притисни ентер »

Извори

Мотика

Дали е ова модерен Робин Худ? Вооружениот крадец ги собра парите од касата, но направи еден гест кој ги изненади сите

Дали е ова модерен Робин Худ? Вооружениот крадец ги собра парите од касата, но направи еден гест кој ги изненади сите

Надзорните камери во една аптека во Бразил прикажаа необична ситуација, која не се очекува од едно вакво сценарио. Двајца вооружени крадци влегуваат во аптеката и бараат да ја испразнат касата. Во меѓувреме до еден од нив доаѓа старица која живее во близина на аптеката и му ги понуди да ги земе нејзините пари. Но, овој крадец наместо да ги земе или

Полицајците даваат изјава дека пронашле 225 кг. кокаин! Погодете кој утврдил дека се работи за кокаин!

Полицајците даваат изјава дека пронашле 225 кг. кокаин! Погодете кој утврдил дека се работи за кокаин!

Дневна доза позитивна енергија! Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Татко и шест возрасни деца кои живееле во холандска визба цели 9 години чекајќи ја апокалипсата, конечно видоа „бел ден“

Татко и шест возрасни деца кои живееле во холандска визба цели 9 години чекајќи ја апокалипсата, конечно видоа „бел ден“

Холандската полиција пронајде татко и шест „возрасни деца“ кои живееле во подрумот на изолирана фарма и ја чекале „апокалипсата“. Официјални лица откриле тајни скалила зад шкафот кои се воделе кон подрумот, откако биле повикани на затскриениот имот во селото Руинерволд, во северната провинција Дренте. Таму пронашле маж кој лежел во кревет и шест возрасни

Спортистката сега ќе ви покаже како се ГОРАТ калории од 50 сендвичи од Мекдоналдс

Спортистката сега ќе ви покаже како се ГОРАТ калории од 50 сендвичи од Мекдоналдс

Атлетичарката Анастасија Сајдашева од московскиот регион им прогласи војна на уништувачите на човечкото тело на еден необичен и прилично екстремен начин. Анастасија купи 50 хамбургери од ресторан за брза храна и ги запали. Под видеото, таа напиша дека мора да им се спротивставиме на оние кои не тераат само на „полнење на стомакот“. „Задушувањето на

Епска борба помеѓу Гну и крокодилот кој сакаше да си го подготви за вечера

Епска борба помеѓу Гну и крокодилот кој сакаше да си го подготви за вечера

Крис Бреј, 36-годишен фотограф на животински свет, беше во националниот резерват Масаи Мара во Кенија, со поглед на реката Мара. Тој снимал група на гну како ја преминувале реката и одеднаш дошло до неверојатна „акција“. Во водата се појавил крокодил кој фатил едно од животните. Сепак оваа гну не се дава лесно и му покажа на крокодилот дека не е секој

На 2-годишното момченце не му се верува дека мама замина на работа без да го бакне

На 2-годишното момченце не му се верува дека мама замина на работа без да го бакне

Лутиот Александар не може да сфати како неговата мајка брзала за на работа и заборавила да го бакне. Неодоливото 2-годишно момченце му објаснува на неговиот татко Христос на бебешки јазик како не сфаќа зошто останал без бакнеж. Мајката на момчето од Флорида го споделила видеото и потенцирала дека му „надоместила за грешката“.

Човекот си нарачал кутија шрафцигери од Кина преку интернет, па ќе ви покаже што му испратиле за неговите 3500 денари

Човекот си нарачал кутија шрафцигери од Кина преку интернет, па ќе ви покаже што му испратиле за неговите 3500 денари

Затоа секогаш, ама секогаш гледајте го рејтингот на продавачот и колку време го работи тоа што го работи и какви се коментарите од купувачите.