напишаа дека познатиот модел наскоро ќе стане мајка. Ни Ратајковски, ни нејзиниот маж

(Видео) Неда Украден: Имам 69 години, но сè уште сум лавица

(Видео) Неда Украден: Имам 69 години, но сè уште сум лавица

Пејачката Неда Украден вели дека не се плаши од староста, а својот младешки изглед е резултат на напорните тренинзи. За себе Неда вели дека е 100% природна. „Симпатично ми е тоа што ме нарекуваат најсекси баба на Балканот. Тоа го доживувам како комплимент“, вели Неда, која неодамна наполни 69. години. Пејачката во моментов летува во Боки Которска,

Наоми Кембел била потенцијална жртва на педофилот Епстајн

Наоми Кембел била потенцијална жртва на педофилот Епстајн

Светскиот модел Наоми Кебел откри дека во минатото се дружела со милијардерот педофил Џефри Епстајн и дека се згрозила кога дознала за работите кои тој ги направил во минатото. Таа вели дека сочувствува со жртвите, но истовремено им се заблагодарила на луѓето кои успеале да ја заштитат од него. „Секогаш беше во првите редови за време на ревиите на

Марко Пејчиновски ќе се обиде да го преплива триаголникот Охрид-Св.Наум-Струга-Охрид

Марко Пејчиновски ќе се обиде да го преплива триаголникот Охрид-Св.Наум-Струга-Охрид

Тринаесетгодишниот охриѓанец Марко Пејчиновски на 28 август на празникот Голема Богородица, ќе плива соло маратон на Охридското Езеро во должина од 64 километри. Тој ќе се обиде да го преплива таканаречениот триаголник Охрид-Св.Наум-Струга-Охрид, а подвигот, како што најави претходно, го посветува на лицата со ретки болести. – После испливани илјада